Repasovaný notebook v aktuální době?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

Zdravím všechny.

Jelikož začínáme mít doma (opět) přetlak uživatelů PC, potřebuji koupit další noťas a jdu si pro radu, kde sehnat něco zajímavého za dobrou cenu. Je mi jasné, že nejsou a s poptávkou roste cena. Spíš doufám, že se tu objeví nějaký zázračný zdroj na supr stroje za supr cenu. :-D Proč hned řeším repas? Protože cena nových mi teď vážně nedává smysl.

Co hledám:

- displej 12" - 14" (bude se připojovat na 27" monitor)
- SSD
- i5 6gen a více (asi, spíše si nechám poradit)

Bude to pro domácí použití, děti výuka, úkoly, mamka standardní rabování internetu.

Předem děkuji. :!:
"Děláme software dostupný..."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od python.p »

Sem slepej a nebo nevidím nejdůležitější parametr pro nákup něčeho...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

Myslíš cenu? Rozpočet jsem nějak neřešil, třeba 8-15tkč? Spíš bych rád koupil notebook s konfigurací za odpovídající cenu. Ale jak jsem už zmínil, chápu, že teď jsou drahý i základní stroje.
"Děláme software dostupný..."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od python.p »

Jojo cenu, bo pro někoho může být super cena 5k pro někoho 25k.

Na spodní hraně máš ThinkPad L460 na horní hraně L480. Projel bych bazary například tady: https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... =Jakub%20R.

Jojo naschvál vybírám eLka, protože posledních pár generací nějak nevidím důvod připlácet za Téčka...

Prodejce znám a je to férovej chlap se zápalem pro ThinkPady (nějakou dobu sem taky chodil)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od Natural »

Vzal bych novotu, na repase bych myslel do 10tis a jedině pro gaming/CAD použití... Za 15k máš slušný notebook, třeba 15palec, ale pořád lepší jak nějaký i5 dvoujadro skylake.
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

python.p píše:Jojo cenu, bo pro někoho může být super cena 5k pro někoho 25k.

Na spodní hraně máš ThinkPad L460 na horní hraně L480. Projel bych bazary například tady: https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... =Jakub%20R.

Jojo naschvál vybírám eLka, protože posledních pár generací nějak nevidím důvod připlácet za Téčka...

Prodejce znám a je to férovej chlap se zápalem pro ThinkPady (nějakou dobu sem taky chodil)
Díky! Thinkpady se mi nikdy nelíbily, ale jejich pověst o životnosti je předchází. Mrknu na to.
"Děláme software dostupný..."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od python.p »

Třeba ti někdo nahodí jiný typy, třeba Delly E74x0, nebo HP EliteBooky 840Gx. Já těm jiným značkám moc neholduju.

PS: Radši než plasťák za 10k, to radši dvoujádro SkyLake. Nebo že by ty 4 vlákna nestačili na rabování internetu a DÚ? :razz:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

HP jsem měl kdysi rád, ale od jisté doby už ne. :D Della bych rád, ale ty bývají cenově výš. Zkusím omrknout ty tvoje Thinkpady. Vím, že to nejsou vůbec špatný stroje. Akorát vypadají trochu tlustě. Já mám svůj Asus ve třináctce s i7 9.gen a to je žiletka, když potřebuju, odpojím od monitoru, hodím do batohu a jsem pryč. Ale za ty peníze to bude asi i tak dost muziky.
"Děláme software dostupný..."
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od prihlasjmeno »

Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

Mám aktuálně možnost koupit dva notebooky. Může mi někdo poradit, co je lepší řešení, prosím?

1) HP Envy 13,3”, SSD 512Gb NVMe, i5 1025G1, ram 8gb

2) MSI Prestige PS42 14”, SSD 256gb NVMe, i5 8250U, ram 8gb

Oba jsou cenově i designově podobné, oba maji GPU Intel UHD. HP nemá českou klávesnici, ale to bych asi přežil. HP na tom bude asi líp i když mi není moc sympoš, ale dám spíš na doporučení.
fotula
Nováček
Nováček
Registrován: 06. bře 2014

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od fotula »

Nemáš i produktový čísla těch ntb? Ať se to lépe hledá.
Za mne bych si vybral modernější procesor a větší disk.
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

To bohužel nemám. Logicky bych šel taky po novějším a asi půjdu. Má někdo zkušenost, jak velký handicap je nečeská klávesnice? Standardní psaní neřeším, do klávesnice nekoukám, ale je rozdíl třeba ve znacích a podobně?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od Zivan »

Tak u anglicke ti chybi jen ceske znaky, dokoupis prelepky, nalepis par chybejicich a mas hotovo.

Ale treba s ruskym rozlozenim bys toho potreboval prelepit o fous vic :)
Obrázek

Co se po zmacknuti klavesy vlozi zalezi na tom, co mas nastaveno v OS.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od pankys »

Tak do ruský bych nešel. :-D

Je anglická. Klávesy Y/Z neřeším a polepky bych nerad, pak se teplem deformují. Spíš mi jde o to, když v OS bude nastavená klávesnice CZ, kolik rozdílů tam bude oproti té HW. Ale asi to holt zkusím.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od Zivan »

Tady mas anglickou a ceskou QWERTY (abys mel Y a Z stejne):
ObrázekObrázek

Pokud bude mit ten notebook doma stabilni misto, tak se k nemu da pripojit klavesnice a mys a rozlozeni nemusis resit. Pokud ale uzivatel nema rozlozeni v hlave, tak jsou ty prelepky zlate, lepsi nez hledat kazdou chvili chybejici znak.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
mihno
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2021

Re: Repasovaný notebook v aktuální době?

Příspěvek od mihno »

pankys píše:Mám aktuálně možnost koupit dva notebooky. Může mi někdo poradit, co je lepší řešení, prosím?

1) HP Envy 13,3”, SSD 512Gb NVMe, i5 1025G1, ram 8gb

2) MSI Prestige PS42 14”, SSD 256gb NVMe, i5 8250U, ram 8gb

Oba jsou cenově i designově podobné, oba maji GPU Intel UHD. HP nemá českou klávesnici, ale to bych asi přežil. HP na tom bude asi líp i když mi není moc sympoš, ale dám spíš na doporučení.
Vzal bych ten, ve kterém můžete zvýšit paměť x až na 16 GB, SSD 512Gb je to lepší
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“