Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
malidian
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 14. led 2006

Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od malidian »

Uveďte prosím přesné označení, stáří! a případné závady, které se v průběhu času vyskytly. Pokud se domníváte, že je třeba vyzdvihnout určité pozitivum (například kvalitní displej...), či na druhou stranu poukázat na případný výrazný nedostatek (například nadměrně hlučné chlazení...), učiňte tak prosím. Pokud by přispělo opravdu hodně lidí, snad se dostaví určitá vypovídající hodnota.

Takže si dovolím začít. Toshiba setellite L20-183, stáří necelých pět měsíců, zatím bez problémů. :)


//D.M. myslím, že se shodneme na tom, že by vláknu slušelo označení Důležité :)

//D.M. ještě jednou: tenhle topic neslouží prvoplánově k řešení problémů - takový příspěvky (dotazy) budou přesunuty na SD. Vzhledem k tomu, že jsem to sem zapomněl dopsat platí zpětná účinnost na dnešní ráno tj. 14.10.2006
Naposledy upravil(a) malidian dne pon 25. zář 2006, 08:34, celkem upraveno 2 x.
Poslední věc, která mě zajímá, jsou PC. Časy se hold mění. :-)
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

Acer TravelMate 4652 odešla DVD/CD mechanika, vyměněna za novou (cca 1 rok starý)
HP nx6110 nekompatibilita wifi karty s přístupovými body (dělá od začátku)
Naposledy upravil(a) pavel.minarik dne pon 25. zář 2006, 20:37, celkem upraveno 1 x.
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
deglaser
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od deglaser »

Asus A3L-5019 zatim bez vady stari 18 mesicu. 8-)
HP 6730s 15.4, C2D 2,0 T7870, 2GB Ram, ATI Mobility Radeon HD 3430, 250GB HD, Windows Vista Premium.
HP Compaq 7400.C2D 1.66,1GB Ram,hdd 250GB,Display 15.4,Wifi, Bluetooth, dvd-rw,Win Xp.
Reba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reba »

ACER TravelMate 2413LMi - po 8 měsících odešel HDD, zatim na cestě do servisu, nehorázně pomalé vypalování DVD (až k 1h), při max. rychlosti 8x error. Příště už do ACERu nejdu! :x

EDIT Po návratu z opravny.
Po výměně HDD jde vypalování dobře - pod 15 minut.
Po necelém roce je baterka o 36% slabší než původně. (Podle programu MobMeter)
Naposledy upravil(a) Reba dne sob 11. lis 2006, 18:48, celkem upraveno 1 x.
Gigabyte EX38-DS4 X38, Intel C2D E8400, Corsair 2x1024 MB DDR II 1066 MHz, GigaByte ATI HD3870 512 MB, WD 640 GB, Corsair HX620 620 W, Thermaltake Mambo VC2000, WinVista Home Premium CZ SP1
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Acer TravelMate 4502LCi: 21 měsíců, v provozu každy den :)
Nic se nepokazilo, jen sem snim dvakrat narazil a naštípl se pantík ale nic važneho....menit to nebudu :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Lambonaut
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lambonaut »

hp omnibook 6000. stari 4 roky(?). extremne pomaly disk, pameti a nesmirne hlucny vetracek. mechanika taky stoji za prd. jinak je fajn a nemuzu si ho vynachvalit :)
Defcon XL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. srp 2003
Bydliště: Brno city...
Kontaktovat uživatele:

DEFiK

Příspěvek od Defcon XL »

Acer 1652ZWLMi stáří jeden týden.... odešla grafická karta :evil: ... Doporučuji ACER všemi deseti :twisted:
NB: Acer Aspire 1652ZWLMi. P-M 735 1.7GHz, 1GB RAM, 15,4", 80GB HDD,GK X1300....
GeeTee
Nováček
Nováček
Registrován: 12. pro 2005

Příspěvek od GeeTee »

H0n$@ píše:ACER TravelMate 2413LMi - po 8 měsících odešel HDD, zatim na cestě do servisu, nehorázně pomalé vypalování DVD (až k 1h), při max. rychlosti 8x error. Příště už do ACERu nejdu! :x
ACER TravelMate 2413LMi hdd odisiel po 2mesiac, na nev som dal wind a nikde v krabici som nenasiel soft s ovladacmi len norton antivirus, napalovacka je nenormalne pomalá a baterka mi vydrzi len 1:40 pri najslabsom displeji a ked hram F1 manager tak len 40min. Wifi kde ostany maju polovicny signal ja nechytim nic, max zisti siet, ale sa do nej ani nevie dostat lebo ju do vtedy znova strati. a mne chýba este bluetooth, aj ked mám tlacitko na jeho spustenie :(


//D.M. sorry ale na blood-tooth se fakt nedalo koukat - opraveno
PIII 866 320RAM, 40G HDD, Audigi2, Radeon9250
ACER TravelMate 2413LMi (BullShit)
malidian
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 14. led 2006

Příspěvek od malidian »

GeeTee píše:... a mne chýba este blood-tóth, aj ked mám tlacitko na jeho spustenie :(
To je normální, bluetooth tlačítko tam máš proto, že Acer používá stejné (obdobné) šasi i pro vyšší modely, respektive modely s bluetooth... :wink:
Poslední věc, která mě zajímá, jsou PC. Časy se hold mění. :-)
F1l1p
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Havířov

Příspěvek od F1l1p »

Acer TM2433WLMi , mám ho 2 měsíce a zatím ok (používám tak 8 hod. denně). Jen ta baterka je na ...
mozek007
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Asus F3F stáří : 2 týdny. Překvapil mě výkon CPU. Je to dvoujádro na 1600Mhz a i v neoptimalizovaných testech je výkonější než moje stolní 2500+. Horší je to s grafickým výkonem, je tam integro grafika. Výsledky bechmarků a nějaké fotky jsem umístil na svůj web. Až na tu grafiku jsem celkem spokojen.
Věř tomu. Píšu na osobní blog Mozek tě vidí.net. Osobní fotografické stránky: OldaSalek.cz.
Dejva27
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Acer TravelMate 4002WLMi

Příspěvek od Dejva27 »

Acer TravelMate 4002WLMi Odesla DVD smažka a v servisu ji nechtěli vyměnit v záruce a chvili po konci zaruky odešla deska,tak sháním jinou,ale moc se nedaří. :( Stáří 26 měsíců.


//D.M. drobná úprava :)
Pudas
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2005

ACER TravelMate 2413LMi - reakce

Příspěvek od Pudas »

ACER TravelMate 2413LMi - po 8 měsících odešel HDD, zatim na cestě do servisu, nehorázně pomalé vypalování DVD (až k 1h), při max. rychlosti 8x error. Příště už do ACERu nejdu
jj taky mám tento model akorát WLMi a ta mechanika mi taky hned blbla ale dal jsem to reklamovat a je v poho, akorát to zpracování ale za ty prachy v té době(mám ho 1rok). (reklamace ACERu doporučuji posílat rovnou do servisního střediska v brně, já to měl za 4 dny doma) Jinak do ACERu až taky nejdu, teď mám obědnanej DELL inspiron 6400 tak doufám že to bude lepší.

//D.M. používej prosím tlačítko edit - smazán dvojpost
Lukee155
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2006
Bydliště: Brno, Nesselsdorf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukee155 »

3 roky starý DELL Latitude c610, stále jede bez sebemenší poruchy :)
Laptop: Dell Latitude D630 (T8300, 4GB RAM, nVidia Quadro...) + Docking station, D600 (Dothan 1,8GHz, 1GB RAM, Radeon 9000...) + Docking station
LCD: Dell 22", 1680x1050
PDA: PDA: Palm TX
1maty1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1maty1 »

ASUS AK-Q030 - stari 11mesicu
- mechanika (pali jen kdyz se ji chce a rychle jak chce)
- klavesnice (vymckane vice pouzivane tlacitka - sipky enetr mezernik)
- chlazeni(dost hlucne a teplota se stale zvysuje)
- powermanagment (kdyz je napajen ze sice tak vsechno jede furt naplno viz vys)
- baterka (vydz se postupne klesla z 3h 15 na 2h 30)
- kvalita plastu (prasklina pod mechanikou + praskla kritka pantu}ta praskla o kousek dal uy podruhy) + prosoupane stribrna mista + postupne vzpadani vsech gumovych casti ktere byli prilepene k sasi)
+ vykon (grafika je celkem prijemne prekvapeni na 800x600 se da hrat temer vsechno)
+ design (oprati acerum nebo fs amilo pro vypada fakt hezky)

Asus nikdy vice
//EDITED
Naposledy upravil(a) 1maty1 dne sob 18. lis 2006, 15:42, celkem upraveno 1 x.
ZdenekSveda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2004
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekSveda »

Tak taky přidám své názory na dva notebooky od ASUSu, které mám čtyři měsíce. Právě proto že je mám tak krátkou dobu jsem s nimi ještě neměl žádný problém, ale aspoň nějaké info: budu porovnávat hlavně oba NB mezi sebou.

ASUS A6KM-QO58
- nenašel jsem žádný SW který by byl schopný ztišit chlazení, tedy snížit výkon CPU, a proto je proti A3VP dost hlučný. Sice fan fouká jen občas (asi jednou za pět minut při text/net, nebo stále při gamesách.
- jeho lesklý displej má perfektní podání barev, a pozorovací úhly, ale není absolutně použitelný venku za světla.
- výdrž max. 2,5 hodiny
- zatím jsem na něm hry jen testoval, ale zvládal vše celkem v klidu, ale většinou minimálně na menší detaily než A3VP, někdy i na menší rozlišení.
- WiFi má zhruba poloviční dosah jako u A3VP (testováno v budově přes 6 zdí v klidu, pak venkovní prostory - dosah venku přes jednu zeď 300m)
- lepší design než A3VP díky stříbrným částem


ASUS A3VP
- při použití Notebook Hardware Software je perfektně tichý při podtaktování na 800MHz.
- displej s malými pozorovacími úhly proti A6KM, ale jde na něj vidět i za slunného dne, a proto ho taky všude tahám.
- výdržmax 3 hodiny 15 minut
- překvapil mě výkonem kdy jsem zatím všechny hry v pohodě rozjel (Obliviona jsem nezkoušel, ale tam by si asi ani neťukl).
- WiFI od centrina mě mile překvapilo . Dosah všude perfektní i přes mnoho zdí, a tam kde A6KM už dávno nedosahoval, a jiné notebooky s kartami jinými než intel taky ne. Dosah venku přes jednu zeď 500m.
- design pěkný, ale A6KM je hezčí a působí dražší dojmem


Nenapadá mě co dál popsat. Kdyby někoho něco zajímalo ať napíše.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Compaq Armada 17*0 - výborný starý notebook, ještě lepší repro (kvalitnější jsem ještě v NB provedení neslyšel), disk jsem vyměnil za 80GB verzi Seagate Momenus (pův. nějaký IBM 4GB). Jedné, s čím mám trošku problémy je displej - nejspíš tam je někde překlesaný kabel nebo studený spoj (co jsem tak četl, tak je to tradiční neřest této řady NB, projevuje se občasnými pruhy na LCD, po klepnutí na pant vše zmizí). CD-ROM přečte kde co, ale trvá jí to. Baterka má i na své stáří vynikající výdrž (+/- 2h). NB přehrává i filmy.

PS: Rok výroby odhaduju na rok 98 nebo 99 - Pentium II 300MHz.
//EDIT: Chtěl bych ještě dodat, že tenhle notes má kopozitní TV-OUT (umí jen zobrazit to, co vidím na LCD vyjma videa - tam musím určit, kam ho poslat, zda na displej, nebo na TV.)
Naposledy upravil(a) Trinom dne sob 11. lis 2006, 19:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
R@bbiT
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. srp 2005

Příspěvek od R@bbiT »

Asus A8JC, hnedka z vyroby ma spatnou klavesu "D". Hned jsem ho musel reklamovat. Ale jinak po tech par hodinach co jsem ho mel, jsem spokojeny :) .
PC: CPU:AMD Phenom II X3 720 BE; MB: Gigabyte MA-790X-UD4; RAM: 4GB; GPU: AMD Radeon HD4850; PS: Sesonic SS500-ET T3
NB: Dell M4600; CPU: Intel Core i7; RAM: 8GB; GPU: AMD FirePro M5950
N@$ty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N@$ty »

ASUS M6A B0016
Design a výbava perfektní, výkon dost slusnej (nepocitam grafiku, kterou nepotrebuju)
Výdrž na baterku při kancl práci skoro 5 hodin na jednu orig. baterii
Problém: od začátku v něm cvaká a posledni dobou se vždy po vypnutí znova zapne (ale pouze, když je na nabíječcce) jinak ne.
Stáří cca 2 měsíce.
Je to super notebook a jsem s ním naprosto spokojenej.

Motherboard: ASUS Maximus II Formula; CPU: Intel Core 2 Quad E6600; Cooling: Zalman CNPS7500; RAM: 2×Corsair XMS2 2048MB DHX;
VGA:Leadtek Winfast PX8800 GTS TD 512MB; HDD: Hitachi 160GB SATAII + WesternDigital 750GB SATAII; DVD: DVD±RW LG SuperMulti GSA-H22L;
PSU: Enermax Liberty 620W DXX; Case: Thermaltake Armor Jr. VC3000BWS; OS: Microsoft Windows Vista Ultimate x64; LCD: DELL UltraSharp 2408wfp
Notebook: IBM ThinkPad R61; Intel Core2Duo T7100; 4GB DDR2; 320GB HDD 7200rpm; nVidia Quadro NVS 140M; 15,4" WSXGA+; Microsoft Windows Vista Business
oneill_sx1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2006
Bydliště: Хрудим

Příspěvek od oneill_sx1 »

NEC Versa M320
stari: cca 2 roky
+nikdo ho nema
+design, konstrukce
+rychly procesor, velky disk (pomerne)
-mizerna integrovana grafika bez T&L
-displej-slabe rozliseni XGA
-mechanika neni DVDRW, necte DVD+
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“