Žádnej POST

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Žádnej POST

Příspěvek od vinniczech »

Mám zakládní desku od švagra. Byl tam původně Athlon x2 přesně už nevim co za model, ale jenom tma při zapnutí. Nemám teplovodivou pastu. Tak mě napadlo zkusit jinej procák, ale právě nemám pastu. Chci jenom zkusit jestli mi to ukáže nějaky info že to funguje. Mám na odzkoušení phenom 2 x4 945 a 970. Procáky samozřejmě nechci zničit:)) Nebo je možný, že sem dal slabej zdroj?(385w enermax). Zkoušel sem i jiny ramky a jinou grafiku, nebo integrovanou, taky clear cmos či jinou cmos baterii. Základní deska je nějaká gigabyte AM2+ chipset 785g. Nechce se mi to vyhazovat. Děkuji za rady.
please wait... rebuilding
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádnej POST

Příspěvek od Zivan »

Na te desce neni napsano, co je to zac? Co PC speaker?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
fotula
Nováček
Nováček
Registrován: 06. bře 2014

Re: Žádnej POST

Příspěvek od fotula »

Dle mého názoru to můžeš zkusit s jiným procesorem i bez pasty aby ses dostal do biosu. Zdroj se zapne? Vylučovací metodou to asi vypadá na desku, možná zdroj.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Žádnej POST

Příspěvek od vinniczech »

Je to tahle: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ud3h_10#kf. Když zapnu zdroj tim malym čudlikem na něm tak problikne klávesnice, ale když zapnu pc tak už nic se neděje. Pc speaker nemám. On mi to švagr dal i v dost okopanym kejsu. Musí se to zapínat drátkama. Ani čelní panel to nemá. Nechápu co s tim dělal
please wait... rebuilding
fotula
Nováček
Nováček
Registrován: 06. bře 2014

Re: Žádnej POST

Příspěvek od fotula »

Zkus to zapnout šroubovákem, třeba ty drátky jsou někde vyzkratovaný.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Žádnej POST

Příspěvek od vinniczech »

zapnout to jde, ale jenom tma

edit: Ted jsem to zkoušel zapnout šroubovákem, ale pak jsem si uvědomil, že tam nemám cmos baterku. Zkusím zítra. Musím sehnat ještě prodlužovák, protože prostě proto..
please wait... rebuilding
fotula
Nováček
Nováček
Registrován: 06. bře 2014

Re: Žádnej POST

Příspěvek od fotula »

Ještě bych zkontroloval compatibility list cpu a memory. Některý Athlony chtěli vyšší verzi biosu.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádnej POST

Příspěvek od Zivan »

A taky zjistit, jaky procesor vlastne ma, Phenom II X4 945 existuje ve 3 verzich:
https://www.cpu-world.com/Compare_CPUs/ ... 45WFK4DGM/
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Žádnej POST

Příspěvek od vinniczech »

Ten athlon kterej mi k tom dal, v tom fachal. Sám jsem mu instaloval wokna. Ale tak rok to potom nepoužíval. Ten phenom je 95w c3 revize. Zavolal jsem do Losanu, který tady máme ve městě, ale řekli mi, že nemá cenu se zabývat takhle starym hardwarem a že nemaj součástky k tomu.
please wait... rebuilding
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádnej POST

Příspěvek od Zivan »

Z toho puvodniho postu jsem tedy pochopil, ze tam byl puvodne Athlon a ty mas jen ty Phenomy. Takze mas i Athlona, ktery v tom uz chodil?

Mas spravne zapojeny zdroj? Jak 24pin, tak pridavny 4pin? Nemas trvale spojeny CLR_CMOS?

Ja bych to vyndal z casu, zkusil na stole, zkusil pripojit PC speaker a pokud to nebude rvat, tak to vypada na desku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Žádnej POST

Příspěvek od vinniczech »

Ano athlon už tam byl. Phenomy mam ze svyho kompu. Zdroj je správně zapojeny. Speaker sem našel tak zkusim.
please wait... rebuilding
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“