výměna ventilátoru ve zdroji

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

malinky
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od malinky »

1) Vzteklej nemám důvod být. Jen jsem si myslel že z tolika odborníků někdo poradí.
2) Nechtělo se mi pájet, ani nemám pájku. Zdroj potřebuje trochu vítr. Ventilátor co jsem zvolil má velké CFM, proto může běžet i na menší otáčky a uchladí.
3) Vrtat nic nemusíš. Jakýkoliv kabel vyvedeš ze zdroje spolu s ostatními kabely.
4) Přesně z toho důvodu jsem se tu ptal, protože nechci zkoušet jak se to chová. Obchod s ventilátory fakt nemám, abych testoval, který se rozběhne, když vzhledem absenci konektoru ve zdroji bych každý testovaný musel ustřihnout a napájet. Samozřejmě bych mohl koupit stejný, jako tam byl, ale vysvětlení je v mém prvním dotazu.

Takže určitě by to šlo udělat lépe, napájet správný ventilátor do zdroje, který má regulaci. Ale vzhledem k omezeným informacím a možnostem, jsem provedl nejjednodušší řešení. Bál jsem se jen, aby to zdroj nepoznal a rozběhl se, když jsem mu ušmik ventilátor. Každopádně litr za nový zdroj ušetřen.
bawos
Nováček
Nováček
Registrován: 13. lis 2010

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od bawos »

Ahoj, odešel mě větrak v Corsairu TX650w , zdroj mam 5 let a nechce se me kupovat zbytečne nový zdroj, Origo vetrak stojí 900 (AD1212HB-A71GL) co by jste doporučily jako výměnu do tohoto zdroje?
Origo parametry CFM 85.2, rychlost 2200rpm
Otazky
1- mohu koupit ventilator s 1800ot a proudenim vzduchu 85CFM?
2- ma pouze 2pin konektor , kdyz přepajim pouze dva kable bude makat vlastne na plno že?

Zdrou tahne PC se spotřebou max 300W (intel pentium 4650) a asi už nikdy víc nepotahne.

Dost přemýšlím nad Scythe Slip Stream 1600ot a CFM 88.2.

Díky
don35t3ban
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2013
Bydliště: Hradec

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od don35t3ban »

Taky mi zacal vrcet Seasonic tak sem tam dal Noctuu.Pripojil do desky.Nastavil otacky abych ho neslysel a od ty doby neresim
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od certes »

1) Ony ty větráky ve zdroji jsou trochu předimenzované, výrobce asi musí počítat s tím že přes zdroj se bude vysávat celá skříň pokud je stavitel PC vůl. Já jsem dal do zdroje S12II-520 úplně obyčejný Arien 1200n/14.9dBA/52 CFM ačkoliv ten původní měl lehce nad 80 CFM. Zdroj teď nejde slyšet, komponenty si berou cca 1/2 výkonu.
Takže pokud máš ještě jeden ventilátor na odsávání skříně a nebudeš zvyšovat odběr sestavy, dej tam něco s cca 1200 otáčkami.

2) Klidně ten třetí vodič na snímání otáček cvakni, protože zdroj větrák reguluje v závislosti na teplotě bez zpětné vazby.

PS : A pokud ten zdroj budeš někdy prodávat, nezapomeň informovat kupujícího že jej nesmí moc zatěžovat :)
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od _vuLva_ »

Noctua P12.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

tak perlička .. zdroj jede dál a ten posratej větrák - Be Quiet! Shadow Wings SW1 za 400kč
mi odešel - začal vrčet jak příklepovka, takže jsem koupil jinej - SilentiumPC Zephyr 120 PWM za 150kč.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od laginoo »

At to tady moc neplevelim napisu to sem.
Jaky mate nazor na zdroj umisteny vespod skrine, jeho otocenim ventilatorem do skrine a otocenim ventilatoru ve zdroji tak aby vzduch nasaval z venku dovnitr?
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

je to 5 let a stále běží :-)
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“