Hlasitost vetráku

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Hlasitost vetráku

Příspěvek od sakulitko »

Dobrý den, už asi týden mám problém s 1 přidavným větráčkem. Poslední dobou jede na vysoké otáčky a tím pádem je hlučný, žádné změny jsem neprováděl (nastavování,taktování atd.)
Točí se rychle i když jsem třeba jenom v internetovém prohlížeči. Nedělal problémy zhruba 3/4 roku.
Nevíte čím by to mohlo být ?

Kdyby někoho zajimal HW tak potom doplním.

Děkuji
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Hlasitost vetráku

Příspěvek od PKBO »

Vyluxovat, vyčistit a když nepomůže zapojit na 7V nebo vyměnit, starej větrák nikdy nebude tak tichej jako uplně netknutej.
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Hlasitost vetráku

Příspěvek od sakulitko »

tím zapojit na 7V znamená co ?,ale tam nejde o nějaký malý rozdíl o proti druhému větráku jede tk o 100% rychleji.
Je hlasitější než větrák na GTX 660Ti když se zatopí.
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Hlasitost vetráku

Příspěvek od _Jesper_ »

Zrejme mu asi odchadzaju loziska , preto ten ramus.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Hlasitost vetráku

Příspěvek od sakulitko »

ale to by nejel rychleji, ale jel by stejně rychle jak předtím akorát s větším hlukem ne ?
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“