Úprava

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
Martinkopec
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2014

Úprava

Příspěvek od Martinkopec »

Dobrý den,

koupil jsem si msi gx70 3cc-201xcz destroyer.
používám ho ve škole a bylo mi jasné už při koupi, že bude hlučnější než ostatní notebooky.
Jenže když zapnu nějakou hru (př. Counter strike:Global Offensive, World of warcraft), tak začne strašně hučet. Chápu to, že je to herní notebook, tak se musí hodně chladit, ale chtěl bych se zeptat zda-li se dá nějak nastavit, aby se ty ventilátory netočily na tolik otáček, aby to tak nehučelo.
Protože když je třída potichu a začne mi hučet notebook, tak je všem jasné že pařim :D
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Úprava

Příspěvek od Cocroach »

díval ses jaký tam máš teploty, abys vůbec mohl snížit otáčky?
Tiero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Úprava

Příspěvek od Tiero »

Odpověď je jednoduchá - nelze s tím nic udělat.

První věcí je chlazení, které je navrženo tak, aby udrželo zařízení v zátěži v chodu s přijatelnýma teplotama. Žádná chladící rezerva tam není - tedy snížením otáček (i kdyby to bylo možné) by jsi dosáhl pouze přehřívání.

Věc druhá je samotný ventilátor a jeho řízení. Jelikož je jedním ventilátorem chlazen procesor i grafika, pak se o řízení ventilátoru pravděpodobně nestará deska, ale samostatný okruh s čidlem teploty. Je tedy nemožné jej řídit pomocí SW.
"Třeba je to jen špatná čtvrť..."
"Hele, ve špatný čtvrti maj rozbitý okna a na rohu se opíjejí děti. Tohle... Tohle je k***a konec světa!"
Martinkopec
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2014

Re: Úprava

Příspěvek od Martinkopec »

Tiero píše:Odpověď je jednoduchá - nelze s tím nic udělat.

První věcí je chlazení, které je navrženo tak, aby udrželo zařízení v zátěži v chodu s přijatelnýma teplotama. Žádná chladící rezerva tam není - tedy snížením otáček (i kdyby to bylo možné) by jsi dosáhl pouze přehřívání.

Věc druhá je samotný ventilátor a jeho řízení. Jelikož je jedním ventilátorem chlazen procesor i grafika, pak se o řízení ventilátoru pravděpodobně nestará deska, ale samostatný okruh s čidlem teploty. Je tedy nemožné jej řídit pomocí SW.
I když jste mě moc nepotěšil, tak přesto děkuji za rychlou odpověď.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava

Příspěvek od Jeltík »

Nic proti, ale koupit si NTB s AMD na hry není známka znalosti HW...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava

Příspěvek od Stratos »

zkusil bych to rozebrat a prepastovat kvalitni pastou jako je treba GELID Extreme 3
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava

Příspěvek od Jeltík »

Nebo si koupil NTB s kvalitním chladicím okruhem a Intelem, nezlob se, ale jediný 2 věci, ve kterých je tvůj NTB destroyer jsou spotřeba a výroba tepla.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava

Příspěvek od Stratos »

AMD procesory se hreji mene nez treba i7 v notebocich mam to vyzkousene.. Treba 2 okruhovy DELL Alienware kde jsou i7 se procesor i pres samostatny okruh chlazeni topi nad 80°C

co jsem mel na testy HP notes s AMD + HD AMD grafikou tak se procesor hral vice mene na stejny teplote co GPU a to kolem 60°C. Pak jsem mel na pujceni ten samy model se stejnym chlazenim ale misto AMD prociku i7 a procesor se hral az na 90°C.... Obecne INTEL se v mobilnim segmentu hreje mnohem vice..

takze zde chyba urcite nebude.

Zkusil bych to prepastovat a pak se uvidi co dal. je klidne mozne ze tim dosahne na 10°C mensi teploty.
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“