Noctua NH-L12

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Noctua NH-L12

Příspěvek od Michal86 »

Aktuálně mi DPD přivezlo zásilku a v ní tento chladič, který umístím do Fractal Nano S.

Zatím pár rychlocvaků z mobilu. Snad to bude pro někoho užitečné. Kdyby něco, ptejte se zde, rád odpovím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od Michal86 »

Další foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od tmaven »

Hele, asi nemusis fotit vse a zakladat vse co koupis. :)
U skrine je to treba zajimave (build), ale chladic pozna kazdy ;)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od Michal86 »

Hele kdyby to byla nějaká FERA 3, tak bych řekl že máš pravdu. Tohle ale jen tak někdo do PC nedává. Řekl bych že se tenhle chladič ani moc neprodává. Možná do nějakých HTPC a proto jsem se domníval, že to bude přínosem. ;-)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od python.p »

Já mám třeba NH-C14 + NF-P12 k tomu ;) Ono někdy VRM dost topí tak se ofuk hodí a někdo upřednostní o 5°C vyšší teplotu CPU, ale lepší teploty VRM.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od Michal86 »

Noctua NH-C14S byl původně také v hledáčku, co jsem ale koukal na testy, usoudil jsem že ta levnější verze bude dostačující. Využívat budu oba dva ventilátory na CPU, ofuk VRM bude doufám dostačující, případně zkusím někde sehnat nějaké vhodné pasivy.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Noctua NH-L12

Příspěvek od Michal86 »

Takže chladič nainstalovaný, zatím funguji pouze s nainstalovaným ventilátorem NF-F12. Zkoušel jsem nějaké syntetické testy a cpu (G4560) se nedostalo přes 52° a z bedny se konečně line vytoužené ticho. Ještě je tedy co vylepšovat (přijde mi že slyším nějaké divné zvuky od předních ventilátorů), ale na první test super. Zkusím stáhnout OCCT a dát CPU trošku zabrat, uvidíme jak si s tím chladič v malé skříni dokáže poradit.
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“