PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Nejtišší chlazení a vedení vzduchu na průtokovou jednotku 3D
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=88&t=281207
Stránka 1 z 1

Autor:  crashPC [ st 1. duben 2020, 14:24 ]
Předmět:  Nejtišší chlazení a vedení vzduchu na průtokovou jednotku 3D

Ahoj.

Ztišuju 3D tiskárnu, a nevím jak objektivně přistupovat k chlazení, aby bylo co nejúčinější, nejtišší, a pro hlavu s hot-endem i nejlehčí.

Chladič by bylo ideálně chladit něčím s větším statickým tlakem, protože by se vzduch měl cpát krs chladič. No dokonalé to nebude. Naopak tryska s výrobkem je skoro otevřený prostor, ale vzduch je potřeba tam trošku dovést.

Klasické stock řešení bývá hlučné. Věděl by někdo jak udělat nejefektivnější zlepšení?

Vesnického hlupáka napadá prostě jen použít větší větráky, trochu jim hubicí u výstupu zůžit průřez, kterým půjde vzduch, a zpomalit je. Třeba jsou i lepší metody...

Kdyby někdo věděl, radu ocením.

Autor:  berazde [ st 1. duben 2020, 15:27 ]
Předmět:  Re: Nejtišší chlazení a vedení vzduchu na průtokovou jednotk

Nějaká redukce na ventilátor, která by tok vzduchu směřovala směrem k hot-endu by mohla být řešením. Po rychlém zkouknutí Thingiverse jsem našel model třeba na Prusu.

Osobně bych asi nešel do většího rozměru ventilátoru, než je 60 × 60 mm. Větší kousky budou těžší a imho zbytečně výkonné. S Noctuou podle mě neuděláš chybu.

Autor:  crashPC [ st 1. duben 2020, 18:12 ]
Předmět:  Re: Nejtišší chlazení a vedení vzduchu na průtokovou jednotk

:-D ...tak ten to tam narval na pána. Ano, taky si myslim, že víc nemá smysl. Ono se to pere s dalšíma nápadama v zárodku. Rád bych kolem hlavy a trysky měl dole místo, aby šlo zkusit neplanární tisk. Ale to až na dalším modelu tiskárny. Tady když se uskromnim, tak dobře vedená již zakoupená 40mm Noctua na chladič to dá, jen u toho chlazení tisku nevim jestli blower nebo klasiku...

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/