Zapojení corsair rgb vetraku

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od sakulitko »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat pripojim tenhle typ větráku Corsair Air HD140 RGB LED High, 140mm, PWM with Controller s led podsvícení do základní desky msi z170 pro gaming ?Myslim hlavně ten controller ktery je k tomu dodán, ma 3 kabely color-speed-mode.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od PET5 »

Ty tři kabely Speed/Mode/Color nemusíš vůbec zapojovat, pokud budeš k předvolbě osvětlení používat pouze tlačítka na řídicí jednotce. Ty kabely se dají použít k připojení konektoru kabelu od tlačítka Reset na skříni a pomocí něj pak měnit jednu z veličin Speed/Mode/Color.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od sakulitko »

Řídící jednotku myslis , ten controller ?
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od PET5 »

Konkrétně ten bazmek se třemi tlačítky, který se k řídicí jednotce (kontroléru) připojuje.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od sakulitko »

K tomuhle ? https://www.mironet.cz/corsair-rgb-led- ... ZJEALw_wcB, jsem tedkom v praci tk nemohu vyzkoušet, ale mám pocit že když jsem měl 1 připojen v základní desce tk kdyz jsem pomoci tlačítka zkoušel mačkat color tk se nic nedelo.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od PET5 »

Předpokládám, že máš kompletní prodejní sadu ventilátorů s řídicí jednotkou. K základní desce nic nepřipojuješ (tedy pouze FAN konektory pro motory ventilátorů). Ventilátory připojíš k řídicí jednotce s šesti RGB porty a jednotku pouze k SATA napájecímu kabelu. K jednotce připojíš ten kontrolér se třemi tlačítky Speed/Mode/Color, kterými volíš barvu a efekty. Alternativně můžeš ještě připojit ten kabel se třemi konektory pro napojení tlačítka z čela skříně pro volbu jednoho z parametrů osvětlení. Však máš k tomu přibalený návod, tak do něj mrkni.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od sakulitko »

No pokud ta řídicí jednotka je ten hub pro 6 portů, jak jsem postoval výše odkaz, jen doufám že není nutné vlastnit tohle https://m.alza.cz/corsair-commander-pro-d5454210.htm
sakulitko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. pro 2012

Re: Zapojení corsair rgb vetraku

Příspěvek od sakulitko »

tk problém vyřešen, když jsem je zkoušel prvně, zapojil jsem větrák do pozice 4 v hub, musel jsem zapojit do 1 a 2 potom už začali svítit. Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“