Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od WuVirr »

Rád bych si chtěl postavit do nového PC vodní chlazení, ale jsem v tomto úplný zelenáč at bych si chtěl nechat poradit jak na to a jako komponenty mam na použít.Procesor je již zminovaný Intel Core i7-3930K ,deska je Asus Rampage IV Extreme a skřín budu kupovat CoolerMaster Cosmos II.Tak budu vděčný za každý návrh radu či postřeh.Dík za odpovědi :)
PS:Nejde mi v celku ani tak o peníze jako o kvalitu a urcitě aby to i dobře vypadalo))))
Naposledy upravil(a) WuVirr dne ned 1. dub 2012, 15:03, celkem upraveno 1 x.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od MaWa »

Chceš chladit i desku ? Každopádně chladil bych určitě grafiku, ta hučí vždycky nejvíc a nejvíc grafikám vodní chlazení pomůže...tzn jakou máš VGA ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od WuVirr »

Tak tu jsem zatím ještě nekoupil ,zapoměl jsem se zmínit že stavím od základu nové PC ,ale urcitě se chystám na nějakou GeForce z nové rady čekám na věčí čip.Také jsem nad tím přemýšlel ,chladit jak procesor tak gráfu když už to budu stavět ,ale nění to pro začátek moc velký okruh???
Edit:Jinak pokud bych volil tuto variantu tak bych asi použil tuto Expanzní nádobu Do 5.25" pozice
http://www.alphacool.cz/produkt/Koolanc ... rg1=010611
Dva okruhy do jednoho 3x120 chladice ,ale zase nevím jak moc bude hlučná jedna pumpa netož dvě a jak silný chladic koupit ,do skřínky se vejde do horní části.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od CyberDeath »

Tak prvni mluvis o tom jestli neni okruh i z grafikou pro zacatek moc ... a pak chces stavit 2 okruhy ?
Kup normalni expu. Tyhle 5.25 s pumpou zasazenou dovnitr sou naprd vibruje to atd. Postav jeden velky okruh to znamena jedna pumpa jedna expa a na okruhu jak CPU tak GPU popripade deska.Rozdil v teplote bude minimalni ale rozdil v cene oproti tve variante bude obrovsky.
Jinak jestli cekas na GK110 tak to tu tvoji sestavu chces pod stromecek ? Pokud cekas na dvoucipovky (7990 nebo GTX690) tak ok ty vyjdou asi za mesic.

EDIT: Dva okruhy do jednoho chladice je naprosta kokotina rozdil v teplotach nebude zadny oproti jednomu okruhu jen te to bude vic stat a bude to hlucnejsi diky pouziti dvou pump.

Pokud mas v plani 3930K a dvoucipovou grafiku a chces jeste taktovat tak 3x120radiator bude malo .. pokud to nechces mit hlucne.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od WuVirr »

Díky za radu a upřímně podanou CyberDeath právě proto jsem založil toto vlákno.Máš pravdu co se týče chlazí nemam v tom furt jasno a s vodou už vůbec ,koukal jsem a vybíral jen na http://www.alphacool.cz a nějaká ta videa na Youtube pro inspiraci.Na kartu si asi ještě počkám to je fakt ,ale jak jsem psal stavím nové Pc od základu a zatím mam koupený jen procesor a desku,ještě mě čeká koupit dost věcí nejde to tak rychle když na to člověk šetří z výplaty :-D Jsem ale rozhodnutý do toho investovat nemalé peníze ,příští měsíc snad obědnám skřín abych viděl kam vůbec pujdou namantovat komponenty jako expnanzka a čerpadlo.

Edit:Opravdu je to tak špatný nápad použít Expanzní nádobu Do 5.25" pozice ,co tato alternativa
http://www.alphacool.cz/produkt/Koolanc ... rg1=010611
je bez možnosti montáže čerpadla a čerpadlo pak umístit do skříně....trochu jsem doufal že bych si tím mohl ulehčit práci :roll: ale jde mi dost o hlučnost a taky o estetický vzhled (chci prostě aby to dobře vypadalo :-D )
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od CyberDeath »

Drive se s 5.25 spatne zavodnovalo . Dnesni maji trochu jinou konstrukci tak by problem byt nemel. Ale pokud budes mit misto vce skrini tak by byla klasicka expanzka lepsi. Lip se stim pracuje -> doleva voda atd.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od MaWa »

No já bych teda naopak 5.25" expanzku doporučil, teda pokud bude dostatečně velká a ne to co se vyrábělo za mrňky dříve (a někteří výrobci to vyrábějí doteď).

Takhle vypadá ideální sestava chlazení - http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik ... ozfA%3d%3d
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od WuVirr »

MaWa, díky za pěkný seznam komponentů chladič je perfektní pořádnej macek také jsem na něj koukal,pumpa je super top ale co říkáš na pumpu D5 s nějakým topem?? koukal jsem na výběr bloků a vidím že jsi vybral všechny s plexi máš s tím dobrou skušenost někde jsem četl za čas to není už tak dobré???Větrácky mam už vybrané http://www.tiphardware.cz/cougar-vortex-pwm-120-mm.html rád bych je dal do celé skříně co si o nich myslíte ,sice nejsou tak rozšířené ale četl jsem na ně samou chválu :) hadice a fitinky tak na průměru se schodnem 16/11 myslím že je to ideální, jen jsem si tak říkal zda dát na blok CPU nějaké kolínko :D

Jinak pánové ,původně jsem chtěl chladit jen CPU a možná i GPU ,ale když vidím takovou spoustu vychytávek na alphacool budu o tom vážně uvažovat zda udělat vodu do celého PC ,hluk je rozhodující chci opravdu tichý počítač 8-)

PS:Díky všem za ochotu poradit 8)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od MaWa »

Pokud chceš D5 a TOP místo DDC a TOP tak si klidně vem D5...v podstatě jediný rozdíl je v tom, že D5 je větší a tedy zabírá v case víc místa. Jinak je to v podstatě to samý. Cougar fany neznám takže těžko říct, ale pochybuju, že budou lepší než Noctua a Noctua je o stovku za kus levnější :?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s vodníkem na procesor Intel Core i7-3930K

Příspěvek od WuVirr »

Ahoj, koho by zajímalo, jak to vše dopadlo mam to v tématu Projekty.
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &sk=t&sd=a
Odpovědět

Zpět na „Voda“