Oplati sa vymena Prolimatech Megahalems za starsi vodnik?

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
benshee
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2009

Oplati sa vymena Prolimatech Megahalems za starsi vodnik?

Příspěvek od benshee »

Zdravim, mam taku laicku otazku vhladom na to, ze vodnika som doteraz nepouzival.

Momentalne mam X1090T + Prolimatech Megahalems + 2xNoctua NF-P12 (procak aj chladic vylapovany). A o co mi ide :). Mam doma jedno kompletne vodne chladenie. Konkretne:

Pumpa: Innovatek HPPS Eheim
Radioator: Innovatek Radiator - Singl
CPU block: Innovatek XX-Flow Rev2.0 Transparent 775 - lapped
Uchyt: Innovatek XX Flow - Uchytenie pre S775 v
Expanzna nadoba: AGB-O-Matic pro EHEIM 1046/48 - Blue
Ventilator: Cooler Master A12025-12RB-4

CPU blok nema uchytenie pre AM3 ale to by som uz nejaky vybastlil pripadne Innovatek ma uchyt na na stranke.

Moja otazka znie ci sa vobec oplati zaoberat s mozno vymenou. Ci by to malo realny prinos (1-2C uz fakt rolu nehraju)

Momentalne mam procak pretaktovany na 4,1GHz pri izbovej teplote 26C sa udrzi teplota na hranici 56-58C, o vetranie v bedni Fractal Design Define R2 sa staraju 3x12cm Noctua, 1x14cm Nostua a 1x14cm Fractal (ten tiez casom nahradi noctua).

diki za Vas nazor.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplati sa vymena Prolimatech Megahalems za starsi vodnik?

Příspěvek od MaWa »

Nevyplatí. Ten blok je opravdu špatný, špatný byl už před 4mi lety když ho innovatek vydal. A ten radiátor taky nic moc...podle mě bys měl horší teploty než se vzduchem. Pokud chceš vodu tak kup nějaký nový levný blok na cpu (do 1000Kč) a okamžitě bude výkon uplně někde jinde. Ale ten xx-flow bych dneska dal tak maximálně na chipset :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“