Problem s Laingem

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Everlast
Černá karta
Černá karta
Registrován: 06. lis 2012
Bydliště: Praha

Problem s Laingem

Příspěvek od Everlast »

Zdravim,
Tak mam problem s laingem, kdyz sem zavodnoval tak pumpa přestala fungovat kdyz si na ní sahnu tak v ni cvaká vubec nevim co to muze bejt. Nevite nekdo co by to mohlo bejt? mam klasickýho Lainga DCC 12 http://www.alphacool.cz/produkt/Laing_D ... l_TOP.html
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od Maor »

může to být divným zdrojem, já jsem taky koukal, proč mi laing nenajíždí a bylo to buď špatným kontaktem nebo z něho nešlo 12v když se zatížil.
Ale měl by ti jet i z FAN konektoru na desce(lepší desce)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od Flegy »

z desky se Layingy NESMI NAPAJET!!!!!!!!

odber maj kolem 18W, na desce je fan konektor delanej vetsinou na 2-3W !!!!
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od dexterav »

nemáš úplne pravdu
spústa normálnych dosiek ho v pohode utiahne :wink:
minimálne krátkodobo to nieje žiaden problém, dlhodobo to mám odskúšané na MSI doskách s1155
akurát že z tých konektorov dávajú až 15W
btw 2-3W by nemuselo stačiť ani na niektoré vetrone
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od Flegy »

napr. na asus P67 sabertooth ten napajeci obvod odesel uz po 3 tydnech :roll:
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od dexterav »

nenapísal som všetky :)
ono je problém sa často dopátrať koľko na konkrétnej doske tie výstupy majú. ale pri tých MSI som mal šťastie
ono kedže neodišiel hned je otázka či umrel kôli tomu :)
ak by mal iba 3W podľa mňa mu to 3 týždne trvať nebude skorej tak 3 minuty
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od Woyta »

Mas pomerne velkou sanci prepalit vodivou cestu (vystupy bez regulace). Regulovane vystupy ti budou zase davat malo stavy.
To je takovej problem to napojit na vystup zdroje, ktery s temito odbry pocita?
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od BeriCud »

Mám ten samý problém. Provedl jsem výměnu zdroje za CORSAIR RM Series RM750 750W před ním jsem měl Fortron Blue Storm II 500W a s ním to nedělalo (alespoň né po dobu co jsem ho měl s pumpou a to bylo asi 1 měsíc). Nevím kde by mohla být chyba napadlo mě zda se větev co není zatížená neodpojuje a pak to dělá tady tohle mám totiž čerpadlo na samostatné větvi bez dalšího komponentu (čerpadlo se jen zaškubne jako když si ho člověk rozdělá a drží rotor prsty aby se nerozeběhlo). Napadla mě i možnost že se o nějakou nečistotu zaseklo a nebo že mu něco vadí v rozběhu ale měl sem ho rozdělaný a na nic jsem nepřišel. Možná jen na jednu zcela nepatrnou "drážku", která ale podle mě nemůže a nebo by neměla mít na rozběh vliv (rotor je zcela hladkej a i stěny kolem něj jen ta jedna drážka co tam je už od výroby bylo to jediný co jsem našel). Když jsem vše dal dohromady a zkoušel pumpa se mi vždy rozeběhla. Myslel jsem si že jsem třeba kryty moc dotáhl a pumpa drhne ale to se mi zatím nepotvrdilo když jindy pumpa běží jak má. Stane se to né vždy někdy běží bez problémů ale jindy se jí prostě naběhnout nechce. Prosím pokud tento problém někdo už řešil dejte mi vědět. Nevím zda je to zdrojem či jen tím že je čerpadlo na samostatné větvi bez dalšího komponentu a nebo je to vada pumpy a je lepší ji okamžitě reklamovat?

Díky všem.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od MaWa »

pokud to začalo dělat po výměně zdroje tak bych to viděl na chybu ve zdroji...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od BeriCud »

Tak jsem na to přišel alespoň u sebe, že jsem měl čerpadlo respektive jeho jednotlivé díly asi moc utažené. Já osobně ho rozdělal a čistil a jak jsem ho smontoval moc ho přitáhnul. Vyřešil jsem to 4x podložkou o tloušťce 0.5mm a zatím mi vše běží na pohodu bez problémů. Každej si to může vyzkoušet aniž by cokoliv rozebíral. Vemte pumpu do ruky a zatřeste s ní měl by vám v ní rotor rachlat. Pokud ne asi máte stejný problém jako já.

Pokud toto někdo další bude praktikovat URČITĚ si poté než zapojíte pumpu zkontrolujte že těsní jak má!!! Např. fouknutím do přívodní hadice a pokud bude někde unikat vzduch je potřeba slabších podložek a nebo novej "o" kroužek. Tím že do přívodu fouknete si nemůžete být na 100% jisti že je vše OK a pumpa těsní jelikož sílu pumpy tím nevyvinete ale máte určitej obrázek o tom že to tak nějak těsní. Pak je dobrý vše vyzkoušet s vodou v okruhu na prázdno bez připojený základní desky, CPU atd. Můžete zkusit na výstupu z pumpy jak budete mít nalůitou vodu zlomit hadici v pumpě tak vznikne nej tlak co pumpa svede a pokud nic nepoteče je vše OK. Alespoň by mělo být. Poslední metodu moc nedoporučuji nejsem se zcela jist zda je pumpě po tom úplně nejlíp... ;-)
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od BeriCud »

Pozor dnes jsem se bavil s dalším klukem co vlastní tuto pumpu a tvrdil že by se ten top na pumpě měl dotahovat úplně! Je tam prý možnost že ji člověk tu pumpu špatně složil a ona nezapadá do sebe jak by měla a drhne někde rotor. Osobně nevím jak by to bylo možný jelikož mě nenapadá kde a na čem by se kousla ale je lepší to zkontrolovat osobně jsem to ještě nedělal.
Další věcí je ale to, že tento člověk používá ne originální top na tuto pumpu a tím pádem je možný že si už nepamatuje zcela přesně jak to bylo s originálním krytem. Každopádně pokud to někdo bude tuto moje úpravu zkoušet s podložkama tak si ji pořádně zkontrolujte že opravdu těsní jak má. Že těsni mě neznamená že bude těsnit i ostatním ikdyž by asi měla pokud ty pumpy nejsou co kus to originál...
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: Problem s Laingem

Příspěvek od BeriCud »

A ještě jedna možnost, která mě napadla je ta, že někdo moch omylem zapojit molex obráceně a místo 12V má díky tomu jen 5V a to už je pro pumpu málo myslím že minimum je 6V.
Odpovědět

Zpět na „Voda“