Znečištění vody

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Matthew01
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2009
Bydliště: Liberec

Znečištění vody

Příspěvek od Matthew01 »

Zdravím vodaře,

po delší době jsem otevřel bednu, kouknul na hadičky a objevily se v nich záhadné bílé kuličky. Jsou vidět v přiloženém souboru. Drží se na hadičkách a s protékající kapalinou se nepohybují.

Jako kapalinu používám destilovanou vodu s chemií Protect IP od Innovateku. Blok je čistý. Trochu se děsím, co je v radiátorech.... Radiátory i blok jsou z mědi, žádný hliník v obvodu není.

Neviděli jste to někdy, nevíte, co by to mohlo být?

Dokud nic nerachtá a nezvedají se teploty, tak je mi to celkem fuk, jen mě to celkem vyděsilo...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: Intel i5 750 (2,66GHz@4GHz) MB: Asus P7P55D DDR 8 GB (Kingston a Zeppelin) GK Gigabyte GTX 280 1GB s Accelero Xtreme GTX Pro HDD 500GB WD, 1000GB WD, 1000GB Samsung zdroj Cooler Master M2 720W case NZXT Source 210 kuk LG W2243S-PF chlazení vodník
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znečištění vody

Příspěvek od MaWa »

Co máš za pumpu, radiátor a cpu blok ?

Každopádně to vypadá jako vada hadice...pokud se to v orkuhu nepohybuje.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Matthew01
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2009
Bydliště: Liberec

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Matthew01 »

Pumpu a blok mám z Gigabyte 3D galaxy II, jeden radiátor http://www.alphacool.cz/produkt/Black_I ... 1=01060100 a druhý takový průtokový, kde voda protýká pouze skrz měděnou hadičku.
Vada hadiček by mne nepřekvapila, je to to nejlevnější co existuje, ale že by se mi chtělo investovat do něčeho dražšího se říct nedá..
Nemůže to být větší koncentrací Protectu IP, tuším že ho tam mám víc než vody...
CPU: Intel i5 750 (2,66GHz@4GHz) MB: Asus P7P55D DDR 8 GB (Kingston a Zeppelin) GK Gigabyte GTX 280 1GB s Accelero Xtreme GTX Pro HDD 500GB WD, 1000GB WD, 1000GB Samsung zdroj Cooler Master M2 720W case NZXT Source 210 kuk LG W2243S-PF chlazení vodník
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znečištění vody

Příspěvek od MaWa »

Ten IP protect mědi, kvalitnímu plexi, niklu ani ve vyšších než doporučených koncentracích nevadí. Čemu to vadit může jsou hadice a ta plexi pumpa, protože to asi nebude žádný zázračný materiál. Možná se stalo i to, že ten protect ip odlupuje z vnitřní strany pumpy to plexi, vypadá to jako kuličky a lepí se to na hadice. Nebo to můžou být kuličky cínu po pájení v tom druhém radiátoru...těžko říct.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Maor »

tohle jsem u sebe nikdy neviděl. U sebe v okruhu bych to vydával za kusy vodního kamene s prachem :-) už se mi kvuli tomu svinstvu v okruhu zastavuje čerpadlo. Několikrát jsem se snažil z radiátoru dostat vodní kámen octem, ale po předchozím majiteli tam toho je pořád dost a postupně se mi uvolňuje do okruhu. taky je vtipný pozorovat, jak se zanáší tryska v cpu bloku. Taky čekám, dokud se nezvýší teploty nebo úplně nezastaví čerpadlo.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znečištění vody

Příspěvek od MaWa »

Tak do toho dej na týden nebo 14 dnů protect ip bez ředění a budeš to mít čístý jak nový...

Akorát hadice to nemají moc rády :lol:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Maor »

co to je vlastně za chemii? taková sodovka/ocet by ten vodní kámen za 14dní taky zničil
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znečištění vody

Příspěvek od MaWa »

glykol, propandiol a další hezké věci :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Maor »

ty alkoholy s tim kamenem moc nenadělaj
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Woyta »

Na cisteni jedine kyseliny. Citronova, Chlorovodikova. Na Chlorovodik bacha. Zere cin.

Celkem slusne cisti i Coca Cola zero (kyselina citronova, kyselina fosforecna,...) :)

Kdyz jsem pouzival silikonove hadice tak se mi na stenach usazoval bilej prasek. Takze tipuju neco z hadic.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Matthew01
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2009
Bydliště: Liberec

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Matthew01 »

Ale tak to asi nemůžu vypustit okruh a místo vody tam nalejt coca colu nebo ocet ne? :D
I když s tím octem by teoreticky neměl být problém, kdybych ho třeba dva týdny používal jako chladící kapalinu, když nebudu uvažovat smrad a tepelnou kapacitu, nebo se pletu?
CPU: Intel i5 750 (2,66GHz@4GHz) MB: Asus P7P55D DDR 8 GB (Kingston a Zeppelin) GK Gigabyte GTX 280 1GB s Accelero Xtreme GTX Pro HDD 500GB WD, 1000GB WD, 1000GB Samsung zdroj Cooler Master M2 720W case NZXT Source 210 kuk LG W2243S-PF chlazení vodník
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Woyta »

Jen to vsechno jeden den rozeber a vydrhni.. Taky to delam tak jednou do roka.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Maor »

já do okruhu nalil ocet, že to po týdnu vyměním, ... byl tam skoro dva měsíce...
na fitinkach mám zevnitř měděný povlak (přes niklovou vrstvu), někde to šlo trochu dolu, jinde to drží. "kloubové" fitinky výrazně zatuhly, dřív tim šlo hýbat rukou, teď to bez klíče nejde. Tekutina, co jsem z toho vylil byla zbarvená do zelena od mědi :-) moje obyč PVC hadice jsou mléčné, dřív byly čiré, možná povlak kamene, spíš to ale bude rozežrané kyselinou.
přidám foto zaneseného stixionu:
Obrázek
tady na druhý fotce jsou vidět ty měděný kolečka na fitince (out v topu na obou koncích)
Obrázek
Obrázek
když jsem ho pak čistil, našel jsem místo, kde se začal loupat nikl, asi tomu ten ocet taky trochu pomohl
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Flegy »

sorry, ale lejt do okruhu ocet je... pikacovina. je agresivni jako prase :roll:
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Maor »

to jsem taky zjistil, a to má jen 8%
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znečištění vody

Příspěvek od MaWa »

Ocet bych tam dal tak max na 24 hodin ale dva měsíce...to jsi dopadl docela ještě dost dobře :lol:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Matthew01
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2009
Bydliště: Liberec

Re: Znečištění vody

Příspěvek od Matthew01 »

však ocet bych tam dal jen na pročištění na pár hodin, trochu bych tomu zatopil, aby se ohřál, ale nic drastickýho, po pár hodinách bych to vylil a propláchnul destilkou :) jen mám strach, že se mi začne rozpouštět asi ne moc kvalitní čerpadlo (ze setu GB Galaxy II)... :D
CPU: Intel i5 750 (2,66GHz@4GHz) MB: Asus P7P55D DDR 8 GB (Kingston a Zeppelin) GK Gigabyte GTX 280 1GB s Accelero Xtreme GTX Pro HDD 500GB WD, 1000GB WD, 1000GB Samsung zdroj Cooler Master M2 720W case NZXT Source 210 kuk LG W2243S-PF chlazení vodník
Odpovědět

Zpět na „Voda“