kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

Takze mi konecne prisla skrin a potrebuju poradit co vybrat..

1) chladit chci CPU/MB/GPU
2) dva nezavsile okruhy
a) jeden okruh CPU/MB
b) druhy okruh GPU (rezerva pro CROSS)
3) Bloky a radiatory asi od EK
4) ventilatory budu brat 12cm od Be Quiet! SilentWings 2

ted teda resim provedeni pump + expanska.. (jestli to dat do 5.25" pozice nebo klasicky trubky do skrine)
Dale resim jak tluste hadicky a jaka znacka...
Bloky zda zvolit pruhledne s PLEXI nebo klasicke nepruhledne.. (vyhody/nevyhody)
regulovat ventilatory podle teploty vody pres nejakou logiku nebo je hodit napevno na 5V?
Vodní pumy chci mit co nejtizsi cena nerozhoduje..
Rozpocet mam cca 30K

vice mene se mi dost libi toto provedeni tj mozna neco podobneho...
http://www.youtube.com/watch?v=sv8baCwGSYw

HW:
ASUS Rampage IV Extreme
i7 3930K
GPU: pocitam s HD9970 6GB.. (nyni HD7970 ale na tu to uz davat nebudu to nema smysl na tech par tydnu)


zatim mam asi jasno v tomto:
Okruh 1(CPU+MB)
na strop skrine 1 kus.
http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 1=01060105
Obrázek

Okruh 2 (GPU)
dole ve skrini.
http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 1=01060105
Obrázek
vepredu skrine
http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 1=01060100
Obrázek
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od dexterav »

nad externým radiatorom si neuvažoval?
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

uvazoval ale v pripade Obsidian 900D je to asi pase...
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od MaWa »

Mít externí radiátor do 900D je zbytečnost, tam je tolik místa uvnitř že si nedokážu představit PC, která by to neuchladilo.

Určitě jsi si přečetl nějaké nezávislé testy a víš, že tím, že rozdělíš okruhy na dva sice vynásobíš náklady na pumpu a expanzku na dvojnásobek, ale získáš tím tak půl nebo když to hodně přeženu tak jeden stupeň lepší teploty ? Jako jsou to tvoje peníze tak si kup klidně zlatý prase, ale dva okruhy jsou NAPROSTO zbytečný, pokud těch grafik nemáš v PC sedm. Jeden CPU a dvě dvoučipový karty není nic, co by jeden okruh nezvládnul. Natož dvě jednočipový. Ale jak jsem psal, tvoje věc...

Expanzku bych určitě dal do dvou 5.25" pozic a do toho pumpu - buď Koolance RP-452X2, nebo něco levnějšího od Alphacool nebo XSPC...

Hadice určitě 16/11 mm, tlustý 19/13 mm hadice jsou blbý na práci...značka - pokud chceš průhlednou a nevadí ti potisk tak ber Tygon. Jestli chceš průhlednou bez jakýhokoliv textu nebo barevnou tak Primochill.

Bloky - já mám raději průhledný, obzvláště u EK :roll: ať je vidět, co se vevnitř děje.

Pokud chceš vodu za 30 tisíc tak je aquaero, průtokoměr a teplotní čidlo nutnost, to by vypadalo trapně tam nemít za ty prachy žádnou regulaci. Navíc můžeš mít většinu ventilátorů vypnutých...nebo defaultně klidně i všechny.

A poslední snad jen - proč dva 480 mm a jeden 360 mm radiátor ? I dvě samotný 480ky budou totální overkill. Pokud tam tu další 360tku chceš mít tak si jí tam dej, ale je to nesmysl...naprosto vyhozený peníze.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od dexterav »

nj koho napadlo že na tom videu je jeho skriňa :mrgreen:
tam je externý ozaj k ničomu
ja ako hadice používam bud Tygon ale bo Masterkleer za tú cenu sa mi zdajú lepšia voľba ako Tygon akurát že čierna nieje čierna všeobecne majú divné farby
1 rad bohato stačí
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

k tem dvoum ukruhum, chci ultra tichej chod
1) tj se bojim aby to jedna pumpa na extremne nizky otacky utahla...

jinak neustale mi kazdej rika kdo uz nekdy vondika mel nebo ma ze ta expanska do 5.25" je horsi na odvzdusneni a ze se z toho "poseru".... Tj jakej je teda v tomto rozdil mezi klasickou "trubkou" a tou do 5.25" pozice..

Me osobne se taky libi spis ta do 5.25" ale nerad bych se s tim pak nejak "sral"...

takze rikas ze 2x480 radiatory od EK (jeden ten extreme tlustej na strop skrine a druhej tenci na spodek bude bohate stacit?)


skus mi teda hodit do kosiku ty bloky/rad/expu/pumpu apod pro co nejtizsi chod, v IDLE treba i pasivne...+ naky ty regulatory co to budou ridit dle teploty... Jinak hadice chci pruhledny + cervena kapalina....


tj zatim jsem sesmolil zhruba takovej základ
http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... oyfA%3d%3d


Jinak radiatory EK vs Alphacool je tam nakej rozdil? (pro pomalobezny ventilatory)
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od dexterav »

ja mám titana + 3930k a pumpa beží na najnižšie otáčky cca 2500min vody je v okruhu cca 3.5l
ono všeobecne pre pomalé fany sú radiátory ktoré majú redšie rebrovanie a sú tenšie a naopak z hustým rebrovaním a hrubšie sú pre vyššie otáčky
rozdiely ale nie sú nijak dramatické
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od TOC »

Tady si někdo neudělal domácí úkol. Chce vodníka a jediné s čím přijde je kupa peněz a žádné zkušenosti.
Radiátory bych tam klidně šoupnul XT60 (pokud to chceš mít fakt extrémní overkill, ale pro pomaloběžný větráky bych zvolil XT45) od Alphacoolu, ty nejsou tak drahý a výkonu mají víc než dost.
K blokům výhrady nemám, ale být tebou, tak si koupím dvě rychlospojky (peníze evidentně na to máš), abys pak nemusel znova vypouštět a napouštět celej okruh, až tam bude montovat grafiku(y).
Hadice určitě Tygon, osobně jsem jich zkoušel hodně, ale nakonec jsem se vždycky k Tygonu vrátil.
Taky bych šel do Laingu DDC a ne D5 (nemám s tou pumpou dobré zkušenosti, DDC je bezproblémové).
A expu bych nebral tak drahou, XSPC postačí více než dobře: http://www.alphacool.cz/produkt/XSPC_Ac ... 1=01061101

Jinak zregulovaný Laing nadělá mnohem méně bordelu, pokud se odhluční (což by v té expě mělo být ok), než nějaké ventilátory na +-600rpm. Ale to jsou prostě zkušenosti, které získá vodníkář u svých prvních pár okruhů, kdy to zkouší a bastlí si, to jsou podle mě ideální začátky...
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

prave u tech radiatoru od EK primo pisou ze jsou delany na pomalootackovy ventilatory...
zde detajl toho EK radiatoru..
Obrázek
Tj jak to teda je je lepsi vzit EK rad nebo Alphacool??? cena je podobna...

Jinak ty rychlospojky se davaj v tom okruhu kam presne???
jinak ja to koupim az vyjde nova grafika... tj pak to koupim cele naraz...



jinak kazdej tvrdi neco jinyho s vama je to taky tezky :))))
jeden radi pumpu DCC a druhej D5 :) me jde proste o co nejtizsi chod pumpy tot vse...

PS: ja nic bastlit nechci... chci proste vodnika co mi vydrzi dalsich 5 let a proto ho chci trosku predimenzovat at pak do toho uz nemusim hrabat kdyz budu davat jeste zravejsi komponenty nez mam ted nebo pridavat dalsi grafiku do CROSSU apod...

Prece jenom i7 3930K chci dat minimalne na 4700Mhz coz uz mam overeno ze da s prehledem + OC grafiky samozrejme tj dejme tomu 500W odpadniho tepla z toho asi vymacknu + chci samozrejme co nejvetsi ticho, v IDLE idealne chladit zcela pasivne...
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od TOC »

Co se radiátorů týče, tak bych vzal prostě XT45, pokud chceš na tom mít pomaloběžný ventilátory, lepší volbu udělat nemůžeš. A proč volím Alphacool? Jelikož mají i lamely z mědi, což EK nemá (ocel).

Pokud to budeš kupovat s GK, tak koukám, že to řešíš celkem s předstihem...
Ale jestli to chceš koupit až s ní, tak bych rychlospojku neřešil, leda tak v případě, že bys opravdu chtěl cross (a v dohledné době = +- pár měsíců). Rychlospojky se dávají na hadice a izolují od sebe (když chceš) části okruhu a dělají tak vodníka chlazením modulárním, kdy můžeš vyměnit komponentu, aniž bys musel vypustit celý okruh, vypustíš ho jen část. V tomto případě bych ho dal před a za grafiku, až bys jí chtěl měnit, prostě bys to vycvaknul, vyndal a připojil na rychlospojky kus hadice a blok, pak to zas nacvakneš a jedeš.
Ale normálně se změna komponent spojí s čistěním okruhu (čili se celý vypouští).

Jak jsem říkal, D5 nemám rád, DDC je bezproblémové, hlučností jsou na tom stejně a výkonem taky.

A ještě jedna věc na závěr. Moc nechápu, proč chceš bezproblémové, zakonzervované chlazení a kupuješ si vodníka...
To nikdy není bez starostí, vyžaduje to spoustu údržby, péče a nervů (páč ne vždy to jde, jak člověk chce). Lámou se hadice, kapalina se musí měnit, okruh se musí čistit, pumpa jednou za tři roky (+-) vyměnit,...
Udělej nám laskavost a první si o vodníkovi něco najdi, pak zkus google (viz. rychlospojky) a pak se teprve ptej. Ne, že bych tě chtěl nějak vyhánět, ale celkem mě irituje, když sem někdo přijde a je líný třeba i použít google nebo si o daném tématu něco zjistit. Hlavně, že má téměř neomezený rozpočet...
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od MaWa »

Nechápu...10 minut píšu příspěvek a pak zmizí. Takže znova....a bohužel už stručněji.

D5ka na 2 - 3 stupeň utáhne celý okruh dohromady bez problémů a tiché to bude.

Co se týká 5.5" expanzek. Před dvěma lety a více bych s tebou souhlasil. To byla na trhu jen mrňavá Alphacool nebo XSPC které tekly. To opravdu nebylo dobré. Dnes je ale dobra trochu někde jinde. Jak Alphacool nebo Koolance jsou naprosto bezproblémové expanzky. Dostatek prostoru (do DVOU 5.25" pozic, ne do jedné - to se hodí pro slabší pumpy), dělící štít, takže bubliny co vyplavou z okruhu se tam nemohou nasát hned zpět, snadné doplňování kapaliny zepředu (u Alphacool). Navíc - pokud chceš trubkovou expanzku, kam jí chceš dát ? Pokud na stejné místo jako v tom videu, tak jak chceš do ní zhora doplňovat kapalinu ? Dost blbě...což si lidi neuvědomí, dokud to poprvé nemusejí udělat. Pokud trubkovou expanzku tak buď zvenku zezadu na case, aby k ní byl přístup zhora, ale pak to zas (podle mě, ale tak někomu se to třeba líbí) moc dobře nevypadá, anebo pokud dovnitř mezi desku a přední pozice tak jen tak vysokou, aby k ní byl nahoře přístup pro dolévání kapaliny = nic moc velikost.

Radiátory - EKWB XT je mezi třemi nejméně výkonnými radiátory na trhu v celém spektru otáček, takže bych ho nedoporučil. Pokud chceš nutně EKWB radiátory tak vezmi XTX - ten je horší jen o 1 - 2 stupně než ty nejlepší...
Co bych doporučil - Alphacool UT60 (klidně Monsta, pokud se ti tam vejde), Coolgate, XSPC RX. Rozdíly mezi těmito třemi radiátory je chyba měření, pár destin stupně Celsia...
Nevýhoda Alphacool - smrdí z výroby (ale to za pár dnů přestane) a nemá je výrobce momentálně vůbec dostupné - budou až na začátku září a to bůhví jestli. Výhoda - nejlevnější.
Nevýhoda XSPC - cena a občas trochu problémy s kvalitou. Výhoda - teoreticky z těch tří nejlepší pro ventilátory pdo 800rpm, i když jen o pár desetin stupně Celsia oproti Alphacool a Coolgate.
Nevýhoda Coolgate - v Evropě je skoro nikdo nezná, takže když si do podpisu napíšeš že máš radiátory Coolgate tak to bude vypadat že jezdíš trabantem. Výhoda - kvalita zpracování, vyrovnaný výkon od 500 do 2000 rpm, vždy je mezi třemi nejlepšími na trhu bez ohledu jaké ventilátory a na jakých otáčkách budeš provozovat.

ad TOC - pokud chceš aby tvoje rady měly nějakou váhu, tak bych doporučil, aby jsi přestal plést XT45 a UT60 a neříkal tomu XT60 :roll: vypadá to poněkud blbě. Taktéž bych se s tebou VELMI hádal, že pro pomaloběžné ventilátory nemá smysl kupovat jakýkoliv radiátor tlustější než 45mm, tedy XT45. Na to ti snad jen můžu napsat to, co jsi tady psal tazateli - nejdřív si přečti google, nastuduj si jak vodní chlazení funguje a pak sem něco piš. Protože to je epochální blbost. O tloušťce radiátoru to (skoro) vůbec není...

Co se týká flame DDC versus D5 - D5 je větší, žravější a dražší. Je ale tišší a méně poruchová. Pokud má někdo málo místa, je lepší DDC. Pokud má někdo dost místa (což se dá u 900D předpokládat) tak je lepší D5.

Co se týká košíku - nejdřív bych vyřešil jaké radiátory, kolik kusů, jakou expanzku atd a pak ti do toho košíku klidně přidám regulaci a vše ostatní co budeš potřebovat.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od TOC »

Ale je. Rychlost průtoku vzduchu se snižuje třením právě s lamely a čím tlustější radiátor, tím tření více a tím pomalejší průtok a menší kontrola nad směrem proudění vzduchu (ano rad to profoukne, ale za ním se to bude točit a část tepla se dostane zadní stranou zpět).
Je lepší, když se tam dá užší radiátor a vzduch opravdu proudí. O tom jak vodní chlazení funguje myslím vím celkem dost. Jestli je radiátor užší nebo tlustější, na tom nesejde. Chce s tím proboha chladit Ive-E, netopivou desku a jakýsi radeon a má na to dva obrovské radiátory, tak těch 15mm tloušťky je zanedbatelná věc.
V tomhle případě bych preferoval průtok nad tloušťkou, stupňový rozdíl i tak bude minimální a horký vzduch půjde opravdu pryč a nebude se stále motat kolem (a část uvnitř, utěsnit se to nedá dokonale) skříně.

Stejně bych se klidně hádal o tom, že D5 je tišší a spolehlivější...
Měl jsem obě a D5 mi odešla (ano, byla to kusová chyba, ale rozhodně jsem nebyl jediný s tímto problémem), DDC jede v pohodě a když jsem ho odvibroval a zreguloval a mám ho v odhlučněném prostoru, tak se stěžovat nemůžu. Ale je ni to jedno, obojí jsou dobré pumpy a je v zásadě jedno, kterou si člověk vybere, průtok je srovnatelný.

Za přepis UT na XT se omlouvám, každý se jednou utne. :wink:
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

MaWa píše:....

tak jsem zmeril vnitrek te skrine
1) vesly by se tam 80mm rad nahoru i dolu ale uz by to bylo hrozne natesno s dalsimi +25mm diky ventilatoru.
- takze jsem zvolil 60mm rad od Alphacool

2) Expa teda 5.25" pozice Alhpacool pro 2 pumpy + pumpa D5 od Alphacoolu

3) hadicky jsem zmenil na TYGON 16/11

Zde nastrel kosiku (expa + pumpa, 2x Rad 480, kapalina, hadice, fitinky "sroubovaci", bloky na desku + CPU od EK - polopruhledne,

jinak co se tyce utesneni skrine, planuji vsude vylepit odhlucnovaci hmotu tj nasavat by to melo orpavdu jenom tam kde budu chtit tj dole pres jeden 480rad + vepredu pres 1-2x 14cm Be QUiet!@5V, odsavat bude horni rad + 1x14cm Be QUiet!@5V nad deskou...

http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... w0MTQ2OjN8



PS: jeste jedna otazka ohledne hadice
celkem me mrzi ze u rozmeru 16/11 nema alphacool tak pekne fitinky jako u rozmeru 13/10 kde dela i kolena o 45-90° coz by se celkem hodilo hlavne na CPU/MB bloku.. Obecne u 16/11 ma vetsina vyrobcu jenom rovne fitinky :(. Je nejaky zasadni rozdil mezi hadicemi 13/10 vs 16/11?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od MaWa »

Pokud chceš mít 45-degree nebo 90-degree 16/11 mm fitinku tak se používají takovéhle adaptéry http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=e ... ee%2bblack

když nepoužiješ adaptéry, vypadá to takhle fuj http://www.jscomputers.cz/Detail%20sestavy?arg0=133243 (foto číslo tři)
když použiješ 45ky a 90ky tak to vypadá takto hezky http://www.jscomputers.cz/Detail%20sestavy?arg0=143777 (foto osm a devět) - mimochodem tak je zrovna stejná deska, stejný blok na cpu a na desku a taky stejná pumpa s expanzkou jako to co chceš ty...

Jinak jaký chceš to aquaero ? LT, PRO, XT ? Podle toho ti vše můžu přidat do košíku.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... ozfA%3d%3d
posledni verze kosiku....
jeste asi naky to cidlo na vodu + ta regulace...

co se tyce tech Aquaero jaky jsou tam rozdily (mam jeste 10K rezervu tj nemusis me setrit)?
Vice mene pojede na radiatorech 8x12cm Be QUiet! Silent WIngs 2 (1500rpm)
tj nejak to nastavit aby byl chod co nejtizsi, v IDLE treba pasivne apod...
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od dexterav »

mno 1500ot/m by som nedával :)
max tak 1000ot/m
výkon to bude mať aj tak dostatočný a bude to relatívne tiché aj pri max otáčkach čo teda žiaden 1500ot vetroň neni a môže sa stať že pod 1000 sa budú zastavovať alebo sa nerozbehnú
nie som žiaden netopier, práve naopak, ale čo počujem ja musí takmer každý počuť daleko viac :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od MaWa »

rozdíly jsou jen v displeji, respektive v dálkovém ovládání.

jinak co se týká těch adaptérů - obvykle to se zákazníky řeším tak, že si jich objednají třeba 5 a 5 kusů a co jim zbude tak pak pošlou zpět na dobropis...takže to není problém...

takže v košíku jsem:

- pumpu vyměnil za USB verzi (regulace přes aquasusite)
- přidal průtokoměr, usb verze (monitorování přes aquasuite, regulace přes aquaero)
- přidal pass-through teplotní senzor, klidně si jich tam dej víc (aquaero jich zvládne hromadu) jestli chceš ale počítej s tím že rozdíly v teplotě vody budou pár desetin stupně celsia...
- přidal waterblock pro aquaero
- přidal 4ks fitinek (2ks aquaero, 2ks průtokoměr)
- přidal samotné aquaero LT plus 5.25" uchycení - pokud chceš vyměň si to za PRO nebo XT
- při dvě 3pin na 4x 3pin red prodlužky pro fany

vypadá to pak takhle http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... w0MTQ2OjN8

Jinak můj názor je ten, že kromě fanů na radiátorech a ve zdroji nemusíš mít v té case nic dalšího točícího. Úplně zbytečný.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

dexterav píše:mno 1500ot/m by som nedával :)
max tak 1000ot/m
výkon to bude mať aj tak dostatočný a bude to relatívne tiché aj pri max otáčkach čo teda žiaden 1500ot vetroň neni a môže sa stať že pod 1000 sa budú zastavovať alebo sa nerozbehnú
nie som žiaden netopier, práve naopak, ale čo počujem ja musí takmer každý počuť daleko viac :mrgreen:
1500ot je jejich maximum mam dojem... pocitam s tim ze pojedou max na 5V...
http://www.bequiet.com/en/casefans/259
- operacni napeti maji 4-14V tj celkem dost vysokej rozsah...

kosik jdem tedy mirne upravil

http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... NDY6M3w%3d

je zde jeste neco co by slo vylepsit?
"kapalina - vyrobce" apod...?

kazdopadne jeste chybi GPU blok ale ten az na HD9970 tj pocitam ze do 30K bych se vejit mel.. dyztak bych vzal regulaci verze PRO ktera je o 1000,- levnejsi..
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od dexterav »

nič v zlom len načo sú mi 1500ot fany ked pôjdu aj tak na minime :)
preto sú myslím 1000ot vhodnejšie
ja som kôli tomu všetky 1500 popredal , výkon to dramaticky nezdvihlo ale hluk ano
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletni vodni chlazeni - Obsidian 900D

Příspěvek od Stratos »

tam se spis o to ze jsou to nejtizsi ventilatory napric celym spektrem otacek...
Be QUiet resi nizsi otacky tim ze k tomu ventilatoru dodava redukci na 5/7/12V... tj zakaznik si presne nastavi to co mu vyhovuje napevno a uz na to nesaha...
Odpovědět

Zpět na „Voda“