Čištění radiátoru

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Čištění radiátoru

Příspěvek od LoCo99 »

budu rozdělávat vodníka, blok pro GPU i CPU jsou rozdělávací nebo průhledný a je to oboje měď, ty jsou čistý, ale jak poznat že je čistej radiator ? Používám celou dobu jen destilku, bez aditiv, pokud by měl bejt radiator nějak zanesenej tak jak to mám šanci poznat. Má smysl to zkoušet nějak "prošťourat" :D ? teploty mám OK, jde jen o běžný čištění
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění radiátoru

Příspěvek od MaWa »

Co to je za radiátor, jak je to dlouho používané ?

Každopádně používat destilku bez čehokoliv opravdu není dlouhodobě dobrý nápad.

Obecně na radiátor je dobrá hodně horká voda (ne z kohoutku, ale uvařená), několikrát propláchnout. Pokud z toho vyteče jen čistá voda bez čehokoliv, tak je slušná šance, že tam nic není. Pokud z toho nějaký bordel vyteče tak jediná jistota jak to dostat ven je toto http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=blitz%2bmayhems anebo proplachnovat horkou vodou tak dlouho, dokud z toho poteče jen čistá voda, ovšem to z osobní zkušenosti můžeš taky klidně proplachovat celý den v kuse a to už je pak jednodušší koupit ten Blitz :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Čištění radiátoru

Příspěvek od LoCo99 »

jo to kdybych věděl, radiator nemá žádný značení, kupoval jsem ho před lety tady na foru. Rozdělám to a začnu vodou, možná budu experimentovat ještě s citronem :D. Vím že jen destilka není ideální.

Dodám nějaký info ještě.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění radiátoru

Příspěvek od MaWa »

Jakmile do toho naleješ cokoliv jiného než horkou vodu, tak pak budeš mít opravdu velký problém to z toho všechno dostat. Opticky to sice bude vypadat, že je to OK, ale minimálně si tím naprosto zkurvíš neutrální pH v okruhu, takže pak tě budou čekat takové radosti jako že ti zezelenají nebo zmléční hadice (když někdo na čištění použíje ocet), srazí se barvivo v kapalině a kapalina pění (obvykle když někdo na čištění použije JAR a podobně) nebo ti popraská plexi na blocích, expanzce a podobně (obvykle pokud se použije opravdu hodně citrónu).

Proto se ten Blitz prodává, protože čistí a zároveň je pH neutrální.

Jako klidně do toho radiátoru nalej co chceš, to nejhorší, co se může stát je, že ti ten okruh za měsíc nebo za dva udělá něco z výše popsaného a pak holt budeš muset koupit nové hadice + ten Blitz na vyčištění :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Čištění radiátoru

Příspěvek od racecar »

Ja v blizkej dobe budem vypustat cerveny okruh + cistit plexi. Tesim sa teda :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Čištění radiátoru

Příspěvek od LoCo99 »

Radiator jsem čistil jen horkou vodou, nevyteklo nic krom čistý vody, tak nevím, budto je to dokonale zkorodovaný a ani se to neloupe nebo tomu nic není. Každopádně CPU blok byl černej, pomohlo vyvařit. (blok je z mědi, šlo o konflikt s hliníkem ? nevím že by byl radiator z hliníku) Všechno jsem pak myl destilkou.

Budu do vodníka ještě zasahovat jelikož potřebuju minimálně nový hadice, ale zatím funguje všechno jak má , idle 30°C na obojím , zátěž otestuju ale problem nevidím. Jsem spokojenej že jsem to složil zase zpět.

Pujdu buď do hotový kapaliny nebo koupím nějakej ten preparát, už jenom kvuli těm novejm hadicím pak. A pumpu možná :D.
Odpovědět

Zpět na „Voda“