Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od segestes »

Večer nafotím znovu blok cpu a expanzku. Blok na vga mám teď úplně nový a není průhledný, tak bych ho nerad rozebíral. Mám po včerejším čištění cpu bloku venku jednu hadici (měl jsem zbytek nepoužité, tak jsem kousek vyměnil), tak zkusím taky nafotit. Bohužel je červená, tak tam asi nebude nic moc vidět.
Co jsem si ale všiml, když jsem tam minulý týden dával nový blok na gpu, že po vypuštění vody v expanzce (resp. pumpě) bylo všude na stěnách takové šedivé bláto. To jsem tenkrát vyčistil papírovým ubrouskem.

Našel jsem v mailu číslo přehledu objednávky CD348019, jestli stačí.

Díky moc
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od racecar »

MaWa píše:Za prvé, fakt mě nenapadá, ve kterém paralelním vesmíru by D5ka na 800rpm mohla způsobit ucpání okruhu tímhle sajrajtem. Pokud jseš takovej expert na vodní chlazení jak se tady občas prezentuješ tak by jsi měl moc dobře vědět čím to může být a ta pumpa je asi to poslední, co by za to mohlo
Mna napada kedy D5 sposobila riasy v okruhu na najnizsich rpm to je divne ze teba nie. Ten blok je jasne zeleny okrem toho bordelu v tryske.
Za třetí, tvojí větu "Vsetko rozobrat, vycistit, preplachnut a hadice vyhodit." už tady čtu asi po padesátý, přestože to není nutné...
Ked tak vyzera tryska v CPU bloku tak v GPU bude vyzerat rovnako. Nieje to nutne rozobrat a vycistit? Jasne, este to funguje tak netreba aj ked tam ma bordel a je to zelene.
Pak ti umím poradit, co je potřeba s tím udělat.
No to by si mal ked si mu to predal a toto z toho vzniklo. :roll: Napadli ma este hadice ale tie su bez plasticizerov. Budem ale sledovat ako mu poradis sa toho zbavit a vycistit okruh bez rozoberania a cistenia. 8-)

PS: tie primitivne komentare na moju osobu si nechaj pre nejakych zakaznikov a blizkych.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

segestes píše:Večer nafotím znovu blok cpu a expanzku. Blok na vga mám teď úplně nový a není průhledný, tak bych ho nerad rozebíral. Mám po včerejším čištění cpu bloku venku jednu hadici (měl jsem zbytek nepoužité, tak jsem kousek vyměnil), tak zkusím taky nafotit. Bohužel je červená, tak tam asi nebude nic moc vidět.
Co jsem si ale všiml, když jsem tam minulý týden dával nový blok na gpu, že po vypuštění vody v expanzce (resp. pumpě) bylo všude na stěnách takové šedivé bláto. To jsem tenkrát vyčistil papírovým ubrouskem.

Našel jsem v mailu číslo přehledu objednávky CD348019, jestli stačí.

Díky moc
Foto pošli, každopádně dvě rady - hadice vyměň za ty samé průhledné http://www.jscomputers.cz/produkt/Primo ... -10mm.html a kapalinu kup červenou http://www.jscomputers.cz/produkt/Aqua_ ... l?arg1=001

Velmi pravděpodobně se ti nesnášela EKWB kapalina s Primochill hadicema. Ty barevný Primochill hadice mám zkušenosti, že tohle občas dělají, lepší je mít průhledné hadice a barevnou kapalinu :(

Jakékoliv Primochill hadice + kapalina Aqua Computer = OK.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

racecar píše:
MaWa píše:Za prvé, fakt mě nenapadá, ve kterém paralelním vesmíru by D5ka na 800rpm mohla způsobit ucpání okruhu tímhle sajrajtem. Pokud jseš takovej expert na vodní chlazení jak se tady občas prezentuješ tak by jsi měl moc dobře vědět čím to může být a ta pumpa je asi to poslední, co by za to mohlo
Mna napada kedy D5 sposobila riasy v okruhu na najnizsich rpm to je divne ze teba nie. Ten blok je jasne zeleny okrem toho bordelu v tryske.
Za třetí, tvojí větu "Vsetko rozobrat, vycistit, preplachnut a hadice vyhodit." už tady čtu asi po padesátý, přestože to není nutné...
Ked tak vyzera tryska v CPU bloku tak v GPU bude vyzerat rovnako. Nieje to nutne rozobrat a vycistit? Jasne, este to funguje tak netreba aj ked tam ma bordel a je to zelene.
Pak ti umím poradit, co je potřeba s tím udělat.
No to by si mal ked si mu to predal a toto z toho vzniklo. :roll: Napadli ma este hadice ale tie su bez plasticizerov. Budem ale sledovat ako mu poradis sa toho zbavit a vycistit okruh bez rozoberania a cistenia. 8-)

PS: tie primitivne komentare na moju osobu si nechaj pre nejakych zakaznikov a blizkych.
ad pumpa - a můžeš tedy pěkně prosím nám idiotům ten postup, kterým pumpa na nízké otáčky v okruhu udělá řasy a na vysoké ne, vysvětlit ? Děkuji.

ad čistění - já ti řeknu tajemství, ale pšt, nikomu to neříkej. Ve VGA bloku žádné trysky nejsou. Ano, fakt, ve VGA bloku žádné trysky nejsou. Kdyby tam totiž byly, tak by byla jen jedna možná orientace proudění kapaliny ve VGA blocích a to doufám uznáš, že pro VGA bloky neplatí. Můžeš mi tedy prosím popsat přesný mechanismus toho, jak se v trysce VGA bloku usadí ty samé nečistoty, jako v trysce CPU bloku, když v tom VGA bloku žádná tryska není :?
Ještě jedna nápověda pro natvrdlé - VGA blok je mnohem méně restriktivní než CPU blok.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

racecar píše: Budem ale sledovat ako mu poradis sa toho zbavit a vycistit okruh bez rozoberania a cistenia. 8-)
Samozřejmě, že to musí rozebrat a vyčistit, ale fakt ne "všetko" :roll: To je totálně zbytečná práce, rozebírat VGA blok nebo čistit expanzku. Stačí propláchnout radiátory horkou vodou a vyčistit CPU blok plus vyměnit hadice podle stavu, v jakém jsou.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od segestes »

MaWa píše: Velmi pravděpodobně se ti nesnášela EKWB kapalina s Primochill hadicema. Ty barevný Primochill hadice mám zkušenosti, že tohle občas dělají, lepší je mít průhledné hadice a barevnou kapalinu :(

Jakékoliv Primochill hadice + kapalina Aqua Computer = OK.
Děkuji za radu, já zase četl hodně o tom, jak právě barevná kapalina způsobuje problémy a navíc, že okruh obarví a nejde to už pořádně vyčistit. Nepočítám navíc svou šikovnost, kdy při rozpojování hadic to vždycky někde začne téct a poleju co se dá, takže jsem docela rád, že kapalina je čirá :D

Kdybych vzal zase červenou Primochill hadici a čirou kapalinu http://www.jscomputers.cz/produkt/Aqua_ ... 1053005002

bylo by to v pohodě?
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

Ano, mělo by to být v pohodě. Kdyby jsi vzal barevnou kapalinu od EKWB, tak se ti to obarví hodně, to je pravda, ale ty Aqua Computer jsou bez problémů. A líp jsou v tom vidět bubliny, než v barevný hadici :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od segestes »

Tady jsou ty slíbené fotky, z mobilu se mi to líp už asi nepovede.

https://imgur.com/a/pdlEp
https://imgur.com/a/hLuN8
https://imgur.com/a/PyXvy
https://imgur.com/a/M969h
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

Co to je za bubliny v té expanzce ? :?

Ten bílý prášek uvnitř hadice je slizký nebo spíš jako zrníčka nečistoty ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od segestes »

Ty bubliny nevím, jakoby to trochu napěnilo, jsou na povrchu bílé. Ty se tam objevily po té, co jsem vyměnil ten blok na grafice, dolil to novou směsí od ekwb a pustil.

V té hadici jsou to spíš jako zrníčka nečistoty, slizké to není vůbec.
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od MaWa »

Propláchni radiátor a hadice horkou vodou, vyčisti CPU blok, nalej destilku, funguj 1 - 2 dny, rozeber to a mrkni, jestli tam budou ty nečistoty někde zase (v hadicích, v bloku). Pokud ne, nalej tu Aqua Computer kapalinu a vyřešeno. Pokud tam budou opět nečistoty tak opakuj postup = zůstalo něco v radiátorech. Ty bílá zrníčka v hadicích chlazení nevadí, je to jen optický problém. Pokud jsou zažrané do hadic a nevypláchnou se tou horkou vodou tak se ani neuvolní do okruhu a je to OK.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Co dál, jak dál, kde hledat chybu

Příspěvek od segestes »

Tak jo, mockrát děkuji za postup. Objednám novou kapalinu a raději i hadici. Ty co tam mám jsou všechny trochu "nařízlý" od kroužků fitinek, tak se trochu bojím, aby to v tom místě neprasklo, jak to člověk bude několikrát rozpojovat a spojovat.
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
Odpovědět

Zpět na „Voda“