Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 26. květen 2020, 22:47

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Regulátor otáček pumpy
PříspěvekZaslal v: st 28. únor 2018, 16:41 
Nováček
Nováček

Ahoj potřeboval bych pomoct s regulatorem.. mám phobya pumpu,ale jede na plný výkon (mám model pwm,ale na zakladovce nejde regulovat ) proto sháním nějaký TIP na regulaci,zkoušel jsem udělat zapojení podle velkého tématu REGULATOR OTÁČEK (Linearni stabilizace napětí ) ,avšak bez úspěchu .. Pumpa má 18 W takže nějakých 1.5A a nevím čím by se to dalo regulovat,jasně že něco do obvodu,ale jenom potenciometr mi příjde málo ? potřebuju mít pumpu regulovatelnou :) někdo nějaký návrh ?

Předmět: Re: Regulátor otáček pumpy
PříspěvekZaslal v: st 28. únor 2018, 16:48 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Akasa FC.Trio http://www.jscomputers.cz/produkt/Akasa ... l?arg1=001 je nejlevnější regulátor co znám který zvládne i 20 - 30W pumpy.

PříspěvekZaslal v: st 28. únor 2018, 17:27 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Ahoj, proc nejde regulovat zakladni deskou? (planuji podobne reseni s PWR pumpou...)

PříspěvekZaslal v: st 28. únor 2018, 18:29 
Nováček
Nováček

Tak mám 970 gaming,kde není moc regulace..a speed fan to nechce vzít..

PříspěvekZaslal v: st 28. únor 2018, 19:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

jo tak, ja myslel ze mas desku s konektorem primo pro pumpu, ale u tebe je to jiny pripad

PříspěvekZaslal v: čt 1. březen 2018, 09:13 
Začátečník
Začátečník

vrozkinscze napsal:
Ahoj potřeboval bych pomoct s regulatorem.. mám phobya pumpu,ale jede na plný výkon (mám model pwm,ale na zakladovce nejde regulovat ) proto sháním nějaký TIP na regulaci,zkoušel jsem udělat zapojení podle velkého tématu REGULATOR OTÁČEK (Linearni stabilizace napětí ) ,avšak bez úspěchu .. Pumpa má 18 W takže nějakých 1.5A a nevím čím by se to dalo regulovat,jasně že něco do obvodu,ale jenom potenciometr mi příjde málo ? potřebuju mít pumpu regulovatelnou :) někdo nějaký návrh ?

Ahoj, pokud má pumpa pwm, tak to jde vyřešit třeba pomocí Arduino boardu. Dá se objednat z Číny (nebo aukra) za pár dolarů a jde si s tím hezky vyhrát.

Stačí dát do googlu "arduino pwm fan controll" a najde ti to spoustu návodů.

Případně se prodávají hotová řešení
https://www.ebay.com/itm/12V-PWM-PC-CPU ... 2174066548

Ryzen 3900X (EK-Supremacy EVO) | ASUS Crosshair VII HERO | ASUS GTX1080TI STRIX (EK-FC1080) | G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4 3600MHz | Samsung 970 250GB, Crucial MX300 1TB | Enermax Digifanles 550W | FD Define S | EIZO Foris FS2735

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních