První vodník

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

První vodník

Příspěvek od C1c1n »

Ahoj, chtěl bych si postavit svůj první vodník, pročetl jsem si ostatní auditka které mi dost vysvětlily, hlavně teda ohledně toho kdo je tady pan Vodník:) a taky jsem zhlédl nespočet návodů na youtube. Můj cíl je se první s vodníkem trošku naučit, jak stavět apod. Rád bych se naučil pracovat s PETG trubicemi - zejména tvarování. Potřebuju si koupit case a základní díly k tomu, ze startu by mi nejspíš stačilo udělat si to jen k CPU, jedině že bych sehnal nějakou rozumnou gpu s waterblokem za rozumný peníz. Nechci zatím znásilňovat svojí normální sestavu, tam mi vzduch stačí:) Mám dost náročných a liných kamarádů kteří by to do svých PC chtěli. Samozřejmě bych se snažil tlačit dolů i celkový budget, na druhou stranu rád kupuju díly které jsou nejvýhodnější poměrem cena/výkon, dohromady bych se chtěl vlézt pod 10k včetně case - který bych nechtěl nijak obrovský, jsem hračička, nevadí mi když to nepůjde úplně hladce a budu se s tím muset trošku víc trápit a použít u toho mnoho peprných výrazů:) Jak říkám jde mi spíš o to se něco přiučit.
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: První vodník

Příspěvek od MaWa »

Jestli je rozpočet cca 10k včetně case a má to být na akrylátu tak jediná varianta co mě napadá je https://www.jscomputers.cz/produkt/EK_W ... l?arg1=001 a case https://www.jscomputers.cz/produkt/PHAN ... l?arg1=001
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: První vodník

Příspěvek od segestes »

Jsem si vědom, že s tak omezeným rozpočtem se toho moc dělat nedá, ale v tomhle setu bych se bál té pumpy. Mám s ní špatnou zkušenost a co jsem se díval, tak nejsem sám (https://linustechtips.com/main/topic/82 ... spc-60-mx/ -a ne, opravdu to nedělají bublinky vzduchu...).
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: První vodník

Příspěvek od C1c1n »

Nechám si kluci klidně poradit, ten budget se může rozšířit, plácl jsem to protože 10k by mě vůbec nebolelo teď, jsem otevřen ten budget zvětšit, hlavně se to pak nesmí dovědět přitelkyně:D
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: První vodník

Příspěvek od C1c1n »

No představoval bych si zatím udělat jen CPU
Case,2x120 radiátor,(je to klasičtější rozměr nez 2x140?),pumpa, expanzka vysoká, water blok CPU intel, fitinky, PETG trubice, vypouštěcí ventil, směs proplachu radiátoru, něco do destilky na barvu a ochrany okruhu, s tím že bych chtěl udělat investici zejména do solidní pumpy. Kam se vyšplháme potom?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: První vodník

Příspěvek od MaWa »

SPC MX se prodalo tuny a poruchovost je úplně normální. Pokud něčeho prodáš hodně, vždycky najdeš na netu "hromadu" lidí, co s tím má problém. To ještě neznamená, že je ten produkt šmejd.

A jinak nejdřív si vyber napevno case, pak se může řešit chlazení. Je to asi jako vybírat kola na auto, když ještě nemáš auto :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: První vodník

Příspěvek od C1c1n »

No já si vybral case, ale tam to bude asi peklo pro první build a je to moc economy (https://www.czc.cz/phanteks-enthoo-evol ... 24/produkt - hrozně se mi líbí ten desing, mám doma teď itx desku a i oplety red diamond black carbon který by se do toho hodily), já právě nemám představu v čem by se mi to mohlo dobře stavět když jsem to ještě nedělal, proto si jdu pro radu i ohledně case
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: První vodník

Příspěvek od segestes »

MaWa píše:SPC MX se prodalo tuny a poruchovost je úplně normální. Pokud něčeho prodáš hodně, vždycky najdeš na netu "hromadu" lidí, co s tím má problém. To ještě neznamená, že je ten produkt šmejd.
:roll:
Tak na zjištění, že ta pumpa si tu cenovku nezaslouží, ji stačí rozebrat, na to člověk nemusí mít statistiky poruchovosti. Navíc já jsem pumpu třeba nereklamoval, protože šanci na úspěch jsem viděl jako malou - kdejaká pumpa v AIO vydává podobný zvuk a nikomu to nevadí.

Můj názor je, že na pumpě se nevyplatí šetřit. Navíc s ohledem na celkovou cenu okruhu není např. příplatek za D5 tak velký.
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: První vodník

Příspěvek od Hekl338 »

C1c1n :arrow: Bude to uz pres dva roky, co jsem stavel prvniho vodnika. MaWa mne tehdy doporucil skrin, co tobe, akorat ve verzi s oknem. Muzu rict, ze to by byla dobra volba. Skrin je akorat prostorna, chladim CPU + GPU, nic mensiho bych rozhodne nechtel. Ono se to nezda, ale ten vodnik se pak zacne rozrustat :D Ja zacal jen chlazenim GPU se 120mm radem a jednoduchym cerpadlem a dnes D5 + TOP, Expa do 2 pozic 5.25", 360 + 120 rad, prutokomer a skrin je jen tak tak. Posledne jsem dokonce musel vyhodit filtr, pac se uz nevesel :D A to jsem chtel jeste teplomer do okruhu. Dobre zvaz, jakou skrin. Na D5 pumpu se da take najit dost debat ohledne hlucnosti a taky to neznamena, ze jsou hlucne. Ackoliv i ja jsem prvni D5 vracel po 5 dnech. Byla silene hlucna, reklamace uznana bez problemu, po vymene ok. Po case jsem vymenil origo expu za Monson a pumpa nemohla jit nad 3k otacek, pac hluk byl silenej,jinak v pohode. Bohuzel, vlastnost expy i dle recenzi. Nakonec sla D5 do EKWB topu a dnes o ni nevim, ani pri max otackach. Byt tebou, skusim nejdriv vodnika hadice + fitinky. Akrylat je hezkej, ale nevim, zda je vhodny pro zacatecnika.
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: První vodník

Příspěvek od C1c1n »

Ahoj moc děkuju za radu, nechci chladit svůj pc, ten šlape jako hodinky na vzduchu, chci se něco přiučit, hadice jsou fakt fajn, nejvíc easy, ale to se nic nenaučím:D, jsem hrozný úchyl na cable management, a když vidím tu hadici, hrozně se mi zvedá kufr, sorry:) nelíbí se mi kvůli tomu ani AIO, když už tak už, vím že to bude těžké a bude se proklínat, ale chci akorát svůj skill ohledně PC posunout dál
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Odpovědět

Zpět na „Voda“