Životnost AIO

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Kure-333
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2020

Životnost AIO

Příspěvek od Kure-333 »

Ahoj,
zajímalo by mě, jak dlouho vydrží AIO chlazení. Jeslti má smysl kupovat bazarovou GPU s AIO, jako je napříkla EVGA Hybrid.
Větrák vyměním, ale čepadlo bude bude problém?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost AIO

Příspěvek od MaWa »

VGA AIO umírají nejvíc, protože pumpa se peče na něčem, co má +-300W TDP kdežto u CPU je to obvykle tak polovina...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Kure-333
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2020

Re: Životnost AIO

Příspěvek od Kure-333 »

Díky za odpověď. Já myslel že je pumpa u výměníku. Bazar tedy nemá smysl.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Životnost AIO

Příspěvek od C1c1n »

Kure-333 píše:Díky za odpověď. Já myslel že je pumpa u výměníku. Bazar tedy nemá smysl.
Může být, já to tak mám na NZXT Krakenu M22 myslím
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
jerry1402
Nováček
Nováček
Registrován: 20. srp 2010

Re: Životnost AIO

Příspěvek od jerry1402 »

Ahoj, využiju stávající téma. Potřeboval bych od vás poradit.
Mám v PC AIO vodní chladič cpu corsair H60. Stáří už cca 8 let. Jakou má čerpadlo životnost? Zatím funguje bez problémů, ale uvažuji o preventivní výměně, protože mám strach, že brzo odejde (vzhledem ke stáří). Co se může stát, když odejde při hraní her, nebo jiné zátěži? Jak velké je riziko, že s sebou vezme i něco jiného? Myslíte, že už ho mám vyměnit, nebo se není čeho bát? Díky
Odpovědět

Zpět na „Voda“