Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od myom »

vetsina barev neni delana na to, aby byly porad pod vodou (budou praskat, apod.). i ten komaxit s tim muze mit problemy, ale jeste jsem ho pri tomto pouziti nevidel. elox je vychodisko. spise ale najdes lakovnu s peci a komaxitem, takze pokud ti nejde o nejaky odstin barvy, tak by ti mohli zadarmo primychat ten tvuj kousek do nejake zakazky. ale i tak je to levne.

jeste si ten top muzes udelat z plexi, udelas to i s vrtackou.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od Woyta »

Z ochran se priklanim k eloxu. Je to velmi tenka a odolna vrstva. Takze nebudes snad ani muset prorezavat znova zavit. Komaxit je dost tlusta vrstva vypalene barvy. Je fakt ze jde dost spatne dolu. Chtelo to hodne silnou piskovacku aby to slezlo. Ale budes muset riznout nanovo zavit. A pokud se netrefis tak mas nejen holej hlinik ale i znicenej zavit.

Takze nej reseni je vyroba noveho topu.
Idealni je pokud mas nekoho kdo ti to udela na freze.
Dalsi moznost je nekolik slepenejch vrstev medene pasoviny
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od Flegy »

myom: znamej ma uz x let v jedny vane pred workem polozenej komaxitem nalakovanej ram kola...vecne se to vali na slunicku, v destovy vode...a neni popraskanej :) . poradne udelanej komaxit te prezije ;)

Woyta: ja to jednou vyresil tak, ze sem tam nechal zasroubovany fitinky a hodil sem to tam cely :)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od myom »

jasne, komaxit je odolny, ale nevedel jsem, jak se chova pod vodou... s tema fitinkama je to chytre :wink:

ale koupit 2 desticky plexi a udelat par der neni prece problem. kus plechu na sponu se taky najde.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
scream
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2004
Bydliště: Kosice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od scream »

nemam ten blok este doma a neviem nakolko je to viko zlozite... pokial fakt staci vrtacka a trocha sikovnosti tak spravim novy top med/plexi.... mozno tam ten elox este bude drzat ale to by som chcel asi vela kedze ten blok nieje najnovsi... hladal som nejake alternativne riesenie skor preto lebo nemam ziadneho znameho v Kosiciach co to robi a tiez ani neviem kde sa to tu robi.... a posielat to niekde, platit postovne a robotu je dost nerentabilne vzhladom na cenu bloku... ozvem sak ked bude blok doma (next week) a potom to pripadne doriesime dalej. Dik za rady zatial...

este k tomu eloxu... na slovenskom OC fore som cital ze si chlapik dal tiez nieco poeloxovat a vyzralo mu to aj urcitu vrstvu hlinika takze to musel nanovo vytesnit a tomu by som sa rad vyhol... na druhu stranu to bolo vraj poeloxovane dost kvalitne.
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, GTX970 gaming 1500/7800, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od Flegy »

ono na eloxu neni co zkazit. to mel blbe odmasteny
scream
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2004
Bydliště: Kosice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od scream »

No tak blok je uz doma. Vyzeral nejako takto:

ObrázekObrázek

Obrázek

ObrázekObrázek


Potom som trosku povaril v octe zakladnu a kedze som sa rozhodol ze sa pustim do noveho topu, pretoze ten elox tam fakt nedrzal tak som tam supol vyvarit aj ten top (pekne rozkvitol : )
Skusil som potom zbrusit stary elox a natriet top antikoroznym naterom hemerite :) cisto ako pokus.

Obrázek

ObrázekObrázek
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, GTX970 gaming 1500/7800, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od Woyta »

barva drzi pouze povrchovym pnutim. Sleze dolu hodne rychle.

Napadlo me dalsi reseni jak udelat top z plastu a bez obrabeni.
Jednoduse ho okopirovat.
Puvodni top poslouzi jako model pro formu a novej top jednoduse odlijeme. :)

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view ... 2008050004
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
scream
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2004
Bydliště: Kosice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od scream »

no zistujem ze zohnat material na top nebude az tak jednoduche... :( Inak to do laminatu ide aj nejaka tkanina nie? Neviem si predstavit ako by som to vyformoval.
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, GTX970 gaming 1500/7800, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od Woyta »

Do laminatu nemusi jit tkanina. To jen kdyz delas skorepiny.
http://monako.sssbrno.cz.master.com/tex ... clanek.htm
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
scream
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2004
Bydliště: Kosice

Re: Poniklování,postříbření a jiné povrchové úpravy kovů

Příspěvek od scream »

no po 2 tyzdnoch som opat rozobral blok opatreny naterom hemerite :) Takze farba sice neodisla ale zdula sa a korozia zase zacinala.... Cize toto fakt nema vyznam...okrem toho som bol pouceny ze na tom tope nebol elox ale iba praskovy nater....

Budem robit novy medeny top, kedze je to asi jedine ucinne riesenie, cakam kym mi pride domov material.
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, GTX970 gaming 1500/7800, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W
Odpovědět

Zpět na „Voda“