tepelně vodivá guma

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
vatapis
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2008

tepelně vodivá guma

Příspěvek od vatapis »

Zdravím vás pánové už druhý den po chvilkách prohledávám internet a nemůžu nikde najít teplo vodivou gumu chtěl bych to použít třeba na odvod tepla s HDD elektroniky tady jsem našel odkaz na teplo vodivé pásky http://www.g3.cz/cs/produkty/elektro/te ... pici-pasky
Chtěl bych vás poprosit kdyby jste někdo znal nějaké jiné odkazy na různé tepelně vodivé materiály ta je sem prosím přihrajte určitě to pomůže víc lidem předem děkuji

:D
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tepelně vodivá guma

Příspěvek od Zivan »

Na Amazonu jsem nasel 2 pasky, sice v USA, ale je tam cena
- 3M 9885 33m, 3M 8805 33m
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
vatapis
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2008

Re: tepelně vodivá guma

Příspěvek od vatapis »

No mě jde o to že jsem někde četl test různých chladičů na HDD a jeden byl jakoby v obale od mechaniky měl tam nějaké ty pasivní chladiče a na elektronice toho disku měly nějakou teplo vodivou gumu která byla součástí toho chladiče a ta guma už nevím jak byla silná ale na tom členitém povrchu té elektroniky (každá ta součástka má jinou velikost) to krásně odvedlo tu teplotu na obal toho chladiče a nejenom tam by se to dalo použít taky na grafické kartě bych si to uměl představit
A lepit teplo vodivé pásky na sebe by asi byla pěkná piplačka
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: tepelně vodivá guma

Příspěvek od Woyta »

Co mam ja v boxech disku pod elektronikou je spis molitan nez guma. Jestli to je nejak dobre vodivy netusim ale hreje to pekne. Jedina guma je asi na bocich avrsku kde se dotyka telo disku.
Jinak teplovodiva guma je opravdu desna palka.

Jinak u disku hreje hlavne jeden cip. Zbytek uz skoro ne.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
vatapis
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2008

Re: tepelně vodivá guma

Příspěvek od vatapis »

Zdravím tak už jsem něco našel
http://www.alphacool.cz/Produkty/Teplov ... c0119.html
tady prodávají teplovodivé pasty a hlavně teplovodivé podložky
tady na tom odkazu http://www.g3.cz/cs/produkty/elektro/te ... pici-pasky ta firma vymřela, včera jsem tam dvakrát psal, jestli se dají u nás koupit někde jejich produkty hlavně ty teplovodivé samolepící pásky a vůbec se neobtěžovaly odepsat, takže ještě ty oboustranné lepící pásky by byly fajn
:-D
Odpovědět

Zpět na „Voda“