Vodní chlazení - obecná diskuze

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět

Jaké používáte čerpadlo?

Eheim 1046
7
3%
Eheim 1048
23
9%
Ponorný Eheim
9
4%
HPPS
7
3%
Ponorné ostatní (Sicce, a pod.)
12
5%
Laing D4
8
3%
Laing D5
69
27%
DDC 9W (s topem i bez)
27
11%
DDC 18W (s topem i bez)
48
19%
Jiné
47
18%
 
Celkem hlasů: 257
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Loki5567 »

To ani nebude pul CM :lol: dej spíš ventilátory a pak radiátor, takhle jak to máš, bude ještě horší.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

je to cca pul cm... vzduch je tvarny, on uz tu grafiku v ceste nejak obtece :)
poslu fotky a nejake testy az to poskladam.
Ted musim koupit jeste jine sroubky. Diky nestandardnimu 15mm vetraku jsou dodane prilis dlouhe. Prekvapilo me, kolik je ruznych DINu https://www.akros.cz/srouby-se-zapustnou-hlavou Je to jen o tom, jakou hlavu ma sroub (klizovy, plochy, imbus...), nebo je v tom neco jineho?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Shaquille píše:je to cca pul cm... vzduch je tvarny, on uz tu grafiku v ceste nejak obtece :)
Tak to si bohužel jenom myslíš :( Pokud tam je půl cm a grafika přes celý radiátor a ještě k tomu SLIM fany a ještě k tomu sám o sobě nedostatečný radiátor na to co chceš chladit tak počítej s tím, že výsledek bude hlučnost přibližně jako kdyby jsi nechal ty komponenty na vzduchu a teploty jako kdyby jsi nechal ty komponenty na vzduchu. Tudíž jestli si chceš dokázat, že to postavit jde, tak fajn, ale jestli od toho čekáš nějaké benefity, které normální vodní chlazení přináší tak to asi úplně nečekej... :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od smht »

Ahoj kamaráti, dostala sa mi domov Mora 360lt.
Aktuálne v Pc GPU,cpu a 2*360rad, preto má zaujíma či to pumpa +moru utiahne ak by bola mora cca 30-40cm od Pc. Prečo nevyužiť všetky rád ktoré mám a vypadá to aj pekne, i ak pumpa je. EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

MaWa píše:
Shaquille píše:je to cca pul cm... vzduch je tvarny, on uz tu grafiku v ceste nejak obtece :)
Tak to si bohužel jenom myslíš :( Pokud tam je půl cm a grafika přes celý radiátor a ještě k tomu SLIM fany a ještě k tomu sám o sobě nedostatečný radiátor na to co chceš chladit tak počítej s tím, že výsledek bude hlučnost přibližně jako kdyby jsi nechal ty komponenty na vzduchu a teploty jako kdyby jsi nechal ty komponenty na vzduchu. Tudíž jestli si chceš dokázat, že to postavit jde, tak fajn, ale jestli od toho čekáš nějaké benefity, které normální vodní chlazení přináší tak to asi úplně nečekej... :roll:
Presne jak pises, jde mi o to, ze to poskladam. Hlucnost ocekavam o neco nizsi, teploty me prilis nezajimaji... Postavil jsem to z veci, ktere tady mam, investice byla nizsi, nez koupit vzduch (hlavne mam GK s blokem a nemam k ni vzduch). Vzdycky muzu pripojit externi chladic, treba Moru a bude klid. Ale potrebuju kompaktni PC, prestehoval jsem se a uz to neni o tom, ze pul pokoje bude stul na PC :)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

smht píše:Ahoj kamaráti, dostala sa mi domov Mora 360lt.
Aktuálne v Pc GPU,cpu a 2*360rad, preto má zaujíma či to pumpa +moru utiahne ak by bola mora cca 30-40cm od Pc. Prečo nevyužiť všetky rád ktoré mám a vypadá to aj pekne, i ak pumpa je. EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump)
utiahne.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od smht »

Nebude to teda pre danú pumpu nejaká extra prepalena záťaž hej?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

Nie, ale na 1% by som ju asi neprevadzkoval. Ja mam tiez taky sado maso okruh na jednu D5 a v pohode.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od smht »

racecar píše:Nie, ale na 1% by som ju asi neprevadzkoval. Ja mam tiez taky sado maso okruh na jednu D5 a v pohode.

Nemas teda ziaden poroblem? som najprv chcel kupit dalsiu pumpu ale prislo mi to zbytocne
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

Nie, je to v pohode. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Já úplně nechápu, proč lidi koupí tři radiátory a pak to táhnou jednou pumpou. Však tři radiátory má smysl jedině pokud chceš mít extra ticho. Extra ticho mít nebudeš, když ti pumpa musí jet skoro na plný výkon aby ty tři radiátory vůbec profoukla. WTF ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od smht »

To je správna otázka, pokiaľ má ísť pumpa na Max tak to tak nezapojim, teda kvôli hluku, tu moru mám len preto lebo som za ňu dal 50€ od kamaráta, ak ju ale nezapojim je mi zbytočná uplne
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

Bude stacit 50%. Ved uvidis.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Samozřejmě úplně na max jí nebudeš muset mít, ale podle mě je D5 hlučná na cokoliv nad 50 - 60% otáček a to rozhodně minimálně na 50 - 60% mít budeš muset, ta MORA je zrovna pěkně restriktivní mrcha... :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

Tak jsem to poskladal do skrine Cooler Master NR200P

3600X + 1080
deska B350-i
2x8GB
750W Corsair SFX
256GB nvme 970 EVO, 500GB nvme HP + 500GB Sata 850

dole 2x Noctua NF-A12x15 900ot
nahore Scythe Kaza 1000ot

cerpadlo - D5 + expa
GPU - Bykski
CPU - EK Supremacy Evo
RAD - Black ICE GT Stealth 240

Moc mista ve skrini neni. Teploty jsou pro me akceptovatelne, OK. Po hodine hrani ma GK do 60°. CPU je o neco teplejsi do 65°C (ale deska do nej pere nesmyslnych skoro 1,45. Na minule desce jsem ho mel na 1,25 pri 4,3GHz), to jeste poladim.

Slysim jen cerpadlo, ale nemam netopyri usi.
Expa se zamlzila jen na zacatku, po doliti vody po odzvusneni uz je OK.

Kdyby cokoli, dejte vedet.
ITX_1.jpg
ITX_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od gejmer »

Potřeboval bych poradit jakou koupit teplovodivou pásku na paměti u grafické karty. Mezera je 0,7 ale prodávají se buď jen 0,5 nebo 1mm.
Takže potřebuju ty pady stlačit o 0,3mm. Co tedy na to koupit, která páska je nejtvárnější?
Koupil jsem z ebay https://www.ebay.com/itm/100pcs-GPU-CPU ... 1196.m2219 a tam to nefunguje a GPU nedoléhá k bloku. Ty 3 desetiny přesah je prostě moc!
nothing_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2014

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od nothing_ »

Zdarec, pocujte na EKWB https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-ki ... rgb-acetal

Su 3 porty. 2x Inlet a 1x Outlet. Chcel by som tam dat ventil s M - M fitingou do stredu na inlet. Otazka je asi jedno, ci je ventil na inlet, alebo outlet. Nie? Nemalo by to mat vplyv ziadny na vypust.

Nejake rady na prveho vodnika? Okrem precistenia radiatorov z vyroby?
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 840 PRO 128GB + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair 750RM | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell U3417W | KEYBOARD: Logitech G413 Silver | MOUSE: Razer Mamba | OS: Win 10 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Ano je to jedno kam dáš vypouštěcí kohoutek na té pumpě. Jen by ta pumpa měla být nejnižší bod okruhu, jinak by ti toho moc nevyteklo :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
nothing_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2014

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od nothing_ »

Chcel som to najprv spravit takto: https://i.redd.it/fg4gtfx9asm01.png

Lenze ta pumpa je cca 10cm nad portami radiatora, takze logicky nie je najnizsie, takze k tomu radiatoru by to bolo asi lepsie. Kvoli estetike som to aj chcel pri pumpe a nie to skovavat. Ale tak ci tak v loope ostatne voda a bude treba naklanat, ci to dam pod pumpu, alebo radiator, nie? Lebo ved logicky zase hore je radiator s vyssim umiestnenim a tak isto cpu blok, alebo grafika.

Este to nemam potestovane na zivo, to je najhorsie, clovek sa nauci len v reale veci. Ale mam v objednavke pre istotu aj Y splitter, len som sa este nerozhodol kam to teda dat.

Povodny plan bol dat to k pumpe, aj ked moc asi nevytece na zaciatku. Potom to znova zaplugovat a skrinku pohompalat a nasmerovat kvapalinu zase do nadoby, vypustit a stale dokola, kym tam proste nic neostane. Keby to dam pod ten radiator uplne dole, tak, ze to raz otvorim tiez uplne nevyteci si myslim, alebo ma opravte kludne.
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 840 PRO 128GB + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair 750RM | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell U3417W | KEYBOARD: Logitech G413 Silver | MOUSE: Razer Mamba | OS: Win 10 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Naklánět můžeš jak chceš a stejně to z radiátoru do expanzky všechno nedostaneš. Za mně buď to dej opravdu dolu nebo to nedělej vůbec. Nebo to dej tam kam chceš ty ale smiř se s tím, že to bude jen na efekt a fungovat to nebude :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“