Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Do Define S 420 mm X-Flow radiátor nedáš, alespoň pokud vím, tak se to tam nevejde. Takže pokud chceš něco výkonnějšího tak bych vzal ST30 420mm standardní a ano, ten bych doporučil mnohem víc, než ten Magicool - to je 15 let starý radiátor...
Budeš potřebovat určitě minimálně o metr hadice víc, možná i o dva.
A budeš potřebovat nějaké pasivy na RAM a mosfety té VGA.

Jinak k tomu nemám žádné výhrady.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od gejmer »

Na grafiku bych si koupil fulcover blok. Ten: http://www.jscomputers.cz/produkt/Water ... 3007000011 nebo ten: http://www.jscomputers.cz/produkt/Water ... 3007000011

Radiátor si kup takovej jakej se ti líbí.

Fractal větráky nejsou nijak kvalitní, radši klasiku Noctua, Noiseblocker, Be Quiet!

Hadice alespoň 2-3m.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Předpokládám, že má Twin Frozr 7950, ne referenční, takže full cover blok mu na to pasovat nebude. Navíc na takhle starou VGA je nového full coveru škoda...když už, tak koupit nějaký někde v bazaru...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
potter356
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2017

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od potter356 »

Máš pravdu ten x-flow se tam opravdu nevejde, škoda ušetřilo by to kus hadice.

Na chlazení mosfetů a pamětí bych chtěl aspoň že začátku použít původní rozvaděč tepla tedy toto http://cdn.overclock.net/8/8e/8e3e6e27_ ... 546fc.jpeg + samozřejmě nějaký fan na ofuk. Časem bych si rád vyrobil chladič ze starých chladičů, na půdě se mi válí spousta starých desek a myslím si že by chladiče z chipsetů dali použít. Můžeš mi prosím jěště poradit teplovodivou pásku lepivou z obou stran, aby nebyla moc drahá, ale nebyl to úplný šmejd.

+menší změna, vzal bych si kapalinu http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Wa ... Green.html
a čiré hadice, bude těch 900ml stačit?


Ten fullcover by sice byl dobrej ale na 5 let starou grafiku to nemá podle mě cenu. Navíc ten blok by mě stál skoro stejně co ta grafika.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Jo ten rozvaděč je dobrý základ. Pásku bych tam dal http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0 ... 2badhesive a ta kapalina bude stačit bez problémů.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
potter356
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2017

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od potter356 »

Ok tak ještě poprosím o poslední kontrolu před objednáním
http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... o4fA%3d%3d
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Ano.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
potter356
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2017

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od potter356 »

Ok díky moc
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Woyta »

Ja si ted delam "fullcover" na R9 290x. Jako zaklad mi poslouzil puvodni chladic. Z nej jsem odpajel vapor chamber se zebry pro jadro. Zustal mi tak hlinikovy ram. Zebra v oblasti VRM jsem vyplnil kousky hliniku a prilepil teplovodivym lepidlem. Ziskal jsem tak o neco vetsi kontaktni plochu na kterou jsem pridelal upraveny cinsky blok pro chlazeni ram. Pak uz jen nejaky ten blok na jadro a do oblasti cipu pameti pridat par pasivu pro dobry pocit navic.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Foto ;-)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Woyta »

Foto bude tak nejdrive v nedeli. Pojedu do Brna.

Ale vicemene jde o upravenou tuhle myslenku.
http://www.overclock.net/t/1453555/quic ... m-heatsink
http://www.overclock.net/t/1453555/quic ... eatsink/20
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od gejmer »

potter356 píše:Ten fullcover by sice byl dobrej ale na 5 let starou grafiku to nemá podle mě cenu. Navíc ten blok by mě stál skoro stejně co ta grafika.
Já bych si ho klidně koupil. Řešit nějaký 2-3 tisíce je ve výsledku uplně směšné, vždyť to je jeden velkej nákup v Lidlu :-D
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

To ano, ak mas adekvatnu kartu a nie kartu, ktorej blok prida 120% ceny.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
berka496
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od berka496 »

Ahoj, s novým PC nadešel čas si pořídit vodní chlazení a to rovnou s "PC ledničkou". Chladit vodou chci: AMD Ryzen 1950X a Geforce 1080TI či Vegu 64.

V příloze posílám nákres jak bych si to představoval. Jde mi o abslolutní ticho. V pokoji v PC budou pouze bloky na CPU a GPU a vše ostatní a zároveň nejhlučnější komponenty budou ve sklepě. Všechny podstatné informace jsou v nákresu. V případě jakýkoliv nejasností odpovím.
PC.jpg
Když ty pumpy umístím vedle Waterchellia ve sklepě utáhnou to?

Rozpočet: cca 30 000,- Kč

Omlouvám se za amaterský nákres (v rychlostí nakresleno). Díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) berka496 dne sob 9. zář 2017, 22:32, celkem upraveno 4 x.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Ten nakres by bodol.

Inac absolutne ticho a "chladnicka" nejdu k sebe do kopy.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
berka496
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od berka496 »

racecar píše:Ten nakres by bodol.

Inac absolutne ticho a "chladnicka" nejdu k sebe do kopy.
Proto bude umístěna ve sklepě kde si můžet hučet jak chce společně Laing D5 USB pumpama :-D.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Ah tak. Myslel som, ze to chces mat pri PC.

Inac Ripper a 1080 Ti ti utiahne jedna MO-RA 420 s prstom v nose a fany nebudes pocut (bude to menej hlucne ako chiller) takze za mna skoda penazi.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Woyta »

Hlavne s dlouhejma trubkama, (i kdyz budou omotane izolaci) budes vodu zase ohrivat, tedy chiller prestava davat smysl. Nemluve o velke tepelne setrvacnosti. (mnozstvi vody, trubek a izolace)
Staci do sklepa dat jen velkej vymenik.

Problem se muze vyskytnout v zime, kdy pri rozdilu teploty vody a prostoru v PC dojde ke kondenzaci vzdusne vlhkosti.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Leon_ »

Sry ale voda sa sklada aby si mal tiche pc a nie aby si ho strkal susedom do pivnice. Urcite ti tu poradia co zobrat do jednej skrinky aby si nemusel dobreze tahat vodovod z obecneho uradu. Hento co ty chces sa robilo v 2001
.
berka496
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od berka496 »

Woyta píše:Hlavne s dlouhejma trubkama, (i kdyz budou omotane izolaci) budes vodu zase ohrivat, tedy chiller prestava davat smysl. Nemluve o velke tepelne setrvacnosti. (mnozstvi vody, trubek a izolace)
Staci do sklepa dat jen velkej vymenik.

Problem se muze vyskytnout v zime, kdy pri rozdilu teploty vody a prostoru v PC dojde ke kondenzaci vzdusne vlhkosti.
Celkový počet metrů trubek by šlo zkrátit max o 2 metry. Teplotu vody stejně nehodlám honit, co nejníže kvůli té kondenzaci.
Odpovědět

Zpět na „Voda“