Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

smht píše:Ahoj, neviete mi poradiť kam na doske zapojiť teplotný senzor ktorý má 2pin? Mam dosku GIGABYTE z270x
Jedna sa o tentok produkt https://tichepc.sk/Alphacool-Eiszapfen- ... 1013009001
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump)

Utiahne daná pumpa zapojenie, 1x ek 360pe, 1x 360 xe a mora 320? Alebo pôjde na doraz a za pár mesiacov umre?
Aktuálne mam prvé dva spomínané rady
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Ahoj, mam možnosť kúpiť radiátor problém je ze sú tam ohnute lamely, neviem ci to je ôk alebo nie. Na mojom rade sú už tiež ohnute, netuším co to spôsobilo lebo na tieto veci si dávam pozor.
Môže niekto poradiť?
Prometheus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2008
Bydliště: Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Prometheus »

smht Lamely lze narovnat, vliv na funkcnost prakticky nulova - pokud nejsou ohle vsechny :)

Teplotni senzor pripojis do desky na 2 pin pro teplotni senzor, pokud je jim tva deska vybavena, jinak potrebujes nejaky monitorovaci modul.
Napr
http://www.xs-pc.com/temperature-sensor ... lug-sensor
Vždy prodávám i jinde.
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od rosta »

Pozapojoval jsem větráky a pumpy do aquaero 6, svazal kabely, připojil kabel USB do aquaera a protáhl k desce a pak přišlo malé překvapení že ten kabel nemám kam zapojit... Nějaký nápad? Redukce?


// Edit : asi sem měl "blond moment" xD 5pin usb kabel přece můžu zapojit do 9 pinoveho usb header na desce xD.... A můžu tam zapojit dva kabely?
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Ano můžeš jen dávej pozor na správnou orientaci pokud to zapojíš opačně tak si odpálíš aquaero nebo cokoliv co k tomu připojíš. Proto je ten konektor standardně dvouřadý s jedním pinem chybějícím aby to normálně špatně zapojit nešlo.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od rosta »

Jop, to jsem našel na netu, dik
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od LiveBomb »

Zdravím,
poprosil bych o radu s výberem. Původně jsem zvažoval set od Fluid Gaming, ale nakonec jsem ho zavrhl.
Potřeboval bych poradit komponety na vodní chlazení pro Ryzen 3700X a RX 5700XT s tím, že by se to všechno mělo vměstnat do stařičké skříně Thermaltake Armor. Jako základ který bych rozšířil jsem uvažoval Alphacool Eissturm Gaming Copper 30

Nějáká doporučení?
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Fluid Gaming určitě ne, to je velmi dobré rozhodnutí to nekupovat.

Eissturm jsou cenově hodně dobré, není to špatné. Trochu kvalitnější jsou ty EK-KIT Classic ale jsou dražší nevím, jaký máš na to rozpočet... https://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg ... %2bclassic
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

Zdravím Hoši. Zajimalo by mě jestli někdo neví kde sehnat toto:

https://www.amazon.com/Alphacool-NexXxo ... B00ZXYFIMI

chtěl bych to namantovat na svůj NexXxos co mám z R9 390X, kdy mi ten blok prostě tady jen leží ladem a je to škoda nevyužít, ale přez půl světa se me nechce to tahat :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Chápu to správně, že máš GPX Solo a ztratil jsi uchycení a tak potřebuješ náhradní ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

Tak nějak,

mám fullcover Alphacool blok od Vás (alphacool.cz)... vlastně dva. Jeden na Vegu 64 a jeden na R9 390X. Na Obou ten SOLO je, jen součastí toho hlinikového "framu" a dá se odmontovat (ale to asi moc dobře víš). Ta R9 390X je ale vadná a tak mi zbýva ten Fullcover a ten vnitřní odjimatelny blok. Kdybych sehnal ten "mounting plate", tak bych mohl zprovoznit aspoň ten Blok samostatně na přiležitostné hrátky s nějakymi kartami.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Mi napiš SZ nebo email, objednat to od výrobce umím.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Durgroda »

Zdravim.
Jiz delsi dobu premyslim o vodnim chlazeni.
Ted jsem poridil konecne primerenou bednu p600s, a zde nastava dotaz.

Resil nekdo propojeni dvou xflow radiatoru spacerem?
Umisteni jeden vepredu, druhy na topu. z předního radiatoru hadice do pumpy dole ve skrini, z ni hadice do gpu, pak do cpu a vzadu u ventilatoru zase do radiatoru.
Predbezne bych to resil 2x
Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 360mm X-Flow. Jeste premerim zda se vejdou se spacerem, pripadne bych resil jine velikosti.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom spacer ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Durgroda »

Spojku dvou radiatoru k sobe, zrejme jsem se spatne vyjadril. Resp predstava je toto XSPC G1/4" 5mm Male to Male Fitting.

Je vubec realne. takto spojit dva radiatory a nebat se uniku kapaliny ?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Nejdřív napíšu proč bych to nedělal a pak napíšu proč to nejde, jo ? :-D

Nedělal bych to proto, že mi to přijde dost nešťastné mít oba dva radiátory NAPEVNO spojené. Jakákoliv manipulace s tím bude oser kolosálních rozměrů. Už jen montáž - jak by jsi to chtěl sešroubovat, když už radiátory budeš mít v case ? Jako jo, když se budeš hodně snažit tak by to spojit šlo, ale proč ?

Minimálně, kdyby to šlo (jako že myslím že to nejde, viz níže), by jsi potřeboval toto https://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=rotary%2bm-m tedy rotary spojku.

A teď proč to nejde - už nějakou dobu jsem do téhle bedny nestavěl ale matně si vzpomínám, že TOP a FRONT raditáory NEJSOU vertikálně zarovnané, respektive nejsou vertikálně zarovnané jejich brackety a to z toho důvodu, že TOP bracket je co nejvíce odsazený od desky, aby tam bylo co nejvíc prostoru. Tohle moje tušení potvrzují třeba i fotky na netu https://bit-tech.net/reviews/tech/cases ... -review/2/ kde to je vidět celkem s jistotou. Tudíž závity obou radiátorů nebudou osově souměrné a nepůjde to co chceš udělat udělat :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Durgroda »

Dekuji za vycerpavajici znepokojivou odpoved :-D
Predstava montaze, byla ze vyndam desku, a do prazdne skrine zkusim vlozit spojene radiatory. napred predni, zastrcit dolu a pak doklopit horni. (samozrejme pokud by to takto slo udelat s 360tkou na topu).

Je pravda ze jsem osovou soumernost v bedne neresil. Vyborny postreh.

Toto spojeni jsem resil z duvodu cistoty osazeni. I kdyz kdyz by se udelal spoj hadici tak by to pres ventilatory nebylo zrejme videt. Vyzkousim, zmerim.

Ta rotary spojka vypada dobre ale zase je vetsi.

Dekuji za prinosnou kritiku. Zrejme zkusim udelat z kartonu presny model a zkusim jak moc velkou blbost jsem vymyslel a overim samozrejme jak na sebe sedi brackety.

Moc dekuju za vypichnuti problémů a pripadne usetreni penez a casu s vymenou radiatoru za mensi. Je videt ze uz jste se neco navztekal u montazi :)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Dva XFLOW radiátory tam zcela jistě narveš bez problémů, takže je to jen o tom, jak je spojit. Na první pohled si myslím, že z horního radiátoru jet dolů, nějaká m-f prodlužka (8, 20 nebo 30mm), na to 90-degree úhlovka, na to fitinka + kus hadice a na front radiátor jen fitinka to bude fungovat. Ano, nebude to celé stát stovku jako jedna rotary spojka, ale co už...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Stejně tyhle buildy, kdy to člověk "chce mít hezký" nevymyslíš najednou. Kup radiátory, bloky, pumpu/expu, hadice, kapalinu a všechny fitinky, které jsou jistota, a až to pak do case všechno dáš tak není nic jednoduššího než pak doobjednat úhlovky, prodlužky atd co bude vidět, že je potřeba...stejně tuhle drobotinu držíme vždycky skladem právě z těhle důvodů (plus aby bylo dost na montáže), takže to není žádné dlouhé čekání...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“