Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Ripper6 »

Ahoj,

vybral jsem tento chladic
https://www.czc.cz/arctic-liquid-freeze ... b5/produkt

a umistit se ma do
https://www.czc.cz/fractal-design-meshi ... 30/produkt

Jeste ze jsem vybral XL skrin, protoze se to nikam nevejde! Tedy respektive nahoru by to slo, ale nevejdou se potom pameti s vyssim profilem.

Chci se zeptat, vadi umisteni toho vodnika urceneho na procesor dopredu skrine? Mozna je to tak pro procesor lepsi? :)
Nahoru by tak sli jen vetracky 140mm.

Puvodne jsem chtel vzit dle recenzi (neni skladem uz) treba Corsair 7000d Airflow, jeste ze jsem to neudelal, protoze ta je kratsi a neveslo byse tam nic.
Vtip je ze jsem vybiral co nejvetsi skrin tj do 60cm limit a sirkou min 24cm a delka jsem se snazil najit cim delsi tim lepsi :-D
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od python.p »

Do 7000D AirFlow by se to vlezlo úplně na klid. :)

Dávám AiO dopředu, teploty v klidu. A tady se musí vlézt.

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od alienGT »

Ripper: To co píšeš, snad nemyslíš vážně. Vždyť právě XLko má navíc mezi MoBo a stropem skříně o dobré 4cm navíc, než standardní verze a ostatni radoby velke skrine. Pro ten prostor navíc jsem XLko bral. Vše je přístupné i přez namontovane AiO.

https://imgur.io/lC83zsG?r

Lepsi je to na strope, nezenes si teplo do skrine, ale rovnou ven. Dalsi vyhoda oproti klasickemu air chladici. Taky VGA má chladnější vzduch.

Samozřejmě že to můžeš dát i na čelo a zbyde ti ještě spousta místa nad radiatorem. Na fotce jsou 3*140mm posazene co nejniz, pro predstavu. Odhaduju, ze limit na cele je kolem 480mm. Asi by nad 420- AiO vlezl jeste 80mm vetrak.

https://imgur.io/Niox0Wx?r

Neznám lepší skříň pro AiO. Klidně si tam osad 2ks tech 420tek a budeš mít pořád všude místo na manipulaci. Ty snad jenom trolis...
Naposledy upravil(a) alienGT dne pon 6. bře 2023, 11:08, celkem upraveno 9 x.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od python.p »

Buď dělá něco špatně a nebo tam dává Push-pull a zapomněl to napsat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od alienGT »

Věřím, že i doubled vetraky na radiatoru vlezou v pohode..To je 25mm navíc a toho prostoru tam je cca 40mm free. Ano freezer na trochu vyssi radiator, nez muj BQ, ale i tak si troufám říct, že to vleze.
On nás tu jen zkouší, mi přijde...
Pokud ti XL přijde mala, tak zajeď do Ikey a kup si šatní skříň a PC postav do ní.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
lavatube
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2016
Bydliště: Praha

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od lavatube »

AMD Ryzen 9 7900X/G.Skill Trident Z5 NEO EXPO K2 32GB/6000 /MB:ASUS TUF GAMING X670E-PLUS /win10/Chladic:ARCTIC Liquid Freezer II 420:GK:Gigabyte 3080 xtreme:Case:Fractal Meshify 2 XL: Zdroj:Corsair RM850i:Monitor: ASUS PG348Q
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od djstudio »

CORSAIR 7000D AIRFLOW Black - to je aspon skřín ale je to bigtower ale tam tyhle chladiče dáš jako by nic,
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Ripper6 »

alienGT píše: pon 6. bře 2023, 10:54 Ripper: To co píšeš, snad nemyslíš vážně. Vždyť právě XLko má navíc mezi MoBo a stropem skříně o dobré 4cm navíc, než standardní verze a ostatni radoby velke skrine. Pro ten prostor navíc jsem XLko bral. Vše je přístupné i přez namontovane AiO.
Dekuji, to je pro me velmi podstatna informace. Netrolim, ale upozornil me na to obchod TS Bohemia.
Chapu pokud doma montujes 5x PC po sobe a mas to i doma tj fyzicky (ne na 150 foto nekde z internetu, kde je uvedeno RTX 4090 ve skrini a nejaky AIO chladic Artic typ neznami asi 240 mozna 360), tak nemas data. Na fotce vse pusobi bud male a nebo velike. :(

Ja jsem to zminil, jednak nemam zadnou zkusenost s vodnim chladicem, nemam to v ruce.
Moje stare PC, kde jsem kdysi predelal chladic, dal pastu a pretaktoval z 2,66Ghz na 4Ghz to je super, ale nic to nerika ze to budu hned vedet u tohoto.
Take me to zarazilo, protoze jak koukam na dalsi fotky z internetu, tak i vyssi pameti napr G.Skill by nemeli mit problem, vedou tam jen kolem ty hadicky.
Mezera mezi deskou a Articem 420 se mi zda taky ok.
pozn. do pc sice hodim HDD a 1x SSD Sata ale to jde dat klidne na bok, jsem videl pod plech a nemusi byt vubec ve predu, tedy pripadne kose pro disky lze dat uplne pryc.

Treba zde to nachazim
https://www.computerbase.de/forum/threa ... 0.2020723/
https://www.reddit.com/r/FractalDesign/ ... 2_xl_4090/

Pokud by to byl tak problem, tak me slo se jen vyhnout stylu, ze potom budu skrin prodavat a kupovat jinou.
Samozrejme ze mam info i o jinych napr Phanteks 719 - zajmava skrin (mam jen limit pod stul do 60cm vyska) nebo i zde zminena moje oblibena Corsair 7000d Airflow. Problem byl ze je obchody v CR nemeli a me se nechtelo tuto skrin brat treba z amazonu.
I presto me to zmatlo, protoze naopak, tato skrin Fractal Design Meshify 2 XL je delsi, tedy nerika to sice nic o top uchyceni a moznostech uvnitr, ale ten rozmer ukazuje ze asi logicky ma 60cm na delku.

To chlazeni uz i dle Nemeckeho fora, mi rika ze by Artic mel byt logicky na stropu skrine. Pochopil jsem to v Nemcine tak, ze pokud ho daji na predek, ze jde odpadni teplo z CPU prave pak na grafiku, dal ze lita v bende a nasledne je vyfouknute ven :)
Me by davalo vetsi smysl, Artic 420 nahore, kdy odpadni teplo by snad melo byt vyfukovano ven, zepredu na skrini 3x ventilator 140mm a ten ma vsat dovnitr vzduch z mistnosti.
Trochu jsem se bal abyse to neuvarilo, mam teplou mistnost, pres leto ji chladim stropnim ventilatorem a kamna v zimne nepouzivam (hrozi tak upeceni me a nebo pocitaci) :-D

Chapu je to vtipne, ale vic pro tebe, z Ikea skrin jsem se nasmal. Ano i to jsem hledal, aby skrin mela nejlip na delku 70cm, sirka 25+ cm... ale bohuzel vyrobci i v Big Tower delaji male skrine :D

Jo a dobre se uzdrav, kdyz uz zminujes nemocnici :roll:
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Ripper6 »

lavatube píše: pon 6. bře 2023, 14:42 nahoru jde krasne https://www.rajce.idnes.cz/f1580380568
Dekuji moc. To si asi ze me vystrelil obchod :( Vzdyt to vidim, ty pameti tam vzdy vadila jedine vyska, ale tady je prostor mezi, takze deska ASUS ROG CROSSHAIR X670E HERO a pamet ukazka treba
https://www.alza.cz/g-skill-64gb-kit-dd ... 372082.htm
musi to tam jit.
Kdovi ale, otazka je kdo asi na to kouka a jestli to fakt realne nekdy montoval, pokud dela fakturu, tak nemusel to v realu ani videt :(

Jo a jeste me tvrdil ze prej zdroj je moc velikej, protoze na dno skrine pujde tak realne dat 1x 140mm vetrak :o
Ano mozna, jestli jsem to neprehnal se 140mm ventilatorama, ale byl jsem zvyklej do PC kupovat Corsairy 200mm a vse co dnes pisou 120mm mi prijde jen jako malo dostatecne :-D
zdroj ten velikej co mam mit
https://www.alza.cz/msi-meg-ai1300p-pcie5-d7603067.htm
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od python.p »

Jako věděl jsem, že to nejsou zrovna geniové, ale že to jsou až takový diletanti...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Ripper6 »

python.p píše: pon 6. bře 2023, 10:43 Dávám AiO dopředu, teploty v klidu. A tady se musí vlézt.
Obrázek
Chybi me vysvetleni, proc ty to davas dopredu? Neodporuje to urcite logice? Chapu ze jsou na to ruzne nazory. Ja to ale chapu z DE fora, ze z CPU teplo ve predu pujde do GPU, nasledne pak to teplo jde vrchem pryc pres ty vetracky, spodni vetrak a zadni.
Pokud se ale AIO namontuje nahore, tak z CPU odvadi teplo vrchni casti skrine ven. Mezi tim ale vetracky prijmaji dovnitr vzduch.
I tak to znazorlnil v DE foru nekdo.
Tudiz jestli zde nema vic pravdu alienGT :)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Ripper6 »

python.p píše: pon 6. bře 2023, 17:42 Jako věděl jsem, že to nejsou zrovna geniové, ale že to jsou až takový diletanti...
Jsou diletanti, ale tady je treba ofiko vyjadreni z obchodu od techniku, pro zajmavost....

záleží k čemu PC bude převážně určeno a záleží na preferencí, já osobně preferuji vzduchové chladiče například Noctua NHD15 a počítač osazuji převážně ventilátory noctua, pokud preferujete vodní chlazení tak Vámi vybrané vodní chlazení je velmi kvalitní, ale na většinu procesorů postačí i 360 verze, ale pokud zvolíte kvalitní ventilátory a kvalitní vzduchový chladič na CPU tak účinnost bude stejná a odpadnou Vám starosti ohledně pumpy, která se může porouchat.

Vida a neni to tak dlouho, kdy mi nekdo napsal ze Noctua je slabsi, ze radeji to AIO. To jsem volil i kvuli tomu, ze se resilo jak brutalne to dnes topi, plus navic kdyz ma nekdo teplou mistnost, tak v lete mam za to ze se PC upece :(
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od python.p »

Jaké logice?

Co má větší TDP? GPU nebo CPU? Je lepší to co má menší TDP chladit "ohřátým" vzduchem od toho co má větší TDP? Nebo naopak? Co myslíš?

Ano dá se to dát na horu, ale já to montoju dopředu právě z důvodů co jsem psal výše.

Diletanti to jsou, D15 je překonáná už nějakou dobu. Na TopEnd CPU to chce 420mm, za 360mm ušetříš kolik? nic. Jasný AiO je náchylnější na poruchu ale ALF má 5 let záruky a to stačí. Další starosti nevím jaké?

Sorry, já už na to nemám energii a morál, pokud chceš, víš kam se mi máš ozvat a můžeme to řešit seriózně, tady mi to přijde úplně zbytečný....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
FabledWarrior
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od FabledWarrior »

Tady v té recenzi zde na PCT se můžeš podívat na schémata osazení snad všeho...

https://pctuning.cz/article/test-skrini ... cle-header

Je tam snad jasné, že ani zdroj ani deska ani AiO ani grafika nemá šanci někde kolidovat.
AMD Ryzen 9 7900X + EKWB AIO Basic 360, ASUS ROG Crosshair HERO X670E, 64GB RAM DDR5 5600Mhz CL40, GAINWARD GeForce RTX 4080 Phantom 16GB, 2 TB Seagate Firecuda 530 + 2 TB Samsung 860 QVO, Fractal Design Meshify 2 XL, Seasonic Focus Plus - 1000W, Benq EX3410R, Logitech G502 Lightspeed, CZC Hexblade (Cherry MX Silent Red), Hyper X Cloud Orbit S
Dell G7 7790 - Intel Core i7 8750H (-120 mV VCore + Thermal Grizzly Conductonaut), 32GB RAM DDR4 2666Mhz, GeForce RTX 2060 6GB (Full), 1 TB Samsung 970 EVO + 1TB HDD
Dell Precision 5820 Tower - Intel Xeon W-2133, 32GB RAM DDR4 ECC, nVidia Quadro P4000, 2x512 GB Samsung PM981 NVMe RAID
Dell Latitude 5580 - Intel Core i5 7200U, 8GB RAM DDR4 2666Mhz, 256 GB NVMe SSD
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vodni chlazeni AIO a umisteni do Fractal Meshify 2 XL? Nejde

Příspěvek od Mr.Nigga »

Jediné vysvětlení je, že si v TSB spletli Meshify 2 XL s Meshify 2 nebo dokonce Meshify 2 Compact, jinak to nedává smysl
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Voda“