AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mr.qeg »

DOC_ZENITH píše:Ocenění dostala i ta air Sapphire neref co žrala snad rekord nedala ani nered 1080tku. Mně by celkem zajímalo co by se dnes muselo stát aby karta nedostala ocenění, nebo nedej bože negativní. Muselo by to bouchnout a někoho zabít?

Poslední recenze kde si pamatuju že karta dostala čočku byla 4730 zde na PCT.
A myslíš, že dnes někdo na ta ocenění ještě hledí? I v dobách Mirka Jahody jsem si hlavně prošel fps u her, měření spotřeby a nějaká nálepka mi byla šum a fuk. Naposled mě to zajímalo asi v dobách, kdy jsem se o HW začal zajímat a v časáku Computer bývala stříbrná hvězda :-D
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od PET5 »

Zbytečně se rozčilujete chlapi. Měli byste si uvědomit, že nejsou na světě jen zarytí fanoušci nVidia, ale také zarytí fanoušci AMD. I když podle příspěvků v tomto vláknu to tak nevypadá :wink:

Takže abych nějak vyvážil diskuzi, tak vám zde zcela vážně říkám, že kdybych si mohl zdarma vybrat mezi Sapphire RX Vega64 8G HBM2 Liquid Cooling a nějakou lepší GTX 1080 Ti, tak neváhám a beru Vegu. Samozřejmě musím dodat, že nejsem žádný hráč, takže nehledím na nějaké rozdíly ve FPS v hladinách nad 60 Hz. Prostě tato výkonná vodou chlazená grafika mě zcela vyhovuje. Navíc mě fascinuje její design. Samozřejmě, že bych uvítal, pokud by měla vyšší efektivitu, ale zase si dokážu spočítat, že do plné zátěže ji dostanu jen občas, takže ve výsledku bych si zvlášť nepolepšil. Takže to doporučení webwalkera bylo pro mne zcela na místě.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od del42sa »

"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od del42sa »

"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Snob-end :D Tak cenou jedine.

Som myslel ze to plati pre najlepsie veci. Vynikajuca kvalita spracovania, hlavne ta diera pri zaslepke je super.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od havli »

Coz o to - karta nemuze prekvapit, ale spis me zarazi vyber her (vetsinu z nich mam ve vyberu pro svoje GPU retro testy... :roll: ) a vubec zpracovani recenze. Kdyz uz testuji kartu rok po uvedeni, cekal bych aspon neco navic... Ale tak na ceskych garazovych 'D' webech je to asi normalni uroven.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Tukanekb8 »

Ahoj, snad uz se to zde neresilo... Mam od listopadu Vegu64 od Gigabyte a stava se mi to, ze kdyz se koukam na film a mam ho na full screen, tak kdyz film skonci, nebo dam pauzu, tak se mi po par s rozssviti tacho na cca 5 led. Teplota nestoupa, vetrak je potichu, jen se rozssviti ty led. Deje se to pouze pri teto prilezsti, jen pri filmu (pouzivam PotPlayer). Nesetkal se s tim nekdo?
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Srandista »

Pozri sa, ako pri prehravani filmu vyzera vytazenie v GPU-Z.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Pr3d1t0r
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. lis 2009
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Pr3d1t0r »

Má někdo Sapphire Vegu 64 nereferenci? Zkoušeli jste undervolt? jak hluboko jste se dostali?
Amd R7 2700x, SilentiumPC Grandis,Gigabyte AX370 Gaming K7, G.Skill Tridentz F4-3600C16D, Samsung 960 PRO 512GB,Sapphire RX Vega 64 Nitro, Samsung F3 1tb, Seasonic Focus plus 750w, Fractal Design Define R5, Logitech G502, Microsof Sidewinder x6, Razer Manticor, Bowers and Wilkins P5, V-moda m100
NTB: Asus Zenbook UX32vd, 10gb ram, OCZ Vector 256 GB
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Myslím, že to bylo 0.9V (šlo to i na 0,8V, ale rozdíl už tam nebyl žádný). Buď ale připraven, že společně se sníženou voltáží ti půjde dolů i frekvence.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Jumbostativ
Nováček
Nováček
Registrován: 15. zář 2018

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Jumbostativ »

Zdravím, je tu někdo, kdo si předělal Vegu na chlazení s Raijintek Morpheus II + 2x fan? Rád bych do toho šel, ale nemám zkušenosti a potřeboval bych poradit s výběrem fanů a také mě zajímají zkušenosti v reálném provozu a také hlučnost. Ta mě u reference dost zaráží při hraní je to protivný těch 2400 otáček a na jádře okolo 75°C. Děkuji skupino :)
kuracino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2014

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od kuracino »

Ahojte. Toto som vyviedol mojej 64-ke (70°C => 40°C). Teraz bez hluku referenčného chladiča sa vynorilo pískanie cievok. Existuje nejaký spôsob, ako by som mohol toto pískanie odstrániť/potlačiť? Okrem reklamácie (záruka už nie je, ako vidíte...) a odhlučnenia skrinky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Dithius »

bohužel nijak... maximalně odhlučněná skříň ti pomůže, nebo zaplá V - synchronizace :(
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Baneshee »

Mě pískání grafiky odstranil jinej zdroj (můj starej asi pouštěl do karty dost zvlněný napětí, měl 8 let), pokud máš nějakej starší a máš možnost zkusit jinej, tak zkus. Ale nemusí to pomoct, je to kus od kusu, někdy si karta ale nesedne s konkrétním zdrojem
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
kuracino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2014

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od kuracino »

Díky za odpovede, vyskúšam. Zdroj mám "SuperFlower GoldenKing 550W", tak hádam ten nebude problém.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

máš na vegu 550W zdroj? :D ted jsem zapínal OCCT error check na GPU a ze zásuvky mi to žere kolem 560w a to jen GPU, CPU zatížené není. Max voltaž co povolí wattman. Takže celkem riskuješ :D

na 650W a 750W titanium zdroj se dokonce ve velký zátěži vypínal, protože tu vegu nestíhaly krmit :D HLavně i co se týče hluku, pokud ten zdrolj jede na maximum tak bude hučet a topit. Takže jsem pro klid duše pořidil corsair AX1200i, vyměnil ventilátor za lepší a jsem v klidu :D
kuracino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2014

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od kuracino »

Ono to niekedy bola "MSI Radeon RX Vega 64 AIR BOOST 8GB OC", a tá si sosne tak priemerne 300-320W(?).
Netaktujem nič. Má to celkom kvalitné AIO chladenie (gpu v záťaži 40°C), čiže tipujem, že by spotreba mohla ísť ešte o nejaké drobné dolu. 650W zdroj by mal stačiť, nie? Ste mi dali chrobáka do hlavy, idem zháňať zásuvkový merač spotreby. :)
Znedlob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2012
Bydliště: České Budějovice

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Znedlob »

Ahoj, koukám že taktování u Vegy je trochu alchymie. :D

https://ctrlv.cz/6xjc
Zkoušel jsem to poladit a nejvíc pokojen jsem s tímto. Je blbost hrabat na ostatní P? V OCCT musím udělat delší test jestli to je opravdu rockstable. Ale v Kombustoru v růžných testech zatím nespadl.

Furmark StressTest FHD/4xMSAA
Balanced: 378W - 3111b
Upravený profil: 248W - 3096b

HDR SMDOF FHD/2xMSAA
Balanced: 370W - 5594b - 93FPS
Upravený profil: 225W - 5083b - 84FPS

OCL J4D FHD/OFF
Balanced: 260W - 7665b - 127FPS
Upravený profil: 160W - 7128b - 118FPS

Měřena celá sestava.
Znedlob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2012
Bydliště: České Budějovice

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Znedlob »

Jinak mi Wattman nedrzel profily :roll: Po vypnutí nebo restartu sice byly hodnoty ve Wattmanovi OK, ale při testu mi ukazoval GPU-Z původní napětí. Pomohlo až přepsání na jinou hodnotu v P a vrácení zpět, což neni zrovna ok. :lol: Takže jsem to vyřešil přes OverdriveNTool s příkazem -c0FIN2 cm0"FIN". Což v podstatě přepíše hodnoty na nějaké a následně znovu přepíše na ty správné. Poté ještě malinká formalita, aby to nepsalo zprávy, že vše proběhlo jak mělo. -p0FIN2 cp0"FIN"

Dávám to sem kdyby to někomu pomohlo. :)
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX Vega 64 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od amadjr »

kdyz tady ctu ten shitstorm jak je vega priserna karta, musim se vuci tomu jako novy majitel ohradit.. sehnal jsem jetou vegu 64 z tezby za 5 500, referencni verzi. karta je v zakladu skutecne hlucna ale nemyslim si ze je hlucnejsi nez saphire RX480 nitro +. nicmene nedalo mi to a zacal jsem si hrat ve watmanu s profilem.. usmevne je, jak se karte libi podvoltovani a srazeni frekvence.. razem jsem udelal z hlucne a zrave vegy 64 opravdu celkem prijemnou kartu s naprosto konkurencne schopnym chladicem, spotrebou 160W a vykon plosne klesl o trapnych 8%.. panove, ruku na srdce, pokud jede hra rock stable 60fps+, tak 8% vykonu dolu stejne nepoznate a pokud se vam seka, onech 8% vam rozhodne nic nezlepsi.. no a jelikoz jsem si nemohl pomoci a hledal spodni dno vegy, sel jsem s totalnim undervoltingem az na 900mV@1150mhz.. karta bere v peaku max 100W! chladic toci maximalne 1700rpm coz z nej dela snad tu nejtissi herni kartu na trhu a ano, pokles vykonu byl... 20%.... 20% vykonu dolu a spotreba dolu o 150%.. pravda vlastnim jen 1200p monitor a uprime ani si nejsem uplne jist nutnosti hrani ve 4K, nicmene jsem nenarazil na zadny titul, na nic, s cim by mela takhle podtaktovana vega problem...napr. wolfenstein II new colosus, vulkan, mein leben, vse na max a prumer kolem 100-120fps i pri tomto masivnim podtaktovani. vse jede naprosto plynule, ani naznak skubu.. oproti stare brutalne pretaktovane hawaii 290X je v nekterych novych titulech narust vyssi nez 100%.. abych to jen tak shrnul a neplacal, jestli chcete s prominutim onanizovat a honit na karte kazde FPS az do nesmyslnych vysin, vega neni pro vas.. pokud jste ale hrac z radu homo sapiens sapiens, nemusite se bat.. v klidu si kupte referenci za par kacek. staci se ji povenovat JEDNU MINUTU v nastaveni a udela vam uzasnou sluzbu, kdo tvrdi ze ne, tak pekne keca.
sorry za sloh
Ryzen R7 1700 @ 4ghz, alphacool nexxxos black chrome, Gigabyte X370 Gaming K7, G.skill TridentZ@3200 CL12, VEGA 64, Samsung EVO 960 NVME, EVGA SuperNova 750 G2
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“