-!- Radeon HD2600 - problémy a jejich řešení -!-

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

tak vravis keby ta karta mala analog a zapojim to cez analog kabel tak mi to nebude sa zapinat a vypinat ako predtym a ako sa to da este overit cez tu redukciu to nepojde co kua shit karta uz ma prestava bavit
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

mao7 píše:tak vravis keby ta karta mala analog a zapojim to cez analog kabel tak mi to nebude sa zapinat a vypinat ako predtym a ako sa to da este overit cez tu redukciu to nepojde co kua shit karta uz ma prestava bavit
mne to ide cez analog dobre
aj vam by malo

kazdopadne by som netvrdil ze to je shit karta

podla mna je chytena elektronika na LCD alebo nieco take

aj na jednom z tych linkov pisu ze
kupil 20" samsung a ide cez DVI OK
o polroka kupil dalsi 20" samsung do DVI a ten sa vypina a zapina
reklamacia-vymena kus za ku-to iste
dalsia reklamacia a zas to iste

4 kusy mu haluzili, ked dostal piaty tak ten isiel bez problemu cez DVI

niekde sa nieco posr*lo a nikto nevie kde kedze to robia aj ine LCD nez samsung, rozne ATi aj nVidia grafiky a jedeine co ich spaja je DVI kabel :-D
...
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od GaGy »

No pokud mu to ze starou grafikou LCD slapalo dobre ,tak je chyba v karte :lol:
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

GaGy píše:No pokud mu to ze starou grafikou LCD slapalo dobre ,tak je chyba v karte :lol:
nemusi byt

nech to testne s inym LCD

mne to samostatne vsetko chodilo OK a dokopy ne
citali ste tie linky co som dal?
...
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

no akurat to idem vyskusat s inym lcd teda idem dat grafiku do ineho pc a uvidim ci mi to bude robit ale najhorsie je ze nemam analogovy vystum na grafike iba DVi a cey redukciu to tiez blbne
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od GaGy »

Hm .. .Ted se mi vypl obraz .. hudba hrala .. za 10 secund po te se sekl i zvuk a nasledoval reset ... Delat to musi grafika ,protoze predtim problemy ze starou grafarnou nebyly ...
:?
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

GaGy píše:Hm .. .Ted se mi vypl obraz .. hudba hrala .. za 10 secund po te se sekl i zvuk a nasledoval reset ... Delat to musi grafika ,protoze predtim problemy ze starou grafarnou nebyly ...
:?
ked uz tak by som to videl skor na ovladace

skus zrusit/zastavit vsetky procesy ATi v nudzaku a hned killni vsetko co je od ATi
...
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od GaGy »

jcdenton12 píše:
GaGy píše:Hm .. .Ted se mi vypl obraz .. hudba hrala .. za 10 secund po te se sekl i zvuk a nasledoval reset ... Delat to musi grafika ,protoze predtim problemy ze starou grafarnou nebyly ...
:?
ked uz tak by som to videl skor na ovladace

skus zrusit/zastavit vsetky procesy ATi v nudzaku a hned killni vsetko co je od ATi
Mam nainstalovany pouze driver ty ostatni veci ne ..dela mi to bordel .. :x
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

ale aj tak bezia 2 procesy od ATi


ati2 a za tym dajake nazvy
tie oba zrus a blikanie by malo prestat

cisto dalsia teoria je problem s kompatibilitou s chipsetom co ma napada, co mate vy co mate problem s 2600?
...
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

no ja mam Nforce 500 dosku MSI K9N4 ultra
_______________________
no akurat pisem z druheho kompu a ten ma chipset dosky NForce 4 a mam v doske HD 2600Xt tu moju grafiku a nic sa nedeje a mam to aj zapojene cez dvi a monitor vobec neblika a nezapina sa tak ako predtym no idem este skusit tuto kartu co bola v tomto kompe do toho mojho pc a uvidim co to bude robit je to GeForce 7600Gt a ta ma tiez len DVi vystupy no tak uvidim ci to bude monitorom alebo nie
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

no takze uz som uplne v koncoch neviem co dalej kartu som mal v inom pc (doska dfi lanfarty n force4, 1gb ram, Amd athlon 64 3200, zdroj 550w eurocase a grafika tasto moja )hodinu som to skusal a nic hral som aj nejake hry a v pohode len som musel trocha zmenit detaily na fifa 2007 bo na plnych mi to skockalo obraz a nic tam nebolo videt ale ked som dal mensie detaily, ani raz mi to nezmrzlo na par sekund a nevypol a nezapol sa obraz. potom som to dal ku kamosovi a tam tiez frcala v pohode, no dotiahol som to domov a dal grafiku 7600GT a pol hodinu a nic dal som tu ati 850 GTO2 a takisto nic slo to v pohode, potom som tu dal naspat moju ati 2600XT a robilo to znova sice uz o poznanie menej a este menej ked som to dal caz D-sub tak mi to prebliklo len raz za 15 minut, teraz to mam pustene na inom lcd Benq 19" 91 G+ asi 45 minut cez dvi a raz to spravilo , tak uz fakt neviem kde moze byt chyba, robi to aj na druhom LCD takze lcd - dobry, karta ide v inych pc dobre bez problemov, v tomto pc zase ostatne karty tie 2 vid hore spomenute isli bez problemov nevypinal a nezapinal sa monitor a nemrzlo to , len som dal spat tu moju kartu tak uz znova to spravilo ale uz to nerobi kazdu chvilu, tak co je zle doska alebo procak zdroj tieto veci asi budu dobre myslim tak co mate este niekto nejake napady asi uz len servis ale co im tam mam odniest vsetko :(
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

v servise ti asi moc nepomozu

ja by som to videl na nekompatibilitu niecoho s niecim ked je v PC dane este nieco :-D

treba dat dokopy kompletnu zostavu od ludi co im to robi

ako vidi ani karta ani LCD ani zvysok PC neni vadny (samostatne idu OK)

aj ked som fanATik ale tymto to niekto poriadne posr*l (nikto nevie kto, kludne aj nVidia v chipsete :shock: vobec netusim kto) a odnesie to ATi kedze kazdy tvrdi ze to je vina grafiky


ak mas moznost tak ju vymen v obchode
ak ne tak s nejakym kamosom co mu to pojde OK
...
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

este idem skusit dat windows xp lebo na wistu neboli vsetky ovladace od dosky vlastne iba na zvuk tak mozno ak dam xp a ostatne ovladace od dosky tak to pojde a ak nie tak skusim sa popytat v tom obchode kde som to kupoval a uvidim mozno kamos by to aj vymenil tu grafiku on ma Leadtek NX7600GT ale neviem ci to bude chciet ci sa mu to oplati ci tato neni slabsia
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

skus este jednu vec

toto u mna ukoncilo blikanie

zozen si co najtrarsie ovladace chipovej sady a co najstarsie ovladace grafiky


u mna blikanie prestalo ale po cca 30minutach sa PC resetovalo kvoli chybe v driveroch (ktora bola v novej verzii odstranena)

inac ked to zacne bliakt tak ati2xxxx.exe proces zacne vytazovat system na 100% akoby sa ovladac dostal do slucky

skus tie ovladace a napis
...
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

no jasne skusim to a uvidim len teraz akosi nemam moc casu tak neskor a inak robi to aj na Xp ckach takze skusim tie ovladace
mao7
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mao7 »

a nemoze byt problem nekompatibility dosky s grafikou. mam nvidia cipset a grafiku od AMD. som cital ze niekedy sa stava,ze si nvidia chipset nerozumie s grafikou od AMD
EasyM@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EasyM@n »

mao7 píše:a nemoze byt problem nekompatibility dosky s grafikou. mam nvidia cipset a grafiku od AMD. som cital ze niekedy sa stava,ze si nvidia chipset nerozumie s grafikou od AMD
Stavalo se mi něco podobneho když jsem na moji desku Gigabyte s.A a potom zezačátku s Asus s.A(později přestalo) (obě KT600) nacpal novýho Ati Radeona X1300Pro AGP. Taky mi tuhnul komp někdy i v systému ale ve hrách skoro vždy. No update BIOSu nepomohl tak jsem pak koupil Asrock K7NF2 (nForce2) a karta šlapala bez problémů. Takové nekomatibility se občas vyskytnou, no takže pokud víš na jakých deskách ta karta šlape, tak se té MSI zbav a zakup něco co poběží.
Warran
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warran »

mao7 píše:a nemoze byt problem nekompatibility dosky s grafikou. mam nvidia cipset a grafiku od AMD. som cital ze niekedy sa stava,ze si nvidia chipset nerozumie s grafikou od AMD
Jestli se nepletu, tak se dřív říkalo, že v takovýchto případech je dobré nastavit frekvenci PCIe na 101 MHz. Takže jestli to deska umožňuje, tak to zkus.
cz7emi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2004
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cz7emi »

nvidia=101 Ati=105
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od GaGy »

Ale jde videt ze ATI orezalo tydle karty jak jen to slo ... Zadne teplotni cidlo .. Zadna regulace otacek ... :x
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“