ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od beardie »

neviem, co by na to povedal windows
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Krteq »

A co Extended desktop?
Theo_23
Nováček
Nováček
Registrován: 19. lis 2009

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Theo_23 »

Ale přes Extended desktop nepůjde přehrát video nebo jo?
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

půjde ale na každý obrazovce musí běžet vlastní smyčka a nebo to vydeo musí být v okně
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
BIZON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. zář 2005
Bydliště: Česká Třebová

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BIZON »

Zdravím,
šlo by provozovat Eyefinity na 30ti palcovém LCD s rozlišením 2560 x 1600 ve středu a dva LCD po stranách s roz. 1600 x 1200 které bych otočil na výšku takže bodově by přesně odpovídalo té třicítce.Rozteč bodu všech monitorů je stejná tj. 0,25 mm.
vocasin
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od vocasin »

Zdravím,
tento ačkoli konkurenční článek mě dost zaráží:
http://extrahardware.cnews.cz/co-jste-a ... chronizace

Máte s tím někdo zkušenost? A vyřeší to tedy zapojení monitorů do serie DP? Za takovouhle "chybu" bych opravdu nerad vyhazoval peníze...
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

Myslím že nikdo na fóru nemá crossfire a zároveň eyefinity. Když jsem měl eyefinity já, tak jsem v-sync nezapínal ani si jiných problémů s obrazem nevšimnul, ale to samozřejmě nic neznamená.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
vocasin
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od vocasin »

Tak hlavně to publikuje, jako by to měli dělat i sestavy bez crossfire. Celkem mě zaráží, že se o tom do teď nemluvilo. Roztrhaný obraz mi přijde celkem zásadní problém, ale zase jsem zkouknul kopici videí, recenzí apod. a nikde jsem si ničeho nevšiml...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

tak ted se proznam ze po precteni sekce mam v tom hokej jak...........
takze se prosim zeptam,vlastnim msi 7950hd/pouze jeden vystup dvi/pripojen monitor 24palcu.
dale bych chtel zprovoznit eyefinity takze budu muset jit z displayportu.takze sem myslel ze vyuziji toto http://www.alza.cz/redukce-mini-display ... 235662.htm
jak ale ctu tak karta obecne podporuje jen vystup na 2 monitory?1xdvi a 1x treba displayport?
takze kdyz pripojim 1xdvi a 2xdisplayport-dvi tak jeden monitor nepobezi?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

BabySport píše:tak ted se proznam ze po precteni sekce mam v tom hokej jak...........
takze se prosim zeptam,vlastnim msi 7950hd/pouze jeden vystup dvi/pripojen monitor 24palcu.
dale bych chtel zprovoznit eyefinity takze budu muset jit z displayportu.takze sem myslel ze vyuziji toto http://www.alza.cz/redukce-mini-display ... 235662.htm
jak ale ctu tak karta obecne podporuje jen vystup na 2 monitory?1xdvi a 1x treba displayport?
takze kdyz pripojim 1xdvi a 2xdisplayport-dvi tak jeden monitor nepobezi?
Podporuje 3 výstupy, ale ta redukce co jsi vybral nebude fungovat. Potřebuješ aktivní převodník z DP na DVI, ne tenhle pasivní levnej. S tim ti 3 výstupy fungovat nebudou.
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

hledam na alze/maji otevreno/a nemuzu najit ni:(
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To jest tím že jí Alza nemá.
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

:-D safra dnes nikde nesezenu,v praze:(
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

nou píše:pasivna redukcia staci ak nie je obsadeny druhy DVI/HDMI port. D-sub/DVI/HDMI obsadia jeden z dvoch clock generatorov. DP clock generator nepotrebuje. preto treba aktivnu redukciu ktora obsahuje ten clock generator.
podle tohoto mam pripojeny 1xdvi tak by ale mely stacit 2xpasivni redukce?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne.

Ber to tak, že VGA a DVI používaj generátor taktů z ramdacu. Ty jsou v GPU 2. Vždy jen 2. (HDMI je signálně to samé jak DVI, takže taky).

Tudiž pokud použíješ VGA, DVI, nebo HDMI, můžeš vždy použít jen 2 monitory bez ohledu kam je zapojíš. Jen za pomoci display portu můžeš připojit další, protože DP funguje jinak a nepotřebuje generátor taktu.

Ta pasivní redukce pouze použije DP konektor k vyvedení jiného typu konektoru z něj, a používá generátor taktu z karty. Aktivní DP redukce se chová jako monitor s DP konektorem a signál interně konvertuje přes aktivní převodník a má generátor taktu svůj vlastní, tudiž nepotřebuje generátor taktu z karty a je to jediná volba pokud chceš 3 monitory.
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

takze kdyz si objednam 2 uktivni redukce tak budu moci pouzivat vsechny 4 vystupy,jestli sem dobre pocopil :cry:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano můžeš.

Jedinej problém může bejt s HDMI které nedoporučuji používat kvůli problémům s některými ostrými přechody u červené na některých zobrazovadlech a taky kvůli potížím s underscan/overscan.
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BabySport »

Tak objednaný 2ks ati active redukce.kus za 516;)
crazytunny
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2011

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od crazytunny »

BabySport píše:Tak objednaný 2ks ati active redukce.kus za 516;)
Můžeš prosím hodit odkaz kde jsi je sehnal prosím?
Já mám problém. Mám Sapphire HD 7970 - Eyefinity 3x Dell 23" na portrét
zapojeno 1x DVI 1x HDMI 1x miniDisplay port > DVI (přes aktivní redukci co byla v bedně)

Všechno běží ják má, jenom na monitoru, který je napojen z miniDisplay portu přes redukci je cca ve 2/3 čára jako by spára což mě dost sere a asi to bdue chtít vyzkoušet jinou redukci než AMD ale nikde se nedá nic pořádnýho sehnat
Asus Maximus IV GEN/Gene3, I7-2600K 4,8ghz, Noctua NH-D14, 4x4GB CORSAIR 1600mhz, 2x crossfire AMD Sapphire HD 7970, OCZ Vertex 3, 2X Seagate 1TB Sata III, Corsair HX 750W, 3x Dell 23" - eyefinity 3500x1920 , coolermaster HAF
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“