ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno
BudyCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. lis 2007
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od BudyCZ »

Dusan píše:Ahoj,mam CF 7970 mam eyefinity a co tu pisete jsou naproste blbosti,a smyslene veci,kdyby to nefungovalo tak bych to vyhodil z okna , opravdu s tim problemy nemam a klidne predvedu,staci dojet ke me domu...
To máš 3x30"? To je tedy jinej brutus.
Dle mého lepší službu udělá pětice 27" na stojato. Jsou dostupné i modely s malými rámečky za pěknou cenu a když tak se vždy dá rámeček oddělat. Já konečně po dlouhý době přecházím z 3x26" na 5x27". A docela uvažuji že ty rámečky potom zdělám. Jen by to chtělo na to sehnat nějaké náčiní. Jinak samozřejmě 3x30" musí být masakr jen ta cena za ten velikostní rozdíl moc nestojí.
Mobo: ASUS B550-EXTREME / CPU: AMD Ryzen™ 9 5900X @ DEFAULT / Cooling: AMD Wraith Prism RGB LED / RAM: G.SKILL 32GB 3600MHz CL17 (2x16GB) / GPU: PowerColor RX 6800XT 16GB @ DEFAULT / HDDs :2x2TB SAMSUNG 980PRO, 2x2TB SAMSUNG SSD = 8TB SSD / PSU:Corsair HX1000i 1000W / CASE: Phanteks Enthoo Evolv X Tempered Glass stříbrná / Panel: 43" ASUS ROG Strix XG438QR 4K UHD HDR
Rimis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. črc 2010
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rimis »

Ahoj, mam problem delsi dobu jedu na 7870 se trema monitorama, vse normalne bezi jeden mam na HDMI a 2x pres aktivni prechodku. Dneska jsem nainstaloval novou Laru Croft, hra nesla ale nastal jiny problem, prestal mi fungovat jeden monitor :-( zkousel jsem dnad vse zkousil jsem prohaovat monitory i kabely ale nic zkusil jsem vimenit jednu aktivni prechodku za neaktivni prechodku a oto to ejhle funguje a to na rozliseni 5760 x 1080 ??????????????????????

To by normalne melo fungovat jen jako 3x1 monitor a ne 3x3?????

Dale kdyz vypnu pc monitor opet nejde! Musim tedy nasledne odinstalovat ovladace a restartovat, pak instalovat zase ovladace, ale uz nerestarotovat, kdyz vypnu nebo restartuju opet nefunguje monitor?


Poradte prosim.......dekuju
MONITOR: 3x ACER S220HQLbd / MB: ASUS P9X79 Deluxe / CPU: Intel i7 3820 @4,625GHz + vodní chlazení Home Made / RAM: Kingston HyperX 4x4Gb DDR3 1866MHz CL9(default) / GPU: Gigabyte HD7870 @1,2GHz / DISKY: SSD Corsair Force 3 - 120GB system + 2x 2TB WD uložiště / ZDROJ: Corsair TX 850W / OS: Win 7 Home 64bit Origin.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Maor »

Co takhle trochu update?
Prolézal jsem Alzu, CZC, Heureku... žádná aktivní redukce z miniDP na HDMI :-( nebo monstrózně drahá
Objednal jsem teda nejlevnější na ebay za cca 300Kč snad bude fungovat dýl než pár týdnů

Jak to je s dnešníma Radeonama R9,R7 umí všechny už 3monitory bez DP nebo je to zas výsada edicí typu FLEX
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

Mám jednu aktivní redukci navíc...
Jinak R9 a R7 nikdy umět víc než 2x DVI nebude páč generátory taktu jsou prostě na každé kartě jen dva...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Maor »

Hele já ti nevím, ale v recenzích čtu, že R9 umí 3monitory bez dp, takže v referenčním návrhu už 3generátory taktu asi budou. Psali to na wsgf
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám postarší ATI 5870 a dostal jsem se ke třem monitorům 19" 1280x1024. Chtěl jsem je dát do eyefinity, ale nepovedlo se. Přiznám se, že jsem všech 9 stránek tady nečetl. I tak doufám, že někdo poradí.
Zapojil jsem:
1. monitor pouze s analogovým vstupem D-SUB přes redukci na DVI výstuk GK
2. monitor s DVI vstupem přímo na DVI
3. monitor s DVI vstupem přes redukci na HDMI

V eyefinity mi jdou pouze dva monitory a to libovolný podle toho, který deaktivuju. Ale všechny tři mi nejdou. Zkoušel jsem místo 1. monitoru dát na zkoušku 27" s DVI, ale dopadl jsem stejně. Hledal jsem pak něco kolem toho a narazil jsem na nějaký zkazky, že by měl být použit spíš display port. Ten mám na GK taky, ale nemám redukci, abych vyzkoušel. A na blind se mi ho kupovat nechce.
Mám W7 64b pro a 13.9 Catalyst
Díky za rady.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tyhle radeony nemí více jak 2 monitory přes DVI, HDMi nebo VGA. Když chceš použít více jak 2 musí to bejt úřes diplay port. Existujou redukce na VGA a DVI, ale musíš vzít tu s aktivnim (ne pasivnim) převodníkem z display portu. Všechny na VGA jsou aktivní, U těch na DVI si člověk musí dávat pozor.
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

Dík, začínal jsem mít bohužel stejný pocit, ale chtěl jsem mít jistotu... tzn. DP->DVI cca 600,-, DP->D-SUB cca 900,-. Kdybych uvažoval o novější GK, řekněme 7870, pomůžu si? Jak je na tom nVidia?
Tohle je ono? http://www.czc.cz/sapphire-aktivni-adap ... 80/produkt
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo pomůžeš ale jsou tam občas problémy s tearingem, atd. Na Nvidii tohle funguje bez problémů, musíš ale mít alespoň 6 řadu, takže taková GTX660 za svou cenu ideální.

A ano tohle je ono.
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

Díky a ještě poslední dotaz. Od který řady už by mě to u ATI šlo bez tý redukce DP. Až od 7xxx? A co jsou problémy s tearingem :).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Popravdě řečeno nevim jak je to s limitacema eyefinity u HD7000. 6000 generace nepřinesla pozitivního nic. A co se tearingu týče, stačí googlovat "eyefinity tearing problem". Někomu pomohly ovladače, atd. Je to takovej věčnej boj.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Maor »

já koupil přes ebay aktivní za 300,-, když napíšeš weslovi (post tady na deváté straně) tak má prý redukci navíc. Dle mého výzkumu musí být radeony 6xxx a 7xxx z flex edice nebo pak R9 řada. nVidia od GTX 6xx -> tyhle umí 3monitory bez DP.
Co se týče tearingu, mám catalysty 13.9 a v eyefinity režimu je tearing na DVI monitorech na DP nic. V režimu rozšířené plochy tearing neni. GPU HD6950
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

A přeci jen se ještě zeptám na jednu věc. Co Crossfire? Pokud bych k 5870 přidal další gk 58xx, dalo by se pak rozjet eyefinity tří monitorů bez použití display portu?
Redukce za 600 mi žádný výkon nepřinese. GTX 660 sice ano, ale zas to nějakou kačku stojí (cca 3500 jetá). Druhá 5870 nebo 5850 by byla výrazně levnější a výkonově by to asi bylo lepší jak jedna GTX 660. Případně 5830 se dá sehnat za pár kaček...
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

Hmm, tak jsem si nakonec udělal čas a prolezl všech devět stránek, takže vím, že dvě ATI v crossfire můj problém nevyřeší, protože pořád musím zapojit všechny tři monitory do jedný karty a tedy i přes DP, v mém případě přes redukci. Narazil jsem ale na jinou věc. Někdo psal, že Sapphire aktivní redukce DP-DVI nefunguje se Sandy Bridge a já mám samozřejmě 2500K.... koupit za 600,- redukci a pak zjistit, že to u 1550 nefunguje, tak jde asi celá sestava z okna... Nebo se už něco změnilo?
Pro jistotu:
2500K
Z77-G43 MSI
8GB RAM 1600
SSD
ATI5870
Zatim teda vidím jako nejsnadnější způsob zapojení tří monitorů v tom, že 5870 prodám, na redukci hodím bobek a koupím jetou GTX660. Člověk by měl víc číst, než se do něčeho pustí a míň si myslet, že věci prostě fungujou...
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

Rypydus píše:Někdo psal, že Sapphire aktivní redukce DP-DVI nefunguje se Sandy Bridge a já mám samozřejmě 2500K....
To jsem psal já a mě to nejelo(teď už jede protože FleX). Jiný user tady (myslím že Shaquille) psal, že jemu to na stejné platformě chodí, takže to chce asi prostě zkusit...
Redukci ti kdyžtak na vyzkoušení půjčím..
Maor píše:Hele já ti nevím, ale v recenzích čtu, že R9 umí 3monitory bez dp, takže v referenčním návrhu už 3generátory taktu asi budou. Psali to na wsgf
Aha, googlil jsem máš pravdu :)
http://www.techpowerup.com/reviews/Powe ... _OC/3.html
Please note that the DVI outputs no longer support analog monitors. AMD also improved their display controller hardware, so you can now use three HDMI/DVI monitors at the same time without having to buy an active DP-to-DVI adapter (this was a requirement to providing the TMDS clock signal for the third monitor on previous generation cards).
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Maor »

základní deska a procesor na to nemůžou mít vliv, spíš to bude softwarový bug. Když se ti zdá 600,- za kvalitní redukci moc, nejlepší máš asi jít do GTX660 nebo R9 270, je to bez tearingu a s nižší spotřebou na ploše.
AD: tak jsem teď nastavil jako primární monitor DVI a tearing zmizel.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

U mě to teda platformou bylo. Zkoušel jsem i různá windows i různé kombinace ovladačů, nicméně jsem to na Sandy Bridge nerozchodil.. Na předchozí P45/ICH10R zcela bez problému, při stejném SW/disku...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Maor »

bych podezříval zdroj a nějaké rušení. Na tom co mám v podpisu naprosto OK. Jen takty GPU jsou šílený. Už aby spadnul litecoin a byla hromada levnejch R9.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Weslo »

Se stejným zdrojem to jelo na P45 :roll: Ty takty jsou šílený....
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Rypydus
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2013

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Rypydus »

Tak ještě jednou já... už jsem byl prakticky rozhodnutý pro R9 270X, ale zarazila mě teď jedna větička co našel Weslo ohledně podpory tří monitorů u R9 bez DP: Please note that the DVI outputs no longer support analog monitors. Nejsem v aj úplně na koni, ale neznamená to náhodou, že DVI výstupy už nepodporují analogový monitory? Přitom teda R9 karty mají psaný DVI-D a DVI-I.
Abych připoměl můj problém. Mám tři monitory. Dva s DVI a jeden s D-SUB. D-Sub počítám přes redukci na DVI a jeden DVI počítám přes redukci do HDMI.
Já se teď rozhoduju mezi GTX 660Ti 3GB a R9 270X. Chci na tom primárně jezdit rFactor2 a ten je údajně pro nVidii líp optimalizovaný. Ale zase R9 je novější a mžná drobet výkonější.
Můžete mi tady naposledy na 100% potvrdit, že se dvěma DVI monitorama a jedním D-SUB nebudu muset ve výsledku po zakoupení některý z těch karet kupovat třetí DVI monitor. Díky.
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“