ATI 9800 Pro VS NVIDIA 5900

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

makomako
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2003

ATI 9800 Pro VS NVIDIA 5900

Příspěvek od makomako »

Poradte mi prosim co zobrat?
Powercolor XF98-C3 ATI Radeon 9800 PRO, 128MB DDR, core/memory 380/680 MHz, 256 bit, AGP*8, DVI-I, TV-out
alebo

Asus V9950/TD Nvidia GeForce FX5900, 128MB DDR2 256 bit 2,2 nsec, TV-out, DVI-I, AGP*8/4/2, core/memory 400/850 MHz, 27,2GB/sek, DirectX 9.0, OpenGL 1.4

cena priblizne rovnaka 13000,- Sk b DPH

Dakuje za odpovede

/edit by no-X: -/-
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Pokud uz do toho chces dat takovy prachy, tak bych rekl ze Radeon 9800 Pro je vhodnejsi volba... jestli se da pouzit slovo "vhodny" u karty za 13 litrů...

Koukni se po testech tady na PCT .. najdes si srovnani tech 2 karet.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

V testech psali o driverech Nvidie jako o neodladěných ovladačích. Viz Max Payne.

2 Makomako: jako VGA máš teď? ATI nebo Nvidia?
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Skoro bych sahl po FX kvuli obrazu...
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Určitě FX
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Urcite Radeon, at v tom mas jasno :lol:
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

HADES píše:Určitě FX
vyssi propustnost, lepsi pameti... a navic asus... celkove budou hry hratelnejsi.
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

i kdyz...

www.cdr.cz

Problémy s rychlostí GeForce FX? Petr


Dnes, 12. září 2003, 03:16 Grafické karty, Hardware
Herní web Gamer's Depot vydal první testy grafických karet od nVidie a ATI ve velmi očekávané hře Half Life 2. A ty dopadly pro nVidiu naprosto tragicky. Vyznívá z nich totiž, že při použití GeForcí FX je pouze 5900 někde na úrovni hratelnosti, pokud se použije DirectX 9 renderování. Aby se dosáhlo rozumnějšího výkonu, museli vývojáři sáhnout po DirectX 8.1 renderování, což ale samozřejmě snižuje kvalitu obrazu. Jenže i potom jim vychází, že Radeon 9800 PRO (s DirectX 9 renderováním) je rychlejší než GeForce FX 5900 Ultra (s DirectX 8.1)!

Proti tomuto se ostře ohradila nVidia, jelikož prý lidem vyvíjejícím HL2 už dala k dispozici nové Detonatory 50, které jsou právě pro DirectX 9 velmi optimalizované a tudíž by v HL2 měly GeForce FX dosahovat znatelně lepších výsledků. Tady vyvstává otázka, zda-li neměli vývojáři HL2 zájem úmyslně shodit nVidiu, jelikož tato hra bude exkluzivně dodávána s ATI kartami. Na druhou stranu toto není první náznak toho, že s výkonem GeForce FX v Pixel Shaderech 2 není něco v pořádku



a dalsi


Blikání GeForce FX 5900 Petr


Včera, 11. září 2003, 12:33 Grafické karty, Hardware
nVidia přiznala chybu v kartách s chipy GeForce FX 5900 a GeForce FX 5900 Ultra, kdy někteří uživatelé mohou pozorovat blikání, které je viditelné se světlým pozadím v 3D scéně. Podle nVidie se tento problém projevuje při použití kombinace některých grafických karet, monitoru a ostatních součástek v počítači a výsledkem je interference signálu. Zároveň s tímto přiznáním byl vydán i patch, který by tento problém měl softwarově ošetřit.

Zajímavé na tom všem je, že nVidia přiznává tento problém až nyní, přestože ho uživatelé hlásili už před delší dobou. Tak trošku zvláštní je i to, že se patch společně s informací o tomto problému objevil na stránkách několika webů, které mají něco do činění s nVidiou, ale na samotném webu nVidie o tom nenajdete ani řádku.

tak nevim..
makomako
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2003

Příspěvek od makomako »

Teraz ma TI4200 taktnutu na 280/580 proc 1,8 P4 na 2,4 a 3dmark2001
cca 12000bodov.
Nechapem tomu prenosovemu pasmu NVIDIA 27G/s a ATI 2G/s
tak ktoru ludia ???
Ja by som to typol na 9800 pro ( je to pro :) ale nie no nepaci sa mi nejake upravovanie karty pomocou softu. A na to HL2 sa moc tesim.Inac kedy ma vist ta nova ATIna ze by isli aj ceny trosku dole?
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

ICE píše:
HADES píše:Určitě FX
vyssi propustnost, lepsi pameti... a navic asus... celkove budou hry hratelnejsi.
Zvlast DX9 hry co pouzivaji pixelshadery, ty pojedou jak po masle mozna i v 800x600. :lol:
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Jája »

Kdyby se mne svatej Petr zeptal jakou grafiku chci na vánoce řekl bych RADEON 9800Pro :-D
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
Nidzo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003
Bydliště: Milín - okres Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nidzo »

Ja bych si vzal FX.....uz kvuli Doomku
Nidzo.cz - programování, webdesign, život v UK... :)
selice
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2003
Bydliště: matrix

Příspěvek od selice »

Nechapu jak muzete tvrdit, ze jakykoliv FXko ma lepsi obraz nez GA od ATI. U her a we woknech je obraz 3x lepsi nez u FX, jasnejsi a nebolej me z nej oci.

Mel jsem k dispozici FX5900 od Gainwardu a nakonec jsem ji vymenil za ATI Hercules 9800 Pro, ktera ma 3x tak lepsi obraz, jde to videt hlavne u filmu.

Mimo to, FX je v mnoha ohledech horsi a to at uz kvuli "hluku" nebo velikosti nebo tomu jak pece. Takze jeslti sahnout po nejake hi-endove karte, ktera je tedka na trhu, tak jedine ATI 9800 Pro. .)
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

taky bych si vzal tu ATi :thumbsup:
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

Ati ma podle mne hodne trumfu v rukavu. Velmi solidni vykon (zejmena s AF diky vychytane optimalizaci) v soucasnych hrach, dobrou implementaci DX9 featur (PS 2) coz zarucuje vykon v hrach budoucich. Kvalitni AA.

O kvalite obrazu (mysleno 2D) se muzeme hadat. Ja vyzkousel nekolik kart od ATI a nekolik od nVidie a co se ostrosti a barevneho podani tyce tak mi to vychazelo na stejno. Pokud se nastaveni mirne vyspravi pomoci digital vibrance tak bych hlasoval pro (velmi tesne) vedeni nVidie. Panove, uvedomte si, ze doby GF2 (kdyu ATI opravdu vedlo) jsou uz pryc. Nikdy jsem take netestoval noname nVidie, mozna ze tam je to horsi.

Ale i kdybych vsechny vyhody ATI znasobil 10x tak je tady jeden (pro mne fatalni) problem kvuli kteremu se muze jit ATI zahrabat- ovladace pro Linux.
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

po shlednuti toho super testu co je na PCT bych volil zminenyho Hercula 9800 non Pro.
Oldboy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Oldboy »

miho píše:Ale i kdybych vsechny vyhody ATI znasobil 10x tak je tady jeden (pro mne fatalni) problem kvuli kteremu se muze jit ATI zahrabat- ovladace pro Linux.
Na jaké aplikace pod Linuxem potřebuješ hi-endový 3D akcelerátor? Není to myšleno ironicky. Tady jde asi spíš o počítač na hry.
Já osobně bych napsal Ježískovi o Radeon, je to jako otázka Mercedes/BMW?
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

Charlie Breaker píše:
miho píše:Ale i kdybych vsechny vyhody ATI znasobil 10x tak je tady jeden (pro mne fatalni) problem kvuli kteremu se muze jit ATI zahrabat- ovladace pro Linux.
Na jaké aplikace pod Linuxem potřebuješ hi-endový 3D akcelerátor? Není to myšleno ironicky. Tady jde asi spíš o počítač na hry.
Já osobně bych napsal Ježískovi o Radeon, je to jako otázka Mercedes/BMW?
Treba UT2003.
Ale i kdyby zadna takova aplikace neexistovala pomerne casta situace- clovek pracuje Linuxu pak ho to "chytne" a jde si na chvili zaparit do windows a pak zase rychle maze do linuxu. Kdyby musel mezi tim menit graficke karty to by ho to asi preslo ;-)
Oldboy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Oldboy »

Díky za osvětu miho, já osobně nemám s tučňáčkama žádný zkušenosti a v okolí nikdo pod linuxem nejede. Netušil jsem, že např. UT2003 v nich lze spustit a pokud je nepouživáš ortodoxně, ale přecházíš i do námi všemi oblíbených Windows :twisted: tak je to jasný.
E6550 (500x7) & FX-57 & XP1600+ & Pentium III 600
†VeGaN†
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2003
Bydliště: Bratislava

ati jasna volba

Příspěvek od †VeGaN† »

Kup si r9800 a prerob si ju na pro a mas usetrene money. Cim rychlejsi procesor, tym ti aj karta pojde rychlejsie. :-D
PC: AMD Opteron 146(245x10),Zdroj TAGAN 530W, Apacer 2X512MB RAM PC-500, Asus RADEON X1900XT 512MB, ABIT KN8 ULTRA, SB X-FI, 19"LCD SAMSUNG 970P, DVDRW+/- Samsung 162L, 160GB MAXTOR SATAII, Creative I-Trigue 5600 5.1...
NOTEBOOK: UMAX- Pentium 4 2.8GHz, 1GB RAM, 40GB HDD, CDRW/DVD, ATI MOBILE 9700 128MB, 17" DISPLAY..
I Don't BUY DELL...I would like to wish Paul success against Dell Inc.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“