Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

Zvláštní, když jsem napsal že si tu kartu koupím, nikdo nepsal ať přestanu otravovat... myslíš že skutečně jsem si stoupnul na přehradu a řekl jsem si "aha tak tuhle kartu ne" to vážně ne, já to píšu fakt s klidem a nadhledem. Nemám dúvod, opravdu mi nikdo pistoli u hlavy nedrží a nenutí mě si nechávat doma dražší, horší věc. Taky jsem chtěl ještě dodat, že například nesdílím s docem všechny jeho negativní názory - abys nepsal/překrucoval příště "nás" protože jak jsem už napsal vícekrát, mně ten AF nepřijde tak markatní... jsem toho názoru že ten vjem je individuální. Podle mě tady byl problém v tom, že všichni měli příliš velký očekávání(včetně mě) a nakonec než se 290X dostala k uživatelúm skoro tu byla další HE karta od konkurence(u mě rozdíl 48hodin 290X/780Ti, jiní 290X do dnes nemají) která zase trochu posunula výsledky jinam a pak to zlevnění...prostě se v tý době odehrálo mnoho změn který nakonec měli vliv na postavení tý karty.
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od arach »

pro me neni objektivni test v jedny hre a jedny syntetice, tak sem hod vic grafu jestli to mas otestovany ne ?
to je jak kdyby srovnavali na okruhu auta ale misto aby je srovnali na celym okruhu tak to srovnaj v jedny zatacce...
to, ze tobe ty karty na zaklade neceho nevyhovujou je celkem jedno, ja beru za bernou minci test treba na cb.de kde tech her maji treba 9 (v testu na r290, jinejch jich maj treba i 10-15), a i tam vychazi r290 spatne proti nv konkretne v crysisu....nic novyho to neni a neobjevili jste ameriku, stejne tak treba ve farcry vychazej radeony spatne
na druhy strane jsou hry kde vychazej zase dobre, jako je metro, bioshock atd.
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

Nema vyznam sa tu dohadovat hosi, kazdy si vybere co chce. Podla mna si AMD s tym chladicom uskodilo, tak proste karta po uvedeni a vybaleni z krabice vyzerat nema a nic by sa nestalo keby to predavali o 30 dolarov drahsie s nejakym zodpovedajucim chladenim. Sice pisu niekde ze je to v quiet mode tiche a vzhladom na to ze mne hluk nejako nevadi by som s tym ani ja sam asi nemal problem, ale zbytocne to obmedzuje tu kartu pri taktovani. Dalej vieme ze ziadne golden sample pri recenziach neboli a vsetko je len vecou adekvatneho chladenia, takze uvidime ako na tom budu nereferencne verzie.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od arach »

tak jasne, chladic jako objektivni argument proti je uplne bez debat, amd by se melo snazit aby do vanoc byly nerefercni verze, proto toho kdo se v tom nechce vrtat sam


//edit Don: Promaz OT
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@ RAD-x: Koukni chlape, nezlob se na mě, ale řekl bych, že jsi tu na fóru udělal celkem dost hloupostí, díky kterým tu přicházíš o svou kredibilitu.

Měls tu kartu jako první a i když jsem tě i já vyzýval, abys sem házel výsledky, ničeho jsme se od tebe nedočkali. Pardon, dočkali jsme se se tvého sdělení, jak ta karta hrozně smrdí :)
No a ještě pár informací o tom, že to tak nějak není nic moc a že už o tom proběhla nějaká komunikace přes SZ s Achem. V threadu C3 jsi pak odmítal postnout své výsledky s tím, že by tě zdejší fanatičtí AMD módové vyautovali. :-D
Co dodat? Sand jen díky za spolupráci a tvé opravdu neocenitelné informace. 8)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

maltra píše:Nema vyznam sa tu dohadovat hosi, kazdy si vybere co chce. Podla mna si AMD s tym chladicom uskodilo, tak proste karta po uvedeni a vybaleni z krabice vyzerat nema a nic by sa nestalo keby to predavali o 30 dolarov drahsie s nejakym zodpovedajucim chladenim. Sice pisu niekde ze je to v quiet mode tiche a vzhladom na to ze mne hluk nejako nevadi by som s tym ani ja sam asi nemal problem, ale zbytocne to obmedzuje tu kartu pri taktovani. Dalej vieme ze ziadne golden sample pri recenziach neboli a vsetko je len vecou adekvatneho chladenia, takze uvidime ako na tom budu nereferencne verzie.
To neni chladičem to je jádrem a jeho thermal leakage ( včetně lokálního přehřívání protože na to kolik vyotpí má docela malou plochu což je problém ). Ten chaldič má větší fan jak ten co má NV na 780tkách a naprosto stejně pasivní části co odvádí teplo. Ale to prostě nestačí, akceptovatelně to nedává.

Jediná možnost by byl větší pasiv + ventilátory co kumulujou vzduch vevnitř, to je out ze hry jako stock protože i taková GB 7950 Oc v BFU ne moc odvětranejch skříních časem vnitřek tak vytopí že začnej bejt unstable a extra hlučná, tyhle karty jsou OK jen když je dobrej airflow.

A další možnost by tu pak byla už jen 3 slotovej referák, což by se stalo terčem posměchu a narazilo by to u lidí co chtěj crossfire, atd. Taková je realita, udělali co mohli, ten chaldič neni hroznej, kdyby jsi jej prdnul na GTX780tku uchladí jí v pohodě tiše.

Jíá jsem plánoval na kartu dát acelero hybrid, ale nakonec jsem si jí nenechal, AMD nic neudělalo s AF, a výkon karty po OC ve všem na čem mi záleží byl o třídu níže než jsou GK110 karty takže jde zpátky. Do budoucna hodlám hráth hry co jsou hodně C3 engine based, Star citizen, Archeage, Black desert online. Takže tam je to jasné. Lidi co třeba naopak preferujou Frostbite based hry tak tam může AMD prorazit a bejt jejich favorit (až přijde mantle protože celej mantle jsou zatim sliby ve tmě ještě to v praxi nikdo běžet neviděl).
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

webwalker píše:@ RAD-x: Koukni chlape, nezlob se na mě, ale řekl bych, že jsi tu na fóru udělal celkem dost hloupostí, díky kterým tu přicházíš o svou kredibilitu.

Měls tu kartu jako první a i když jsem tě i já vyzýval, abys sem házel výsledky, ničeho jsme se od tebe nedočkali. Pardon, dočkali jsme se se tvého sdělení, jak ta karta hrozně smrdí :)
No a ještě pár informací o tom, že to tak nějak není nic moc a že už o tom proběhla nějaká komunikace přes SZ s Achem. V threadu C3 jsi pak odmítal postnout své výsledky s tím, že by tě zdejší fanatičtí AMD módové vyautovali. :-D
Co dodat? Sand jen díky za spolupráci a tvé opravdu neocenitelné informace. 8)
Tohle má vysvětlovat proč si nechávám horší HW za více peněz? záměrně jsem sem právě nechtěl dávát nic, jelikož jsem přesně čekal takovou reakci. Všichni čekali Titan killera a pak jsem v COD Ghost koukal na tohle a podobný pecky.
Obrázek

Přesně tak Ache mě vyzíval ať postnu výsledky co jsem znovu odmítnul s odvoláním na výsledky. Moje největší chyba a stráta jednoho dne na úsudku se stala když jsem to přinesl a testoval po tom co jsem hrál nějakou dobu BF4 na 780sli, to se mi to zdálo dobrý, sem tam nějakej flicker ale jinak OK. Paj jsem nasadil jednu 780 a už se mi to tak dobrý nezdálo, jak jsem psal, instaloval jsem kvuli tomu W8.1 abych měl jistotu že něco nemrví výsledky ale překvapení se nekonalo. Poslední den jsem zkusil čistou instalačku W7 a večer to jel vrátit. Múžu ti napostovat pár screenú z BF4 290X/780, z CODu, Crysisu ale pokaždý je možný říci, že jsem záměrně vybíral lokace, vyhledával bugy. Proto jsem se tý práce ušetřil a doufal že někoho napadne "proč by si nenechal lepší a levnější věc? Jenže to zní asi příliš logicky. Informace máte detajlní od Doce, on to zdokumentoval do posledního detajlu a líp než já, abych pravdu řekl po těch dvou dnech co sem skoro nespal jsem neměl vubec chuť na takový reakce, až když Doc cosi postnul, tak jsem napsal krátký dodatek, nechť si z toho každej vezme co chce, v podstatě jsem napsal že 290 non X je nejlepší koupě za svou ji cenu což si fakt myslim ale jestli je to málo a čekal si víc...však si tu kartu kup a směle nám ukaž, že jsme se spletli.
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ukuk »

webwalker>RAD-x mel spatne vysledky i stim hodne pretaktovanym HD 7970 Matrixem v C3 kde mel jen o 1 az 2 fps vic nez 7950 cili by stejne jeho vysledky byly k nicemu:)
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od theedge »

RAD-x: sorry, ale používat jako argument že karta je špatná kvůli pár artefaktům ve hrách a to ani ne týden po vydání ( jak karty tak CoD:Ghost ) je minimálně úsměvný. To opraví první update driverů, který ještě navíc s největší pravděpodobností i navýší výkon. A pro mne to se svojí cenou Titankiller jednoznačně je :-) Ty dostáváš ty karty buď zadarmo a nebo máš tolik financí že to neřešíš a jdeš po absolutním maximu ( i když jen v řádu jednotek procent ). Jinak nechápu že ti uniká fakt a že karta za 10k výkonnově prakticky vyrovnává kartu za 25k ;-)
A pokud se ti na tebou postnutých videích zdá že ten AF u nV je tak strašně skvělej oproti AMD tak mám opravdu pochybnosti o tvé objektivitě :-)
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

theedge píše:RAD-x: sorry, ale používat jako argument že karta je špatná kvůli pár artefaktům ve hrách a to ani ne týden po vydání ( jak karty tak CoD:Ghost ) je minimálně úsměvný. To opraví první update driverů, který ještě navíc s největší pravděpodobností i navýší výkon. A pro mne to se svojí cenou Titankiller jednoznačně je :-) Ty dostáváš ty karty buď zadarmo a nebo máš tolik financí že to neřešíš a jdeš po absolutním maximu ( i když jen v řádu jednotek procent ). Jinak nechápu že ti uniká fakt a že karta za 10k výkonnově prakticky vyrovnává kartu za 25k ;-)
A pokud se ti na tebou postnutých videích zdá že ten AF u nV je tak strašně skvělej oproti AMD tak mám opravdu pochybnosti o tvé objektivitě :-)
Než začneš někomu odpovídat na jeho komentáře, přečti si je před tím. No a kartu si muže do obchodu dojít koupit každý, pokud nesplňuje tvé představy do 14 dní jí vrátíš.

1. Já žádné vide neuplodnul! to si mě asi někým pleteš, nebo neumíš číst
2. GCN a úprava driverú - 3roky jim nestačili ?
3. Mě osobně to AF právě nevadí, ale to by ses musel namáhat čtením

A hlavně, jak tohle vysvětluje fakt, že sem si teda nechal doma dražší, horší věc...proč bych to dělal?

No, všeobecně jelikož teda ani nevíš co jsem napsal, mám pochybnosti o tom zda vubec víš na co odpovídáš... o oběktivě ve tvém případě asi už nemuže být řeč.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

RAD-x píše:2. GCN a úprava driverú - 3roky jim nestačili ?
Hawaii je upravená GCN architektura, včetně upravených RBEs a ano jedná se o chybu v driveru :roll:
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od theedge »

RAD-x: sry to video postoval DOC. Nicméně na tom co jsem napsal to nic nemění ...
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

1)Titan už dávno není to, s čim to soupeří, je tu GTX780 a 780 Ti, která stojí tak 16 - 17k, je to hodně, ale už to není 25k.
2)U AF - kdo řiká, že je AF filtr na nV tak strašně skvělej? je pouze lepší, znatelně...jestli to nevidíš tak bych zkontroloval, jestli to nepouštíš v nějakym playeru se špatnym renderem...
3)R9 290X Titan killer je, protože v době, kdy přišla, tu GTX780 Ti nebyla, ostatně je to i celkem 780 Ti killer, protože stojí znatelně míň, to už se ale těžko dá říct, o tom, že by to byl GTX780 Killer - to spíš se hodí označení "GTX 780 price cutter"...
4) Drivery a CoD:Ghosts - pořád se vymlouvat na horší drivery...tam nejde jen o to, že to nový CoD je zabugovaný samo od sebe, ale jak obhájíš to, že na Nvidii se tenhle bug s texturou neobjeví a na AMD Radeonu to dělá takovýhle excesy? Když nezaujatě a nezávisle porovnáváš ty 2 karty od dvou značek, tak prostě AMD má bugy a horší ovladače v tomto případě...

//Jinak samozřejmě R9 290 je za 9000kč hodně slušná karta, se kterou se lze dostat tak nějak na výkon GTX780, s lepšim chlazenim i více, otázka je, jak by na tom byl třeba ten Gelid Icy Vision, kterej je nějak za 800kč, což je furt pod cenou momentálních GTX780.
Když si vemu, že by to ten chladič uchladil dobře + současnou cenu na czc.cz MSI(3roky záruka) tak je to 10 400kč a nejlevnější GTX780 = 12 000kč, tak je R9 290 velice koupitelná karta.

//maltra: :D já se přižnám teda, že já tam fakt nechodim...ten web otevřu jen díky tomu, když ho sem někdo omylem linkne, jinak pomalu ani nevim o jeho existenci
Naposledy upravil(a) sam_217 dne sob 9. lis 2013, 23:41, celkem upraveno 2 x.
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

http://www.ddworld.cz/aktuality/grafick ... -roli.html

P.S.: a sa netvarte ze tam nechodite ;-)
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

theedge píše:RAD-x: sry to video postoval DOC. Nicméně na tom co jsem napsal to nic nemění ...
No já si nejsem jistý zdali se to tak zcela týká toho co jsem napsal, jelikož takřka v každém bodu který si mi chtěl vnutit jako muj se musím ohradit, ty věci jsem nikdy nenapsal a ani se k tomu názoru nepříkláním, viz AF, že jsem si udělal obrázek z jednoho bugu - píšu pravý opak a nikoliv jednou, patrně si mě pleteš s někým jiným, nebo sis to přečetl nepozorně.

To Maltra: to už si trochu přehnal...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

sam_217 píše:4) Drivery a CoD:Ghosts - pořád se vymlouvat na horší drivery...tam nejde jen o to, že to nový CoD je zabugovaný samo od sebe, ale jak obhájíš to, že na Nvidii se tenhle bug s texturou neobjeví a na AMD Radeonu to dělá takovýhle excesy? Když nezaujatě a nezávisle porovnáváš ty 2 karty od dvou značek, tak prostě AMD má bugy a horší ovladače v tomto případě...
Protože Kepler architektura a GK110 je tu dost dlouho, navíc na CoD: Ghost se už od počátku dost angažovala nV. A jak už jsem řekl, Hawaii je upravená GCN a drivery prostě ještě odladěné nejsou (viz. "kauza" s rozdílným výkonem v recenzích).

Žádné výmluvy :roll:
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ulver »

maltra píše:http://www.ddworld.cz/aktuality/grafick ... -roli.html

P.S.: a sa netvarte ze tam nechodite ;-)
No vidim ze AMD PR deeedeee ma svojich wingmanov aj tu na PCT. Smutne a ubohe zaroven!
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

ulver píše:No vidim ze AMD PR deeedeee ma svojich wingmanov aj tu na PCT. Smutne a ubohe zaroven!
Tak pise tam to co aj inde, ze je to vinou chladenia. Ale vidim ze debata zacina byt seriozna, niektori uz ani nepoznaju klasicky "wind up". Tak sorry ak som sa niekoho dotkol, lol.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

Krteq píše:Protože Kepler architektura a GK110 je tu dost dlouho, navíc na CoD: Ghost se už od počátku dost angažovala nV. A jak už jsem řekl, Hawaii je upravená GCN a drivery prostě ještě odladěné nejsou (viz. "kauza" s rozdílným výkonem v recenzích).

Žádné výmluvy :roll:
No jo, ale to je pořád...no tak doufejme, že to vyladí, ale jako taky bych si myslel, že je to přece GCN, tak moc jiný to je, že zase musej ladit drivery? Pravda ale je, že by to chtělo vidět, jestli by se takovejhle texture bug ukázal třeba na R9 280X - tam je to skutečně 2 roky odladěná architektura.

A ta filtrace je jasná...když vidim, jaký je srovnání kvality tak protože mě by možná ten AF filtr právě nevadil, hodil bych ho v NV panelu na max performance a najednou je to srovnání s AMD taky někde jinde...

I tak hlavně R9 290 vypadá dost zajímavě...Gelid Icy Vision rev2 na R9 290X v zátěži folding@home prej 69°C, freq 1GHz konstant. Zajímavý, kolik by dal OC a jestli těch 69°C je fakt pravda...horší je to ale s dostupností toho chladiče, jednak je to tří-slot (to je trochu mínus pro mě) a našel sem ho jen na K24.cz...nutnost kupovat Accelero Xtreme by bylo už velký prodražení se a to už pak takovej rozdíl od kvalitně chlazenejch GTX780 není, ale na taktování by to bylo asi fajn...
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
ttxman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2003

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ttxman »

sam_217 píše: 4) Drivery a CoD:Ghosts ... ? Když nezaujatě a nezávisle porovnáváš ty 2 karty od dvou značek, tak prostě AMD má bugy a horší ovladače v tomto případě.
Dulezity je "v tomto pripade"
Bugy s driverama se stavaji i Nvidii, nebo mozna spis hernim vydavatelum. Osobne sem se setkal s crashema u Heroes 6. Na grafikach NVidie padali v nekolika ruznejch verzi driveru a to i na kartach, ktery byly nejakou dobu na trhu.

Kdyz vezmu svoji osobni zkusenost s GTX780:
Na pracovnim PC s GTX780 se mi 2 krat do tejdne zaseka UI windowsu a s trochou stesti vyskoci hlaska o tom ze se resetoval driver a vsechno je v pohode. Pripadne to musim restartovat cely. Mozna je to neustalim pripojovanim na vzdalenou plochu mozna tema pokusama o vypocty v cude. Rozhodne to trva celou dobu co tu kartu mam a zadnej update driveru nepomoh. V tomto pripade zase ma horsi drivery NVidie.

Tvoje problemy spravi pristi AMD beta driver, moje problemy novej driver Nvidie s nejvetsi pravdepodobnosti zase nevyresi :)

Tim chci rict, ze zhodnotit drivery jako knicemu na kvuli 1 chybe nedava smysl..
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“