R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru...

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

V podstatě souhlas, jen řikám že tahle deska pro mě, s tim mým setupem v pohodě...neměl jsem problémy do týhle chvíle s tímhle CPU. Jinak teda ten rekord právě na X79 drží ta nejlevnější GD45 pokud se nepletu...ale nijak extra jsem to neštudoval, jen mě překvapilo že to neni právě RIVE a spol. No, vzhledem k tomu, že to dělají ty desky obě, bez ohledu na cokoliv co s tím udělám a pokud do toho nacpu 4930K je to v poho...bude to skutečně deskou, nebo biosem.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

Pomohla tahle utilka http://www.ulpsconfigurationutility.com/ takže ULPS definytivně vypnutej, problém odstraněn.
Naposledy upravil(a) RAD-x dne stř 4. čer 2014, 21:26, celkem upraveno 1 x.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od PET5 »

RAD-x píše:Jinak teda ten rekord právě na X79 drží ta nejlevnější GD45 pokud se nepletu...
Nepleteš se. Nechce se mě to hledat, ale právě ten rekord GD45 byl tím, co mě přesvědčilo o prvotní koupi této desky. A grafika R9 290 mě přesvědčila o nutnosti změny značky desky na ASUS :wink:
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od PKBO »

Mě s tim uspáváním buguje 290 a dělala to i 280 na sestavě z podpisu, nicméně to dělalo jen při OC, jakmile mam karty na defaultu, tak se to probouzí v pohodě.... Teda taková je moje zkušennost... Jediný s čim mám problém, tak po instalaci Trixxu kartě hrozně dlouho trvá, než nastaví frekvence z přechodu 3D na 2D a dělá to i když je vypnutej, zkusim to odinstalovat a uvidim jestli v tom bude pokračovat...
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

PKBO píše:Mě s tim uspáváním buguje 290 a dělala to i 280 na sestavě z podpisu, nicméně to dělalo jen při OC, jakmile mam karty na defaultu, tak se to probouzí v pohodě.... Teda taková je moje zkušennost... Jediný s čim mám problém, tak po instalaci Trixxu kartě hrozně dlouho trvá, než nastaví frekvence z přechodu 3D na 2D a dělá to i když je vypnutej, zkusim to odinstalovat a uvidim jestli v tom bude pokračovat...
doporučuji ti použít tu utilku, 100% úspěch, obě desky!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mě ULPS bugovalo taky (srz různé půlatformy), ty jsi říkal že ho máš vypnutý tak jsem se tim dál nezabejval. Svýho času jsem jej ještě úspěšně vypínal přes TRIXX. Nevim jestli to přestalo fungoval, už jsem půl roku radeona viděl tak akorát z šuplíku.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

Já měl právě zato, že je vypnuté, měl jsem to nastavené jak v trixu, tak v MSI AB, zkoušel jsem i jeden a nebo druhý ale korektně ho vypla až tahle utilka...zaplať za to vývojářúm pánbůh. Vyčetl jsem to na OCN, že ty softy to v některých případech neumí vypnout....s odkazem na tuto utilku, kterou tam pár lidí odkývalo jako že jo...no a funguje.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já nevim no.... chceš mu dát komp kterej neni 100%

Ten pomalej boot tam stále bude stále je tam ňákej konflikt prostředkl, třeba přiojí ňáké periferie a bude problém, updatne driver znova se mu zapne ULPS a zse tě s tim bude otravovat. Uff... Tohle řešení (pokud výkon je 100% kde má bejt) by bylo tak pro mě, člověka co tomu rozumí, ví co se děje, kde má problém. Ale dávat do rukou BFU PC jehož funkčnost visí na jediném patchi co se může smazat při updatu driveru uffff.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

Pokud jsem správně četl na stránkách AMD, tak driver na W8 už si neupdatne...takže toho bych se zas tolik nebál. Jinak samozřejmě taky bych to měl rád pořešený nějak betonově ale ... jak? jiná deska nehrozí, jiná GPU taky ne, to samý CPU...z toho neni cesty ven, výkon se zdá být OK.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od oneb1t »

napis primo msi na podporu treba ti vydaj specialni bios :D
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

Tak deskou to neni :) RIVE dělá uplně to samý ale jak nasadím 4930K, problém vyřešen.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm co je to ta RIVE ?
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od Comby »

Rampage IV Extreme?
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

JJ Rampage IV Extreme, začínám mít podezření na ten CPU.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

To jsem z toho blázen, když použiju 3930K tak se mi registru konkrétně [HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\ControlSet001\\Control \\Cl ass\\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

složka 0003
oběví "Enableulps" s možností hodnot samozřejmě 0/1

Když ale použiju 4930K tak tahle položka v registru najednou není ale POZOR oběví se tam položka

"Disableulps" taktéž s možnostmi 0/1 obě řeší stejný problém, akorát že s 4930K si s tím OS poradí ale s 3930K a tím "jeho" Enableulps ne. Myslim teda, že na vině je OS vs CPU vs GPU...špatnej mix prostě
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Těžko. Něco jako ULPS vůbec nezná, to je proprietální featurka Radeonů, takže spíš driver AMD driver, nicméně mě nenapadá proč by tohle bylo jinak dle platformy, ULPS jsem měl za to že vůbec na PCI-E nesejde, myslel jsem že karta zůstává normálně v systéu přítomá en se komplet vypne, ale ona se asi i odpojuje od PCI-E proto typotíže, defakto se musí vždy znovu připojit a driver se znovu korektně načíst. Ani se nedivin že jsou potíže. tak 1/3 PC se neprobouzí spolehlive z režimu spánku a tohle je možná ještě drastičtější věc. PCI-E byla od začátku navrhována jako PnP za chodu, ale teorie a praxe evidentně nejsou to samé.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

DOC_ZENITH píše:Těžko. Něco jako ULPS vůbec nezná, to je proprietální featurka Radeonů, takže spíš driver AMD driver, nicméně mě nenapadá proč by tohle bylo jinak dle platformy, ULPS jsem měl za to že vůbec na PCI-E nesejde, myslel jsem že karta zůstává normálně v systéu přítomá en se komplet vypne, ale ona se asi i odpojuje od PCI-E proto typotíže, defakto se musí vždy znovu připojit a driver se znovu korektně načíst. Ani se nedivin že jsou potíže. tak 1/3 PC se neprobouzí spolehlive z režimu spánku a tohle je možná ještě drastičtější věc. PCI-E byla od začátku navrhována jako PnP za chodu, ale teorie a praxe evidentně nejsou to samé.
Tak W8.1 a všecko v poho, takže asi budeš mít s tím driverem pravdu, nemá se to rádo s W8.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od DOC_ZENITH »

WTF? 8.1 a 8.0 maj prakticky stejnej kernel. Tam je ještě 10x míň rozdílů mezi Vistou a 7 a i ty byly vesměs drivwer comaptible. Tohle už je úplnej Haluz status.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290, pomalej boot, black screen po vypnutí monitoru..

Příspěvek od RAD-x »

To bude nějaká total maličkost, která už se asi na W8 neřešila, bude to zřejmě kusový podle HW, nechápu to...ale prostě W8.1 = neni problém ani ULPS ON ani OFF, oby staty fungují.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“