Problém v některých hrách s artefakty

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Cyb3rNETik
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2014

Problém v některých hrách s artefakty

Příspěvek od Cyb3rNETik »

Ahoj, dneska jsem si koupil MSI R9 280 GAMING 3G a hrál celý den :D. Nebyl vůbec žádný problém ani zádrhel až do doby kdy jsem spustil gta san andreas ktere požadovalo nějaky software asi od microsoftu. Stáhnul se a po instalaci mi to napsalo že to potřebuje restart systému a hned po tom se GTA zaplo tak jsem si říkal že to udělám potom.. Jel jsem první misi a objevily se artefakty typu: natažená textura atd.. Restartoval jsem PC a zkusil to znovu a bylo ok, alespon jsem si niceho nevsimnul. Pak jsem zapnul Mafii 2 a začlo to dělat artefakty podobného typu (předtím jsem ji hrál a bylo vše ok). Ještě jsem zkusil starší hru z roku asi 2004 a to samé. Pak jsem zkusil Battlefield 4 pro test jestli to bude dělat taky a na bfku nebyla žadna zminka o artefaktech. Četl jsem na internetu že by to mohlo byt špatnou GK ale pokud předtím jela ok tak si myslím že tuhle možnost můžu vyloučit. (v pruběhu hraní jsem zkoušel kartu i trochu taktovat ale pouze o pár Mhz a vše Ok). Prosím nevíte v čem by mohl být problém?
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Problém v některých hrách s artefakty

Příspěvek od pilarius »

I pár MHz to může rozházet. Vrať to na default a uvidíš. Každopádně s nataženou texturou jsem se nikdy nesetkal (pokud si to teda nepleteš a nemyslíš rozlítanou geometrii), to bych tipoval spíš na bordel v ovladačích nebo neaktualizovanou hru, kor když BF4 jede bez problémů.
Jestli si myslíš, že to mohl udělat ten software, zkus se přes bod obnovení vrátit zpět před jeho instalaci.
Naposledy upravil(a) pilarius dne čtv 14. srp 2014, 00:39, celkem upraveno 1 x.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Cyb3rNETik
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2014

Re: Problém v některých hrách s artefakty

Příspěvek od Cyb3rNETik »

Asi to bude něco s tou geometrii.. Hned po taktovani jsem vse vratil na default (jen jsem testoval vykon ktery to dá navíc) A ten bod obnovy zkusím. Díky za radu.
Cyb3rNETik
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2014

Re: Problém v některých hrách s artefakty

Příspěvek od Cyb3rNETik »

Zkusil jsem ten bod obnovy a nešlo to, pak jsem přeinstaloval ovladače na starší a už je vše Ok.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“