Brick GPU

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Brick GPU

Příspěvek od medacek »

Ahoj, poprosim radu ohledne GPU. Koupil jsem grafiku 7870 od Gigabyte 2Gb OC. Hned po zapnuti PC, se vetraky roztocily na 100% a bylo to neprijemne Chtel jsem preflshovat BIOS teto grafiky. Stahl na Gigabyte ofiko strankach oficialni nejnovejsi BIOS F21 a potom pomoci atiwinflash, z cmd pustil magicky command "atiwinflash –f –p 0 BIOS.f21" a po restartu mi grafika nenajede. Jen vetrak huci naplno. Zkusil jsem zapojit druhou grafiku 6850 jako hlavni(do kazde z nich vedou 2 6pinove kabely)(zdroj 600W Seasonic). Pozapnuti Win 8.1 mi v GPU-Z se objevi jen grafika series 6800 a pres cmd a command atiwinflash -i vidim ze je obsazen jen jeden PEG port.

edit: takze to nechapu ale pohodil jsem grafiky v PEG portech a najednou vidim obe dve grafiky v PC, sice bylo treba v Biosu prohodit boot grafiku, ale ted uz jen potrebuji nahrat spravny bios do gpu. Ale nevim ktery protoze kdyz nemuzu verit ani vyrobci karty, tak nevim, bohuzel jsem si backup predesleho neudelal(udelal ale omylem smazal)
edit:zkusil jsem vice biosu a stale stejna situace, v gpu-z vidim obe graf, afterburner MSI taky, ale ta 7870 je vytizena porad na 100 %

Napada jeste nekoho co tim? Zarukou to resit zatim nechci(proslo by to vubec zarukou?)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Brick GPU

Příspěvek od Krteq »

Pokud tam necháš jen 7870 projde POST? Odinstaloval jsi před výměnou karty ovladače?
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Re: Brick GPU

Příspěvek od medacek »

pokud necham samostatne jen 7870 a zapnu PC tak proste cerna obrazovka, zkousel jsem obe PEG pozice. Napadla mne varianta,ze jestli bych nabootoval do woken tak se pripojit pres rdc a zkusit flash, ale vlastne ani nevim jaky tam dat bios. Jenze wokna nenabotuji. Ano odinstaloval jsem drivery i catalyst , pak vymenil kartu, pripadala mi ze je dost hlucna v idle, udelal flash a bylo to :-(
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Brick GPU

Příspěvek od Krteq »

Jaký je to přesně Part No.?

Zjistíš na štítku na krabici.
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Re: Brick GPU

Příspěvek od medacek »

bohuzel krabici nemam usebe.... Ale asi myslis toto...... 1/B3/DJ7773/00475. K cemu dobry? Nebo myslis toto? Gigabyte GV-R787OC-2GD
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Brick GPU

Příspěvek od Krteq »

Aha, tohle by to mohlo vysvětlovat:

Obrázek

Zkus nabootovat s oběma grafikama a flashnout tam ten F3 co tam byl asi původně. Podle všeho tam máš Hynix čipy a neshoduje se časování atd., proto máš černou smrt.

Po reflashi zkusíme pořešit ostatní problémy.
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Re: Brick GPU

Příspěvek od medacek »

F11 vypadá že je starší nez f11, zkusil jsem více firmware. Dle gpu-z jsou to hynixy. F3 jsem tam už měl a n2fubguje. Dle zahraničich for může být chyba v legacy/UEFA biosu, ale vůbec tomu nerozumím
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Brick GPU

Příspěvek od Krteq »

Pravda, to může dělat taky neplechu. V BIOSu desky zkus vypnout secure boot a UEFI boot a nech jen legacy.

Jaká je to deska?
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Re: Brick GPU

Příspěvek od medacek »

Je to 1156 gigabyte p55a-ud3 a takové žádné settings tam není. Je to normal bios od awards 6.00. Ale stejně nevím co je za rozdíl přístupu UEFA x legacy
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Brick GPU

Příspěvek od Krteq »

Koukám, že deska ani EFI/UEFI nepodporuje, tak v tom by problém být neměl.

Zkus tam znovu nahodit ten F3 BIOS a resetovat CMOS na desce.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Brick GPU

Příspěvek od oneb1t »

nabootovat do dosu tam si nechat vypsat karty jak jsou zapojeny do PEG a flashnout to do spravny :)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
medacek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2007

Re: Brick GPU

Příspěvek od medacek »

tak znovu F3 a reset cmos proveden pomoci jumperu nebo jak se to jmenuje, ale stale na monitoru cerno. Je pravda ze i kdyz grafika jde videt v gpu-z, dokonce ji vidim v catalystu ale jako disabled, a ve spravci zarizeni se taky nachazi. Tak pokud provedu command atiwinflash -i nebo i s parametrem a tak se ukaze okynko jak kdybych flashoval kartu a potom z nic. Tak nevim co s tim, Pristup na flashovani mam ale at tam dam jakykoliv vBios tak to proste nesezere. Sem trubka ze sem smazal ten backup
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Brick GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Počkej počkej. Když je vidět ve správci tak se načetla na PCI, tzn musí jít flashnout. Ne z win, klasicky z dosu musí jít flashnout. Druhou grafiku raději použij ne od ATI aby jsi náhodou neflashnul tu, ale mělo by to v tuhle chvíli jít.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“