gigabyte r9 290 windforce , PLS poradte!- Vyreseno

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: gigabyte r9 290 windforce , nemuzu ji uchladit :(

Příspěvek od spajdr »

jasper12 píše:Kontaktoval jsem distributora pro Čr a ten to poptá a dá mi vědět.Jakmile budu vědět víc dám ti kontakt přímo na něj.
Me psali dnes z bostar.cz, ze do mesice by ten kit meli mit skladem.
kuracino
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2014

Re: gigabyte r9 290 windforce , nemuzu ji uchladit :(

Příspěvek od kuracino »

Ďakujem Vám veľmi pekne, ale už som dnes prerezal referenčný chladič a umiestnil som ho spolu s originál vetrákom na 20% ako chladenie VRM1.
Viď: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=160
Tak pasív nejdem momentálne kupovať.
jasper12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. led 2013

Re: gigabyte r9 290 windforce , nemuzu ji uchladit :(

Příspěvek od jasper12 »

Ano.www.bostar.cz je právě onen distributor pro ČR.
Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU 3.4GHz,ASUS P8Z77 M PRO,16GB RAM,W7 64x bit,GTX 1070 Zotac,Samsung 850 Evo 120 gb,EVGA SuperNOVA 750 G2 Power Supply 750W
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: gigabyte r9 290 windforce PLS poradte!

Příspěvek od asessino »

Otevru jeste toto tema, nejak me zacina blbnout tato gigabyte r9 290 windforce. U vsech her co hraji tak po cca 30min se hra sekne a napise program prestal pracovat... Dela to hlavne kdyz se grafika dostane na 84stupnu(throttling) ale nekdy se to sekne i u 79-80 (takze teplotama to nebude. Vubec nevim cim to muze byt, predtim kdyz dosahla 84 tak max zhazovala takty ale nesekla se. zkousel jsem i jiny BIOS i na desce, reinstal win, odevrit case ale nic nepomaha, ostatni teploty jsou v poradku i VRM do 90, nechapu. V OCCT, Valley Benchmark, i ten hnus Furmark vsechno v poradku. Zacalo to delat kdyz jsem do PC pridal dalsi intake FAN, snad jsem nic neposkodil (je to mozny?) slozil jsem uz desitky PC nejsu lempl, tak snad ne. Pisu protoze uz opravdu nevim cim to muze byt. Osobne to typuji na grafiku, nejaky napad?
Biosi mam oba F5
R929O4DA.F5
R929O4DL.F5

i5 3570k 4.2Ghz
8GB ram
r9 290 windforce
Chieftec 650W
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: gigabyte r9 290 windforce , PLS poradte!

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pořádně projeť CPU přes OCCT testy na CPU a RAM. Pokud se nic neukáže, tak je grafika ihmo vadná, můžeš jí zkusit podtaktovat a lehce podvoltovat, pokud to pomůže tak je to jasný. Btw ty teploty máš cejkem tfuj, asi máš špatnej airflow nebo je ňáký divný chlazení grafiky.
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: gigabyte r9 290 windforce , PLS poradte!

Příspěvek od asessino »

asi si mel pravdu, ted jsem si vsiml ze pri testu v OCCT me to pise Pruskumnik prestal pracovat, Flash player v prohlizeci to same... Tak to bude asi CPU. Zvedl jsem Vcore na 1.225 a zatim pohoda, nicmene chachapu proc to chce ted vetsi napeti? Na taktu 4.2Ghz a Vcore 1.200 ho provozuji uz 2 roky a nikdy zadny problem. Vecer to otestuji ve hrach, zda to bude OK. Co se tyce teplot tak to je proste Grafikou, ta gigabyte windforce je proste na hovno, pise se o tom hodne na netu, airflow mam dobry 2x120 dovnitr 2x120 ven, vse jak ma byt.
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: gigabyte r9 290 windforce , PLS poradte!

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Normal, něco zdegradovalo, při týhle voltáži asi ne CPU, třeba kondíky napájecí kaskády, atd.
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: gigabyte r9 290 windforce , PLS poradte!

Příspěvek od asessino »

Jj taky mě to pak napadlo desku mám gigabyte z77-D3H, takže nic moc. Večer testnu, snad to bude ok...

EDIT: Takze problem stale pretrvava, dal jsem CPU na default takty i voltaz, OCCT bez problemu, furmark i Valley Benchmark taky. Jen ty hry... Napada nekoho jak identifikovat kde je problem? Nechce se me reklamovat GK a po mesici zjistit ze byl problem jinde. Jeste bych dodal ze cim vetsi takt GK tim rychleji se to sekne takze asi opravdu ta GK. Ale proc Furmark+OCCT (zaroven)jede v pohode, to nechapu, takto to zadna hra vytizit prece nemuze?

EDIT 2: takze jsem prisel co zpusobuje me problemy... kdyz je karta na defaul tak zadny problem, pokud ji pretaktuji jen o 1Mhz tak nastava zasek jakekoliv hry do 10 minut. Zjistil jsem ze me to zpusobuje samotny MSI afterburner, pokud kartu pretocim treba v Trixx tak pohoda. A ted cim to muze byt? reinstaloval jsem samotny program i win, nic v afterburnu nenastavuji. Jen tak pro zajimavost, samozdrejme muzu na pretoceni pouzit jiny program. :)
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“