3 monitory problém

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Zdravím, mám tři monitory 2x stejný samsung a 1x benq.
Samsungy mají hdmi výstup a benq má DVI výstup.
Mám AMD 280X.
Mám nainstalovaný Windows 10.
Monitory mám nastaveny následovně:
HDMI do HDMI
DVI do DVI
HDMI převodníkem do DP
Do jednoho samsungu nejde obraz a u BenQ pořád problikává start lišta...
Dá se s tím něco dělat ?
Pöpřípadě mám ještě iGPu v AMD A10-7700K.
Dají se nějak zapojit porty pro iGPU?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Adam Vágner
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Registrován: 01. led 2014

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Adam Vágner »

Zapojit jeden monitor na displayport. Použít převodník z DisplayPortu na DVI nebo HDMI (ale aktivní!).

Co je to vlastně za kartu (model)? Protože i v tom může být rozdíl. A co je to vlastně za monitory a s jakým rozlišením?

Anebo koupit GeForce :D.
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Monitory to jsou full hd 24". Časem plánuju koupit třetí samsung a udělat si eyefinity, ale teď mi to zatím stačí na práci.
Je tam tento: https://www.alza.cz/roline-displayport- ... 562589.htm
Ten mi je asi k ničemu že ? Jak poznám, že je aktivní ?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Adam Vágner
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Registrován: 01. led 2014

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Adam Vágner »

Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Takže ten z alzy za to pětikilo je moc levnej ?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

A neexistuje aktivní redukce z hdmi na DP ? Já mám ty monitory jen s hdmi, tak se mi nechce ještě kupovat redukce hdmi dvi...
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od r34ktor »

Aktivní převodník DP > HDMI: http://eud.dx.com/product/cy-dp-057-act ... -844176788

Výstupy integrované karty by měly také jít použít. Já mám Intel CPU + AMD kartu a monitory připojené do obou zároveň fungují.
Knowledge is power
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

No já měl takhle připojené dva monitory a ten připojený k iGPU jel na iGPU a ten druhý na klasickou GPU a já bych potřeboval, aby to jelo na klasickou GPU. Teda na práci je to jedno, ale když si tam budu chtít udělat Eyefinity.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od r34ktor »

A jakou přesně 280X máš? U ní by totiž měly jet tři monitory zároveň bez potřeby aktivní redukce.

Nemáš na kartě nahrán modifikovaný BIOS, nebo upravené takty skrze nějakou utilitu? Pokud se vynutí nízké takty v klidu, připojené monitory pak zlobí.
Knowledge is power
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Mám Sapphire 280X Dual-X a mám to přepnuté na druhý bios. Žádnou utilitu nepoužívám. Mám teď nově čisté Windows 10 s RAPTR a CCC. Nic víc.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Maor »

Normálně by ti měly běžet dva z jedné grafiky a jeden z druhé naprosto bez potíží.
Když budeš vytvářet eyefinity tak to chce projít tím obecným postupem, že si všechno resetuješ a CCC reinstaluješ a monitory budeš různě přepojovat, dokud si to najednou neusmyslí fungovat.
Jinak když budeš mít 3x stejný model monitoru, mělo by to běhat bez potíží.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od r34ktor »

Sapphire výslovně uvádí "supports up to 3 display monitor(s) without DisplayPort". Čili buď je vadná karta, nebo kabely, monitory, a nebo za tím stojí ovladač (Windows 10 zatím nejsou oficiálně podporovány, případně o bug, či nedodělávku přímo v OS).

V první řadě byhc zkusil nainstalovat zkušební Windows 8.1, jak se to bude chovat na nich. Kabely a monitory lze odzkoušet na integrované GK.
Knowledge is power
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Na stránkách Sapphire: "To support 3rd monitor without DisplayPort cable connected, 2 of the 3 monitors should be the same model with DVI ports connected. The driver version should be v13.12 or above."
Já mám bohužel ty dva monitory s hdmi, takže to asi fungovat nebude.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od r34ktor »

A to mají ty tvoje monitory odlišné rozlišení?
Knowledge is power
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Mají všechny full HD.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Maor »

Na tomshardware píšou,že jim to dělá potíže na novějších CCC než 13.12 takže je potřeba zkoušet i různý drivery. Osobně bych ale čekal, že na omegách už to bude fungovat.
Zkusil bych tento postup http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... l#13425747
Jako primární monitor bych dal ten odlišný a jako vedlejší ty dva stejné. Monitory by měly být DVI-DVI, HDMI-HDMI DVI-HDMI, teoreticky by to mělo jít i pasivně přes DP, ale asi s tím karta špatně sdílí generátor taktu.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od r34ktor »

Zkusil bych doporučené zapojení : DVI > DVI, HDMI > HDMI a poslední monitor s HDMI zapojit skrze kabel DVI > HDMI.
Knowledge is power
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Darkhunter »

Zkusil jsem obojí a nic. Ten návod na toms nejde použít. Fakt už nevím...Zkusil jsem i drivery 13.12 a nic.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

r34ktor píše:A to mají ty tvoje monitory odlišné rozlišení?
Oni musej mít i stejnej timing. Tzn když jeden pojede RGB a druhej YBCR (default u HDMI) tak už to je jinej režim ( i když rozlišení je stejné ) a nepojede to. Ty Radeony u kterejch je napsáno 3+ bez aktivního DP to dělaj tak že rozdělej jeden dual-link DVI na dva, neni to nativní je to problémové a pokud signál neni fakt 100% identickej tak se to nerozjede, protože grafika umí na DVI/VGA/HDMI generovat jen 2x timing, ne 3x. Tenhle hybridní režim dovede fungovat jen tak že jeden timing se pošle do více monitorů na tom rozpůlenym DVI výstupu (což je ihmo neoficiální metoda kterou niko, včetně samotného AMD, nepodprouje). Ihmo řešení by byl aktivní převodník z DP.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: 3 monitory problém

Příspěvek od Maor »

ale aktivní redukce nemá synchronizovaný refresh a ten tearing v eyefinity je hnus. Měl jsem to pár měsíců na starym radeonu a při hraní to děsně ruší. Na rozšířené ploše to nedělá, ale eyefinity je s tím nepoužitelné.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“