Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
popon2
Nováček
Nováček
Registrován: 29. úno 2016

Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od popon2 »

Zdravím, Mám notebook s přepínatelnou grafickou kartou, ale zatím jsem nikde nenašel způsob jak jí uvést do provozu... S tímto problémem jsem se zabýval již dlouhou dobu a zatím jsem nikde nenašel nic co by mi pomohlo. Na různých fórech mělo spousta lidí stejný problém a skoro vždy se to nevyřešilo.
- Přes správce zařízení a TechPowerUp GPU-7 jsem si ověřil (v katalogu prodejce to tak bylo, ale chtěl jsem si to ověřit) že mám 2 grafické karty, zjistil jsem si hodnoty grafických karet (jedna je znatelně lepší - nazývaná "AMD Radeon R5 M200 series" a ta horší je nazývaná "AMD Radeon(TM)R5 graphics")
- Problém je že v nastavení aplikací (např.: her) je k dispozici pouze ta horší, v případě že jí dám zablokovat (ve správci zařízení) - systém spustí "Microsoft Basic System Driver" - samozřejmě klesne výkon a ta druhá se nezapne. Pro vysvětlení situace - mám aktualizované grafické ovladače, pro aplikace mám nastavené (v "nastavení Radeon") aby pracovali na vysoký výkon, notebook se nabíjí, ale pořád se v nastaveních aplikací zobrazuje ta horší.
- Zajímalo by mě jak - pokud možno trvale a viditelně - přepnout grafickou kartu - pro jistotu zde znova uvádím to co jsem již udělal (viz.: přílohy):
- aktualizoval jsem ovladače grafických karet (+ programy od AMD)
- nastavil vysoký výkon pro aplikace
- zapojil ntb do nabíječky -> aktivoval vysoký výkon
-> výsledek -> lepší grafická karta se nikde nezobrazuje jako aktivní
- Budu rád pokud mi někdo pomůže - nevyznám se v tom a je to poprvé co jsem se s tímto problémem setkal - předem děkuji
1.png
2.png
4.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od killerek »

Vybral bych tu grafiku v BIOSu natvrdo. Ja jeste nenarazil na fukcni automaticke prepinani grafik u notebooku (ani u kombinace Intel+Nvidia), vzdy tam neco haprovalo.
popon2
Nováček
Nováček
Registrován: 29. úno 2016

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od popon2 »

Jak se dostanu do biosu (myslím jakou zkratkou) - někam se mi při zapínání počítače podařilo dostat, ale bylo tam jen něco o testování komponent počítače či systému.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od killerek »

Dost se to lisi od typu notebooku. Zkus F2 nebo F10 nebo F12.
popon2
Nováček
Nováček
Registrován: 29. úno 2016

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od popon2 »

zkusím - díky moc za rady :)
popon2
Nováček
Nováček
Registrován: 29. úno 2016

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od popon2 »

Dostal jsem se do biosu, ale nevím jak dál - jsem v nějakém menu - nahoře je main, security, system cofiguration a exit - ani v jednom jsem nenašel nic s grafickými kartami
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od killerek »

Napis sem presny model notebooku.
popon2
Nováček
Nováček
Registrován: 29. úno 2016

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od popon2 »

HP 355 G2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s přepínatelnou grafickou kartou

Příspěvek od killerek »

HP ma dost mizerne manualy. Ja osobne bych se tim BIOSem musel proklikat. Ale treba se tu nekdo v HP BIOSech vyzna.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“