Asi Kaput

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Asi Kaput

Příspěvek od Lajnhard »

Dobrý den,
jen bych se rád ujistil v úmrtí grafické karty, konkrétně se jedná o HD 7800 series.

Včera při sledování fotbalu se mi na monitoru začal v určitých místech kostičkovat obraz v různých intervalech až se to projevilo po celým monitoru. Počítač jsem restartoval jelikož nereagoval a poté už nepracoval. Děje se ta věc že po načtení "Spouštění windows" je obraz černý(černý s odstíny šedi) a nic dalšího se neděje. Vyzkoušel jsem jít do nouzového režimu kde ovladač na GPU kartu nedetekuje. Monitor jsem tedy připojil na základní desku(nejspíše se tomu říká integrovaná g. karta) a počítač se klasicky rozběhl. Grafická karta jinak nevykazuje nějak zvláštní chování, běží jako vždycky a včera kdy se to stalo jelikož byl večer tak jsem žádnou jiskru nebo podivný zvuk také nezaznamenal.

Moc se v tom neorientuji, tak bych rád slyšel názor zkušených jestli je grafika opravdu kaput nebo se s tím dá ještě něco dělat.

p.s.: někde jsem četl že grafika v procesoru není také vůbec špatná, hry už moc nehraji ale když mám volno tak si s radostí zapnu Warcrafty 3 který ale asi na procesoru konkrétně i5 2500k už nerozběhnu, dělám něco špatně já nebo na to hardware nestačí?
fobos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006

Re: Asi Kaput

Příspěvek od fobos »

mno, treba skusit naslednovne:

1. na integrovanej VGA spusti WIN a odinstaluj vsetky graficke ovladace
2. vyber radeon vonku, ale pred tym sa este uisti ci sa toci vetrak a potom ju precisti prefukaj ju z prachu, pripadne prepastuj GPU
3. vloz ju do dosky skus nabehnut WIN (pripadne preinstaluj aj samotny OS) a daj nasledne nove ovladace z AMD.com
4. popripade skus VGA u kamosa..

ja som mal teraz PC na kseft, na ktorom nesla HD 5450 a v mojom PC sla - dojebkany OS/Drivery..

insie ti neporadim :)
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Asi Kaput

Příspěvek od Lajnhard »

Tak to rád slyším že je tu šance že pořád funguje. Zkusím teda vyzkoušet u někoho jiného. Díkes
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asi Kaput

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zkus ale šance je minimální, to co jsi popsal jasně vypadá jako smrt grafický paměti.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“