Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HafanPetr »

RX-460 s pasivním chladičem: XFX Fanless edition http://videocardz.com/63418/xfx-announc ... eon-rx-460

Obrázek


//morke - promaz OT, nákupní poradna je jinde.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze Gigabyte RX 460 WF2OC 2GD
Výkon je prakticky stejný jako R7 370 s o 60 W nižší spotřebou. Jako entry-level a HTPC celkem dobrý, no.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tady je jedna z lepších Radeonů RX 460

Sapphire Nitro RX 460 4G D5 >>
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
FuWU
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. pro 2007
Bydliště: Mimoň

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od FuWU »

https://www.techpowerup.com/reviews/Per ... n_6/4.html
analýza civky 6 na 460ce moc nehratelné a 4GB je minimum :(
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od flanker »

holt to člověk nedá na Ultra ale na jiné detaily a mělo by to pomoci...Samozřejmě ta hra dostává záhul i přes CPU (takže RX 460, která se hodí k Athlonům 860K apod a nebo k core i3 bude mít jisté omezení i CPU výkonu).
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Setkal se taky někdo s nestabilní kartou? Vždy po několika minutách hraní se karta sekne a obnoví se ovladače. Jediný co pomáhá, je kartu výrazně podtaktovat na cca 1050 na jádru.

//tak s tím má problém docela spousta lidí... pomalu bych doporučil to nekupovat, protože to vypadá jako loterie, na zahr. fórech jsem koukal že někdo koupil třeba dvě do obou PC doma a obě stejnej problém. Někomu občas pomoh update na říjnový ovladače, ale většině ne a lidi to podtaktovávaj, nebo snižujou power limit (=prakticky podtaktování).
Obrázek
ekprofi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2011
Bydliště: Bratislava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ekprofi »

Kartu mám týždeň a žiadne problémy som nezaznamenal.....hral som každý deň min3 hod.
MB: Msi h81 CPU: i5 4460 VGA: sapphire hd 78702gb PSU: Seasonic S12 520W, RAM: Kingstone 2x4 GB DDR3,HDD: WD 640 Gb
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Dneska jsem ji testoval naposled před reklamací a karta se z ničeho nic "sama" rozběhla. Vzhledem k tomu, že update ovladačů za poslední 4 dny nebyl a jediná změna byla ta, že jsem místo Aviry nainstaloval Zonealarm antivirus+firewall, tak je závěr ten, že Avira jsou ilumináti...

Takže zatím běhá ve hrách i ve furmarku na 1200+, předtím by to na těch 1200 spadlo do několika minut.

//Teď pro změnu divný artefakty při startu systému :D po přihlášení dobrý a stabilní ale... Každopádně bych si ji znova asi nekoupil, radeony jsem měl snad krom rivy tnt pořád, ale poslední roky mě spíš jen štvou, kupuju si to na hraní her, ne abych si musel nejdřív hrát s grafikou a sledoval updaty ovladačů do detailu, aby se něco nepodělalo... předposlední karta nedávala od určitý verze ovladače 2D takty, tahle zas lidem nedává někdy víc než cca 1000-1050 MHz a nikdo neví proč...
Obrázek
Jaharr
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Jaharr »

Rád bych se zeptal jestli někdo nevíte jak to vypadá jestli budou RX460 v low profilu?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Jameo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. zář 2010
Bydliště: Měnin

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Jameo »

Atapi dej to na reklamací ¨Gpu jsou největši křap v pc furt se rozbíjejí-reklamace skoro furt a je jedno jestli amd nebo nvidia za 6 let co jsem měl gk všechny skončily na reklamací a uspěšnost reklamací 5/6 nejvíce se cukal asus:)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

To by bylo fajn, ale má to vůbec šanci, když momentálně to zrovna funguje? :D Otestujou si to v nějakým marku nebo kde a pošlou mě do háje, že to je mým PC. Ono i předtím by to bylo o náhodě, že to občas (ale fakt jen občas) drželo třeba 15-30 minut, hlavně tam kde to je náročnější a karta se tolik netaktovala nahoru. Jinak dneska to je druhej den bez pádu.
Obrázek
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od flanker »

Mám kontakt na AMD chlápka přes drivery, ale envím, zda je to jen markeťák a nebo něco víc, napsal jsem mu email, na koho se obrátit a pokud rozumě odpoví, pošlu sem odkaz koho spamovat problémy s RX drivery :D
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Atapi: Nevypsal si zbytek sestavy a SW. On to muze byt i spatny zdroj, kdyz se to sekne v zatezi.

V tomhle vlakne si vem priklad, jak se podavaji informace:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=9&t=247929
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

to je v pohodě, zbytkem sestavy to fakt není :lol:
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Tim padem vytahnu krystalovou kouli a tipnu si, ze za to mohou Win XP v kombinaci se shit deskou, ktera nezvladne kartu napajet slotem ... Ono neuvadis ani model te 460.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Vem si třeba křišťálový hov... :D Nepotřebuju pomoct s diagnostikou, ostatně jsme v tématu "testy, recenze, zkušenosti", zajímalo mě jen, jestli se objevil se stejným problémem někdo i tady, protože s tím očivodně nejsem sám podle zahraničních fór, nic víc a nic míň.

Jinak co se týče těch artefaktů, tak se jedná o kurzor, kterej měl taky vyřešit už starší ovladač (koukám že se to tu řešilo taky), což se prakticky stalo - rozhašenej je jen při nabíhání systému, po přihlášení už je to OK.

//Nesnaž se pomáhat někomu, kdo o to nestojí (taková malá rada :D) a
reportovat nic nehodlám, vzhledem k tomu, že to už (snad ne dočasně) funguje.
Vidíš a já našel jen na googlu těch případů dohromady desítky za poslední dobu, spoustě pomoh update, někomu ale ne, třeba se dočkaj časem, nebo se to spraví taky "samo", kdoví čím to je (krom nějakýho nastavení ovladačú a ty změny antiviru jsem nic nedělal, ani jedno by nemělo mít vliv na funkčnost, crimsony si od vydání dělaj co chtěj u spousty lidí, takže se tomu ani nedivím).
Naposledy upravil(a) Atapi dne stř 2. lis 2016, 14:24, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Jen sem zbezne prochazel ty zahranicni fora a moc tech hlaseni tam nebylo a za jedno mohl slaby zdroj ve znackovem PC.

Pokud si ses jistej diagnostikou, tak problem reportni AMD v jejich formulari.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Radeon RX 460 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HafanPetr »

AMD RX 460 Unlocked with BIOS Update - Offers 1024 instead of 896 shaders.
http://www.guru3d.com/news-story/amd-rx ... aders.html
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“