Všeobecný dotaz ohledně vstupů

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Znedlob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2012
Bydliště: České Budějovice

Všeobecný dotaz ohledně vstupů

Příspěvek od Znedlob »

Ahoj, řeším už pár dní pár věcí. Koupil jsem si novou televizi a k tomu 10m kabel abych ji mohl propojit s PC (každé zařízení je na konci místnosti, neslo řešit jinak). Monitor mám připojen přes VGA a TV přes hdmi. TV používám čistě na filmy a Fifu nebo NFS. Odezva je kupodivu dobrá.

Problém č.1
Počítač po připojení HDMI ho bere jako výstup číslo 1 a VGA jako výstup č. 2. To jsem nakonec vyřešil tak, ze obraz jen duplikuju. Ale například u CsGO dochází k velkým prodlevám při alt+tab což dřív nedělalo. Po odpojení HDMI samozřejmě problém zmizí. Pokud bych monitor zapojil přes DVI, bude ho PC brat jako výstup č.1? Prodleva je asi způsobena připojením, grafika podle me stále posílá obraz do TV i když je vypla, ale to asi kromě vypojeni hdmi fyzicky jinak udělat nepůjde.

Problém č.2
Pokud PC vypne po neaktivite monitor a tím samozřejmě i přestane jít obraz do TV, tak obcas prestane fungovat zvuk v TV. Zvuk do TV je přenášen přes směšovač v kartě "záznam" protože standardně by sel zvuk jen do Repro a ja ho potřebova i do TV. Myslíte že problém zpusobuji samotné desítky nebo na tom bude mít vliv i grafika?

Protože pokud pustím nejaky zvuk na PC, tak do Repro normalne jde, pres směšovač taky projde a u výstupu do TV v kartě "přehrávač" taky ukazuje že se tam něco posílá, ale TV nic neprehraje (obraz ano, zvuk ne). Pomůže až restart PC.

Je to trochu komplikované, ale snad to někdo pochopí :-D pokud jsem to hodil do špatné sekce, nechť mi to prosím nejaky hodný mod přesune do správné. :) Děkuji
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“