Ati Radeon 9500

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Ryousuke
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Bratislava

Ati Radeon 9500

Příspěvek od Ryousuke »

Pred nedavnom som spominal co by som nacpal do mojho stroja [1GHz Athlon,Abit KT7A,512Mb PC133] napadlo ma ze velmi cenovo dobre vychadza radeon 9500 s 64mb ram ...myslite ze je to rozumna investicia ked sa jedna o dost starsi stroj? :? Mam teraz v stroji Geforce2 GTS 32Mb

p.s. este som zabudol spomenut ze to chcem pouzivat na 21'' CRT monitore
kema
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Boskovice

Příspěvek od kema »

Je to samozřejmě dobrá volba, protože jednou toho Athlona stejně vahodíš a koupíš Opteron :) a grafiku budeš mít tudíž aspoň trochu odpovídající výkonu procesoru. Zamyslel bych se ale nad pamětí, myslím, že 64MB by ti na 21" časem nemuselo stačit, raděj vem rovnou 128MB verzi.
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Jája »

pokud 128MB tak vem rovnou 9500Pro, je tam malý cenový rozdíl u 128MB verze cca 500 navíc.
Jinak vzhledem k procesoru si myslim že by ti bohatě stačila nějaká GF4TI 4200
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Vzhledem k procesoru by ti podle mne stačila i 9100. Pokud si ji ale chceš nechat i po budoucím upgrde, tak ne 9500, ale určitě 9500PRO. Někde je výkonovej rozdíl znát až moc (4 vs. 8pipelinů). Jedině snad, kdyby jsi chtěl zapnout i zbývající pipeliny.
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Taky bych se klonil spise k PRO verzi. Za malo penez hodne muziky.
ICE
Ryousuke
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ryousuke »

Hmm... zda sa mi ze najlepsou volbou by bol ten Radeon 9500PRO ...avsak ma to jeden hacik... u nas na slovensku je to v skladoch ozaj zle a tak tu dostanem iba verziu radeon 9500 ...dalsia vec je znacka karty ...samo o sebe ako som pozeral tu mame znacky ako: powercolor,manli,gigabyte,saphire,hercules ...v podstate zvacsa na skladoch maju 9000,9100 a tie naj 9800 ...kompromis ktory tvori 9500 je fakt ojedineli ...to vie strasne nasrat :x

Bude o dost vacsi rozdiel vo vykone ak kupim radeon 9500 od saphire bez pro?
Brutus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003

Příspěvek od Brutus »

Ryousuke píše:Hmm... zda sa mi ze najlepsou volbou by bol ten Radeon 9500PRO ...avsak ma to jeden hacik... u nas na slovensku je to v skladoch ozaj zle a tak tu dostanem iba verziu radeon 9500 ...dalsia vec je znacka karty ...samo o sebe ako som pozeral tu mame znacky ako: powercolor,manli,gigabyte,saphire,hercules ...v podstate zvacsa na skladoch maju 9000,9100 a tie naj 9800 ...kompromis ktory tvori 9500 je fakt ojedineli ...to vie strasne nasrat :x

Bude o dost vacsi rozdiel vo vykone ak kupim radeon 9500 od saphire bez pro?
Je...Je to markantni rozdil...4 pipeliny navic se dost promitaji na vykonu...
Nobody Knows...
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Já ted spis resim problem jestli vzit 9500 Pro nebo 9700 (non-Pro).... jestli mi 256bit sbernice pameti za ty pridany 2 tisice stoji... kdyby tu 9700 tak trochu zlevnili..... sakra :)
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Ryousuke píše:Hmm... zda sa mi ze najlepsou volbou by bol ten Radeon 9500PRO ...avsak ma to jeden hacik... u nas na slovensku je to v skladoch ozaj zle a tak tu dostanem iba verziu radeon 9500 ...dalsia vec je znacka karty ...samo o sebe ako som pozeral tu mame znacky ako: powercolor,manli,gigabyte,saphire,hercules ...v podstate zvacsa na skladoch maju 9000,9100 a tie naj 9800 ...kompromis ktory tvori 9500 je fakt ojedineli ...to vie strasne nasrat :x

Bude o dost vacsi rozdiel vo vykone ak kupim radeon 9500 od saphire bez pro?
Pockej si nejaky ten tyden. nebo si ji kup u nas v CR :-D
G.O'S
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G.O'S »

Ryousuke píše:u nas na slovensku je to v skladoch ozaj zle a tak tu dostanem iba verziu radeon 9500 ...dalsia vec je znacka karty ...samo o sebe ako som pozeral tu mame znacky ako: powercolor,manli,gigabyte,saphire,hercules ...
Pokus se opravdu najit aspon tu Radeon 9500Pro. A hlavne neber Manli a ExpertColor, stoji opravdu za starou Belu. Doporucuju tu Sapphire nebo GygaByte - maji dobrou cenu(aspon u nas v CR). Herkules je o neco drazsi.
GigaByte MA790GP-DS4H, AMD Phenom II X4 965 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, 4xKingston HyperX 2GB 1066 DDR2 CL5, ASUS EAH6870 ATI Radeon HD 6870 1GB DDR5, SSD Patriot Pyro 120GB, HDD Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, 500 GB, 7200ot/min, SATA II, atd. atd. atd.
Ryousuke
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ryousuke »

Zkusim zavolat do skladu a objednat si to ...za opytanie sa nic neplati ...akurat mi pri tej slovenskej slusnosti mozu povedat nejake pekne slovo :lol: napr. chod do ...censored...
VikX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VikX »

G.O'S píše:
Ryousuke píše:u nas na slovensku je to v skladoch ozaj zle a tak tu dostanem iba verziu radeon 9500 ...dalsia vec je znacka karty ...samo o sebe ako som pozeral tu mame znacky ako: powercolor,manli,gigabyte,saphire,hercules ...
Pokus se opravdu najit aspon tu Radeon 9500Pro. A hlavne neber Manli a ExpertColor, stoji opravdu za starou Belu. Doporucuju tu Sapphire nebo GygaByte - maji dobrou cenu(aspon u nas v CR). Herkules je o neco drazsi.
Ja ma od Sapphire a je to v poho... Bral bych ho znovu :)
K7VTA3-VIA KT266, 1000MHz Thunderbird, 512 + 128 Mb RAM, SAPPHIRE RADEON 9500-64MB, SEAGATE 40 GB, SB Live 5.1 + Genius HT 5.1
Score: 2249 - 3dMARKs03
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

9500PRO je podle me dnes nejlepsi volba - cenaxvykon :)
It's free software and it gives you freedom!
aliencz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aliencz »

Mě se zdají 6000Kč za grafiku k Athlonu 1G dost vyhozený peníze a vube za grafiku je to hodně ...... že není zrovna v balíku se pozná podle sestavy, jsem sice ATIňák, ale vzhledem k současnému stavu grafik ATI na trhu (absence solidních 9100, resp. levných 9200Pro) doporučuji GF4Ti4200 64/128MB za poloviční cenu ....

Pokud by R9500Pro stála okolo 4-5tis. tak možná ...... spíš ale ne ....
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Je pravda ze k Athlonu 1 GHz je 9500 Pro dost silná, ale pokud plánnuje v dohledné době upgrade tak se mi to nezdá od cesty... Soliddní GF4 Ti 4200 stejne stojui kolem 4000 a rozdil je uz dost znatelny.. navic pokud to chce pouziovat na 21" monitoru tak muze na nVidiu zapomenout. Pokud to mas na praci a jen prilezitostne na hrani tak se jeste koukni na nejake ty Parhelie LX...-obraz maji bezkonkurencne nejhezci... a 3D vykon asi jak GF3, 2D vykon vyssi jako GF 4 Ti 4600...
ICE
Boros_MF
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boros_MF »

Ja mam 9500Pro od herculese pretaktovanou a preflashovanou na 9700Pro.Neha uplne nadherne a ani se moc nehreje.Jsem s ni nadmiru spokojen :-D
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

Ja mam ted svyho rad9500PRO od herculesu v reklamaci – najednou se zacal rozpadat obraz v XPckach pak to zacalo delat uz i v biosu, tak sem to zkusil v jinym pocitaci a tam to delalo taky tak sla na reklamaci,
ale problem je v tom, ze jim (CC) ji uz asi dodavatel nedoda (prestali je vyrábět)(takze kdo ji chce tak by si mel pospíšit) tak sem zvedavej co mi s tim udělají (doufam, ze za to nedostanu 9600PRO:o()
It's free software and it gives you freedom!
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“