ASUS Radeon HD 6670 - Bez signálu a větrák se točí na max

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
_loser_
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2017

ASUS Radeon HD 6670 - Bez signálu a větrák se točí na max

Příspěvek od _loser_ »

Dobrý den,

pořídil jsem si z bazaru základní desku ASUS M5A99X EVO R2.0.
Při prvním zapojením nové desky s grafickou kartou ASUS Radeon HD 6670 a ostatních dílů mi při bootu vyskočila hláška "overclocking failed" (nejspíše nastavení od předcházejícího majitele) nebo tak něco s pokyny, ať změním nastavení. Tedy v biosu jsem resetoval nastavení na tovární. Po restartu PC mi nabootoval včetně OS a vše se zdálo v pořádku. Poté jsem díly vložil do bedny a při zapnutí se větráček na graf. kartě roztočil na max a monitor je bez signálu.
Nevíte kde může být chyba či jak postupovat k zjištění problému?

Předem děkuji.

EDIT:
Grafická karta ve staré desce funguje.
Zkusil jsem připojit klávesnici, že bych po slepu resetoval bios, ale nejspše se to nedostane do bodu, kdy by bylo možné klávesnici použít jelikož se nerozvísít.
Vyndal jsem i baterku asi na 2 hodiny.
=> Pořád stejný výsledek, větrák na max a bez obrazu.
PS: Na desce jsou LEDky CPU a VGA, při zapnutí svítí pouze CPU.

EDIT2:
Tak to nejspíše bude procesor a nebo deska. Jestli jsem to dobře pochopil, asus má ledky, které signalizují vadné komponenty přičemž první testuje CPU pak paměti a GPU. A právě CPU led svítí, tedy signalizuje závadu a k ostatním testům se nedostane a ani nenabootuje. To by vysvětlovalo proč se větráček GPU roztočí na max a není žádný video signál. Někde jsem četl, že GPU mají při zapnutí defaultně nastavené otáčky na max a musí se pak softwarově snížit na požadované.
Moc se v tom nevyznám, myslíte že má úvaha je správná?
Naposledy upravil(a) _loser_ dne sob 3. čer 2017, 19:46, celkem upraveno 2 x.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: ASUS Radeon HD 6670 - Bez signálu a větrák se točí na ma

Příspěvek od AllowedCry »

Pravděpodobně je karta mrtvá.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“