Po připojení AV receiveru přes HDMI problém s black screenem

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
PCMark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. črc 2003
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Po připojení AV receiveru přes HDMI problém s black screenem

Příspěvek od PCMark »

Ahoj, mám grafickou kartu AMD R9270X, která má 2x DVI výstup a jeden HDMI výstup. Monitor mám připojený přes DVI. Pokud připojím do HDMI AV receiver, zobrazí se po restartu místo Win 10 jen černá plocha s kurzorem. Po odpojení HDMI je zase ihned obraz v pořádku. Přenos zvuku přes HDMI funguje. Stejný problém je, i pokud zapojím monitor do druhého DVI výstupu. Před přeinstalací Win mi to krásně fungovalo. Pokud zapojím AV receiver do HDMI na desce (Asus Z170-P), neumí ho Win detekovat a zvuk nefunguje. Nevíte jak by šel tento problém vyřešit, aby mi fungoval obraz i zvuk? Předem děkuji za pomoc. Už se v tom různě hrabu 3 dny. :(
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení AV receiveru přes HDMI problém s black scre

Příspěvek od Michal86 »

nemas zvukovku s optickym vystupem? pokud ti blbne nastaveni skrze hdmi, zkusil bych toto.
PCMark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. črc 2003
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení AV receiveru přes HDMI problém s black scre

Příspěvek od PCMark »

To už mě taky napadlo, ale v tuto chvíli nemám optický kabel a nevím jestli by mi to fungovalo, když mi nefunguje ani HDMI u integrované zvukovky. V biosu mám nastaven přenos zvuku do HDMI, ovladače čipsetu i zvukovky nainstalované, ale po zapojení AV receiver nevidím v seznamu zařízení pro přehrávání. Vidím tam jen "Realtek HDMI output" nicméně není u něj zobrazen AV receiver, jako je tomu když ho zapojím do grafiky.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“