RX 480 dual monitor screen flicker

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Lechny
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2005
Kontaktovat uživatele:

RX 480 dual monitor screen flicker

Příspěvek od Lechny »

Dobrý den, rozhold jsem se po dlouhé době znovu zprovoznit dual monitor konfiguraci na RX 480, jedná se o poměrně staré monitory (primar Samsung syncmaster 2693HM, sekundar benq FP93G).
Potíž je že po cca po 20 - 30 min provozu začnou oba monitory problikávat (cca 0,5s off a pak on), pokud pustím na primarním monitoru nějakou hru a na sekundárnim video z youtube tak začnou problikávat už po cca 5-10 minutách. Samostatně ale oba monitory fungují dlouhodobě vpořádku.
Vyzkoušel jsem čistou instalaci driveru grafiky, odebrání a znovu přidání monitoru, kompet přeinstaci windows, a vyměnu HDMI a DVI kabelu u monitorů. Grafika neni přetaktovaná.
Dokázal by mi někdo poradit co ještě vyzkoušet? Nebo monory prostě už dosluhujou a dual monitor setup nezvládaji?
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: RX 480 dual monitor screen flicker

Příspěvek od werygood »

Vyzkoušet monitory jinde, případně jiné monitory na tvé grafice můžeš?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: RX 480 dual monitor screen flicker

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud fungujou separé ok tak to monitorama rozhodně neni, spíš ňákej fail radeonu. Řešení nečekej, poslední co mě napadá co by ti mohlo pomoct je připojit monitor přes aktivní převodník z display portu. Ale to slovo aktivní je důležité, pasivní by neřešil nic.
Lechny
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: RX 480 dual monitor screen flicker

Příspěvek od Lechny »

Díky za odpovědi, možnost vyzkoušet monitory jinde nemám. Zvláštní je že když jsem tu RX 480 cca 2 roky zpátky kupoval tak mi stejný setup fungoval bez problému. Spíš než aktivní redukci to spíše vidím tak že ten starší benq prostě vyhodim a koupim místo něj něco jiného. moc nevěřím že bude fungovat ještě delší dobu.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“