Asus 5700XT - problém

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od spajdr »

Ne, to je problem minimalne u Asus Strix desek s Navi kartami. NVME disky problem nemaji.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Pretoze su v 99% rigoch nvmme 3 gen disky tak ti na 3 gen budu bezat. 4. gen rozsirene tak masovo ako RX5700 nemas tak si nemyslim ze to tam byt rovnako nemoze.
Naposledy upravil(a) Mr_Trollfan dne ned 24. lis 2019, 17:34, celkem upraveno 1 x.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od keistown »

I s nvme disky problem byl, mozna slo o kombinaci konkretni mobo/bios/disk, ale byl. Do HWinfo je kvuli tomu pridany radek WHEA errors.
Mozna taky slo o uplne jiny problem, protoze slo o gen3 nvme disky. A taky to mozna bylo kvuli tomu, ze stary biosy poustely gen4 na non-x570 deskach otestovanych jen pro gen3.
lumpicek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. lis 2019

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od lumpicek »

Tak jsem naistaloval WOT, zahral jsem jednu bitvu. Rozlišení 1080p, ultra detaily, zhruba 180-200 snímků. Grafika si udržovala teplotu mezi 65 -70°C. Po restartu je teplota karty 39°C.
Potom hned restart a systém drží, žádné pády.
Něco mají soudruzi z Číny blbě. Dá se jim to nějak nahlásit?
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od spajdr »

Vi se o tom, akorat uz jsem nepatral, jestli je s tim problem i u jinych vyrobcu X570 desek, ktere maji aktivni PCIE GEN 4.0 (napr. NAVI + NVME 4.0 disk)
Jak psal keistown, tak byly i desky (napr. X370 STRIX) co mel povoleno PCIE 4.0 s NAVI kartou no a samozrejme byl problem nainstalovat uz jenom ovladac na grafickou kartu, poresil to BIOS, pokud dotycny mezitim nechytil nerva a nevratil NAVI kartu :)
lumpicek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. lis 2019

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od lumpicek »

No tak já jsem byl ten druhý případ, grafika v krabici, že budu vracet :-D :-D :-D :-D . Ale ještě jednou díky za pomoc.
opavlicek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2012

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od opavlicek »

Já se tu přiživím na tématu: Mám ASUS Strix 5700XT a přijde mi, že není zrovna stabilní. Hry mi sem tam spadnou, ale hlavně někdy hry ani nespustím. Mechwarrior 5 často udělá to, že po spuštění hry (tj. po kliku na ikonu) je slyšet úvodní zvuk z intra, ale intro není vidět. Pak to zatuhne tak, že lze pohybovat kurzorem, ale hru nelze shodit a vrátit se do Windows ani přes CTRL+ALT+DEL, pomůže jen tvrdý restart přes čudlík. Nevěděl by někdo, jestli je to řešitelné? Zatím jsem zjistil, že když před spuštěním spustím jinou hru, tak se pak ten MW 5 rozběhne na 90 procent. Jinak je to tak na 20-30 procent při spuštění "za studena".
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od killerek »

Win+CTRL+D ti otevre novou plochu, kde muzes zaseklou hru vypnout. Pres Win+TAB ji pak vypnes a vratis se na puvodni. Jinak dle verze ovladacu, co mas se mrkni sem, kde nasli způsob, jak mit aktualni ovladace, ale bez noveho grafického rozhrani: https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... &start=740
opavlicek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2012

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od opavlicek »

killerek píše:Win+CTRL+D ti otevre novou plochu, kde muzes zaseklou hru vypnout. Pres Win+TAB ji pak vypnes a vratis se na puvodni. Jinak dle verze ovladacu, co mas se mrkni sem, kde nasli způsob, jak mit aktualni ovladace, ale bez noveho grafického rozhrani: https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... &start=740
Chytre, diky moc.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Asusu tie karty proste teraz nejako nevysli. Padli na uroven Gigabytu.

https://www.youtube.com/watch?v=H7lnBCFnBok
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od skaven321 »

asus myslim ze od R9 2x robil pre radeony shitne chladenia, len zobral tie pripravene pre nvidie a pripol na amd
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus 5700XT - problém

Příspěvek od HEAD »

Jo jejich Nv karty jsou top.U amd je to jak pises-pouzivaj nv chladice a patrej k nejhorsim.TUF by mela byt nejhorsi ze vsech a jejich predrazena top edice ROG strix je spis podprumer.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“