Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 30. květen 2020, 01:19

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci
PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 20:36 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

Ahoj, mám na stole jako druhý monitor starší 17 palcový VGA monitor (malej kvůli prostoru v podkroví). Jako hlavní mám 24 full hd (podpora hdmi a dvi port).

Nedávno jsem upgradoval grafiku na AMD RX 590 (xfx fatboy), která už má jen hdmi a display porty.

Hlavní monitor jsem připojil přes redukci displyport-dvi a druhej malej monitor přes redukci hdmi-vga.

Fungovalo to pár dní, ale pak přestal druhý monitor fungovat (ovladačema to není - ani v biosu se nerozsvítí - no signal).

Zkusil jsem ho tedy zapojit přes redukci displayport-dvi a dvi-vga a taky nefunguje.

Když ho připojím k jinému pc přímo přes vga, tak monitor funguje, takže monitor je ok.

když jsem zkusil připojit jiný monitor který má dvi (přes redukci displayport-dvi), tak to funguje, takže redukce je taky ok.

Prostě VGA jako přestalo být podporováno. Nevíte co s tím? Díky

Předmět: Re: RX 590 - nefunguje VGA port přes redukci
PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 20:38 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Co zkusit starší ovladač? Jaký převodník z digitálu na analog používáš?

PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 21:15 
Začátečník
Začátečník

Nejspise problem v redukci hdmi-vga. Hod sem modely všech tech redukci, co používáš.

PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 21:17 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

Ahoj, používám toto:

1) https://www.mall.cz/kabely/premiumcord-prevodnik-z-hdmi-na-vga-audio - fungovalo ze začátku

Dále vyzkoušeno:

2) https://www.alza.cz/akasa-displayport-dvi-f-d3756578.htm?o=4 - když do redukce dám dvi monitor, tak funguje, ale s redukci dvi-vga nefunguje

3) https://www.alza.cz/akasa-hdmi-vga-d4454551.htm?o=1

Ovladačema to není - jak sjem psal - když to ještě fungovalo, tak když se zapínal PC a byl tam bios, tak se vždy rozsvítily oba displeje s logem MB

PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 21:28 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Řešení pro tebe nemam, používám DP na VGA redukci už roky a pořád běží a vystřídal jsem už mnoho karet. MAM i HDMI na VGA co umí vysokej pixelclock pro CRT.

Jen tě ale chci upozornit že ta redukce čílo dvě ala z DP na DVI má na 90% jen digitální DVI tzn z té ti VGA vytahnotu nepůjde. 1 a 3 by ale měly fungovat.

PříspěvekZaslal v: pá 3. leden 2020, 21:54 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

no redukce číslo 2 má na výstupní dvi-i - tedy by měla podporovat vga (pokud to není jen univerzální konektor a má to nezapojené).

Jako by to nedokázala takarta detekovat, že tam je něco zapojeno. Ještě jsem zapomněl napsat - že monitor má prodlužovací vga kabel (ale před tím to s tím fungovalo). Bohužel monitor má origo krátký kabel napevno - proto ta prodlužka navíc

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních