Haprujíci Sapphire Pulse RX560 4GB

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Haprujíci Sapphire Pulse RX560 4GB

Příspěvek od Briketa »

Chtěl jsem se zeptat, jestli jste se nesetkali s následujícím chování u grafiky.

1) U grafiky se netočí originální ventilátor, ač si grafika myslí, že ano. Ať běží ventilátor na 0% nebo 100%, stále si myslí, že jede na a 1515 otáček. Ventilátor přitom stojí. Zkoušel jsem i druhý chladič a chování je stejné. Když pohnu konektorem chladiče, tak se v určité poloze konektoru chladič rozjede naplno. Accelero Mono Plus, jede naplno, ale hodnoty jsou stejné jako u origo větráku.

2) DVI funguje ve Windows normálně, ale HDMI pouze do inicializace ovladače. Pak je černá obrazovka. V Linuxu funguje HDMI v pohodě. V obou případech ale nejde HDMI použít pro přenos zvuku. Je sice vidět ve správci zařízení, ale ne ve správci zvuku. DP nefunguje ani při startu počítače.

Dá se s tím něco dělat, je mi při dnešních cenách grafik líto tu grafiku vyhodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Haprujíci Sapphire Pulse RX560 4GB

Příspěvek od MrFann »

Znas historii te grafiky od zacatku? Co flash BIOSU, ale pokud pohnes konektorem a roztoci se tak je to spis vada mechanicka-nebo problem s detekci na vedeni-spoje snimace otacek? HDMI pod Win blbne? Co cista instalace Win je to stejne? Jiny kabel HDMI?
Ikdyz ma tyto vady cenu ma v dnesni dobe 1000,- viz jeden aukcni portal co se tam dnes prodava za velky prachy.
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Haprujíci Sapphire Pulse RX560 4GB

Příspěvek od Briketa »

Historii grafiky neznám, právě na aukčním portále jsem ji před rokem koupil.

HDMI funguje třeba celou instalaci Win 10 a přestane fungovat až po zavedení ovladače pro Radeon. S ovladačem "Microsoft Basic Video Adapter" normálně běhá. Kabelů jsem zkoušel spoustu, vše stejné.

Biosy jsem zkoušel také, chování grafiky se nemění. U toho ventilátoru asi nefunguje detekce PWM otáček, ale nejsem tak zběhlý s elektrotechnice, abych s tím něco udělal.

Hodím ji na aukční portál a třeba se dnes dostanu na své.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“