AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od HEAD »

Jeste lepsi test i se skalovanim CU
https://www.computerbase.de/2021-03/amd ... vergleich/
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Mtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. lis 2003
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Mtex »

momentálně mám RX6700 XT v počítači (Hellhound od Powercolor). Chtěl jsem udělat recenzi ale jsem limitovnán CPU (R5 2600). Nejvíce asi v Death Stranding (60-90fps) a využití karty je 45% :nervous: Vypadá to, že budu muset pořídit lepší cpu
Co mně příjemně překvapilo je teplota v zátěží, ta i v mém malým case (FOCUS G Fractal Design) má max 61°C. Musim podotknout, že mám pouze CPU - Ryzen 5 2600 takže karta se nudí i když v Division2 nebo RdR2 vidím využití i 97%

Plusy:
tichá 36dBa
Teploty do 61°C
Cena o málo vyšší nebo podobná jak RTX3060 bez Ti, karta nabízí vyšší výkon i s pomalým cpu R5 2600

Mínusy:
Pískající cívky
Pouze modré podsvícení, lze vypnout zapnout na kartě, ne přes SW
Ray Tracing - není podporován napr. u Cyberpunk (ten jde od 60 do 90fps) to je 2-3x víc jak RX580 8gb

Pokud by vás něco konkrétní zaujímalo dějte vědět.
Máte někdo info jak je to ray tracingem? Jestli AMD plánuje vylepšit výkon a lepší podporu (napr u CB2077) nebo je to spíše RX6 serie je první s ray tracingem a výkon už se nezlepší?
Rig1: AMD R5 5600X cooled by Noctua NH12-SE, ASUS TUF B450 Pro gaming, 2x8GB GSkill 3200Mhz, MSI RTX 3060Ti Gaming trio ...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Výkon se může zlepšit, ale ne tak aby se to stalo ňák extra použitelnou věcí, kor když nemaj (a ještě asi dlouho nebudou) mít obdobu DLSS. U těhle karet ber RT jako spíš takové tech-demo. I u NV je to většinou použitelný jen díky DLSS.
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

Mtex píše: Chtěl jsem udělat recenzi ale jsem limitovnán CPU (R5 2600). Nejvíce asi v Death Stranding (60-90fps) a využití karty je 45% :nervous: Vypadá to, že budu muset pořídit lepší cpu
Nejsem si úplně jistej, že výměna cpu pomůže.

Zkoušel jsem na sestavě s 7700K@4,7Ghz (ram 3000MhzCL15) 6700XT Nitro v 1440p a porovnal jsem to s 1080TI a v některých hrách byl výsledek tristní. Tam kde 1080TI jede na téměř plný výkon, tak radeon jede 60-70 procent.

Odkaz na grafy (použil jsem nástroj FLAT ze stránek gpureport.cz) Assassin's Creed Origins a The Division 2:
https://imgur.com/a/zIa7oGQ

Třeba u Division bylo při benchmarku vidět, jak ve čtvrté fázi začalo klesat u 6700XT vytížení gpu k 80 procentům (přitom zátěž cpu se víceméně neměnila) a je to vidět i v tom grafu, kde 1080TI zůstane stabilní a 6700XT tam má propad FPS.

Podobné chování jsem zaznamenal v benchmarku TW Warhammer 2 - Benchmark z bitvy 6700XT dosáhla vyšších fps než 1080TI, ale v benchmarku na mapě chvílema klesalo vytížení gpu a fps byly ve výsledku horší než 1080TI.

Origins jel na 6700XT blbě celej benchmark.

Systém s AMD byl čistě nainstalovaný a byly tam jen ovladače gpu a fraps, žádný další sw.

Jiné hry/benchmarky jako třeba Shadow of the tomb rider, Metro Exodus. RDR2 nebo Witcher 3 šlapaly dobře.

Pokud by měl někdo nějaké vysvětlení, proč se AMD karta takhle blbě chová, budu za něj rád.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ala to co se už roky probírá, AMD má shit driver overhead v DX11 hrách protože tam vůbec nethreadujou, u DX12 se to ale otáčí a tam zase má větší overhad NV díky absenci HW sheduleru.

Ala neni žádné univerzální na všechny hry dobré GPU, musíš kupovat dle toho co hraješ.
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

Díky za vysvětlení. O overheadu jsem slyšel, ale netušil jsem, že je to v podání AMD taková bída, že má karta poloviční výkon a ještě navíc je tam otřesnej stuttering (ten procesor 7700k není ani dnes ve výkonu na jádro tak špatnej a v době, kdy vyšel AC Origins to pořád byl na hraní jeden z těch nejlepších).

Hraju víceméně všechno, ale rád se k některým hrám vracím, takže zpětná kompatibilita je pro mě důležitá.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od killerek »

7700K ma dneska jedinou nevyhodu a to je malo jader pro nejake hry a zrovna AC hry mezi ne patri. I to Division oceni vice jader, ikdyz jiz ne tolik.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od spajdr »

U AC Origins (a nejenom u ni) s kombinaci AMD karty silne doporucuji si stahnout DXVK Async, hra pak jede daleko lepe.
Vse podstatne je zde
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... hilit=dxvk
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

killerek píše:7700K ma dneska jedinou nevyhodu a to je malo jader pro nejake hry a zrovna AC hry mezi ne patri. I to Division oceni vice jader, ikdyz jiz ne tolik.
Zkusil jsem kartu s procesorem 3900X (ram na 3600CL16). Výsledek o něco lepší, ale pořád horší než 1080TI (a nejde mi ani tak o počet fps jako o stuttering). Takže nedostatkem jader to nebude a ani cpu overheadem bych to už nenazval (přeci jen zkouším 1440p a ultra a ne 1080p medium...)

Je to taková smutná klasika AMD, kdy na papíře to vypadá dobře, ale realita je jiná. Celkem mě překvapuje, že to lidem nevadí a v recenzích se to člověk nedozví.
spajdr píše:U AC Origins (a nejenom u ni) s kombinaci AMD karty silne doporucuji si stahnout DXVK Async, hra pak jede daleko lepe.
Vse podstatne je zde
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... hilit=dxvk
Díky za tip, v AC Origins to opravdu trochu framerate zlepšilo, ale jak jsem se dočetl, ne na všechny hry, se kterými má AMD problémy, to funguje.
Tak holt grafika půjde do světa a koupím zase Nvidii. Tam je sice ten CPU overhead u DX12 titulů, ale když se grafika napáruje s výkonným procesorem, tak jede, jak má.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

Assassiny neber za bernou minci, tam to jde ode zdi ke zdi. S GeForce budeš mít zase velký problém s AC Valhalla :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od GaGy »

segestes já měl podobný problém s Warzone. Po instalaci nové grafiky hra byla "hladká" plynula - krása. cca 180 fps
Bohužel po chvíli přišel brutální stuttering.
Nakonec sem zjistil že Radeony nesmí mít v nastavení max položku qualite textury (možná už je opraveno) a ještě je potřeba změnit nastavení v configu hry CounterRedenrer.
Už sem byl zoufalý a kartu chtěl prodávat a měnit zpět za Nvidii ,ale po týdnu hledání na rededitu sem zjistil že tu je prostě chyba hry a dělá to občas i u Nvidia karet. Byl bych hodně nasraný kdybych vyměnil kartu a měl stejný problém. Podotýkám že sem měl čistou instalaci windows.
Tímto neobhajuji Radeony ani NVidii ,prostě dirext errory sem zažil na obou :-D
Ted otázka kdo za to může zda výrobci grafik nebo prasácky napsané hry, tentokrát bych vsadil na to druhé.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Mtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. lis 2003
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Mtex »

segestes píše: Nejsem si úplně jistej, že výměna cpu pomůže.

Zkoušel jsem na sestavě s 7700K@4,7Ghz (ram 3000MhzCL15) 6700XT Nitro v 1440p a porovnal jsem to s 1080TI a v některých hrách byl výsledek tristní. Tam kde 1080TI jede na téměř plný výkon, tak radeon jede 60-70 procent.

Odkaz na grafy (použil jsem nástroj FLAT ze stránek gpureport.cz) Assassin's Creed Origins a The Division 2:
https://imgur.com/a/zIa7oGQ

Třeba u Division bylo při benchmarku vidět, jak ve čtvrté fázi začalo klesat u 6700XT vytížení gpu k 80 procentům (přitom zátěž cpu se víceméně neměnila) a je to vidět i v tom grafu, kde 1080TI zůstane stabilní a 6700XT tam má propad FPS.

Podobné chování jsem zaznamenal v benchmarku TW Warhammer 2 - Benchmark z bitvy 6700XT dosáhla vyšších fps než 1080TI, ale v benchmarku na mapě chvílema klesalo vytížení gpu a fps byly ve výsledku horší než 1080TI.
Ahoj,

u mně právě v Divsion 2 byl nárůst slušný. Na max detaily ve fullHD: 103fps a je to i vidět (RTX3060 81fps).
Výměna cpu z R5 2600 za R5 5600x - výkon v Death Stranding poskočil ze 60-90fps na 100-150fps...nemám přesné data a scény.
Rig1: AMD R5 5600X cooled by Noctua NH12-SE, ASUS TUF B450 Pro gaming, 2x8GB GSkill 3200Mhz, MSI RTX 3060Ti Gaming trio ...
Mtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. lis 2003
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Mtex »

DOC_ZENITH píše:Výkon se může zlepšit, ale ne tak aby se to stalo ňák extra použitelnou věcí, kor když nemaj (a ještě asi dlouho nebudou) mít obdobu DLSS. U těhle karet ber RT jako spíš takové tech-demo. I u NV je to většinou použitelný jen díky DLSS.
V tom máš pravdu, zkoušel jsem Ray tracing v Cyberpanku, nedávno vydali update 1.2 a podporují i radeony ale po zapnutí Ray tracing na ultra výkon padne tak na 1/3, cca 25 - 35fps.
Ani sníženi RT na medium a vypnutí ray tracing stínů moc nepomůže, přidá sice 5-10fps...ale to už je i RTX3060 s DSLL na optimal lepší:)
Rig1: AMD R5 5600X cooled by Noctua NH12-SE, ASUS TUF B450 Pro gaming, 2x8GB GSkill 3200Mhz, MSI RTX 3060Ti Gaming trio ...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od ArgCZ »

Cyberpunk, to je plýtvání výkonem i časem :lol:, ale jako zajímavost aby řeč nestála dobrý postřeh.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
THANATOS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. zář 2009
Bydliště: Nové Zámky

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od THANATOS »

https://forums.anandtech.com/threads/sp ... t-40486640
RX 6700XT GPU na 1912Mhz žerie len 69W a zvyšok karty ďalších 40W, čiže do 115W TBP by sa mohlo vtesnať. Testované v TimeSpy GT2, takže v náročnej hre by frekvencia bola pravdepodobne nižšia.
Lenovo Legion Y540-15IRH CPU: Intel Core i5 9300H GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB RAM: 24GB 2666Mhz Micron SSD: 512GB WDC SN720 + 1TB Crucial MX500
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G >>
msi-rx-6700-xt-gaming-x-12g-review-pct.jpg
[/url]
Pěkná kartička. Při OC se mi ji dokonce podařilo rozjet na maximum v ovladačích, tedy 2950 MHz i když samozřejmě reálné frekvence pak byly nižší, někde nad 2800 MHz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

Ahoj, tak po AC: Origins a Division jsem narazil na další hru, se kterou má 6700XT problémy.

Celkem nepříjemně se trhá i Age of Empires 2 Definitive Edition (Steam verze). Nejlépe je to vidět v integrovaném benchmarku, kdy prvních asi 8 vteřin to běží dobře a pak se to 3x - 4x pořádně škubne (zásek třeba na 0,3-0,5s) a pak zase 6 vteřin v pohodě a tak dokola. Podle grafů AMD overlay ve chvíli, kdy to cukne spadne vytížení grafiky někdy až na 0 (vytížení cpu je přitom konstantní). Nastavení kvality nebo rozlišení nemá vůbec vliv.

Zkusil jsem vyměnit kartu za RX 580 a úplně bez problémů. Zkusil jsem tři různé verze driverů, nakonec i komplet odinstalovat a nainstalovat čistě jen ovladač grafiky. Jako poslední jsem zkusil i jinou instalaci Windows. A je to pořád stejné. Nemám nainstalovaný žádný jiný soft, jen AMD ovladače a steam klient.

V biosu jsem vypnul/zapnul SAM, taky beze změny.

Nenapadá někoho, co ještě zkusit?
(zbytek sestavy R5 3600, B550, 4x8GB@3600Mhz CL16)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Asi nic no. Můžeš zkusit ještě stahnouit detaily na min jestli se něco nezmění. Jestli to nezpůsobuje třeba jen ňákej specifickej efekt. U některejch DX11 her ještě můžeš zkusit experimentovat s DXVK.

A hlavně to rozmázní a reportuje jak u tvůrce hry tak u AMD. Na AMD se musí řvát jinak se budou tvářit že je vše jak v ráji a nic neudělaj. Cry enigne třeba trval měsíce ale nakonec to opravili.
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

Díky za reakci, toho jsem se bál. Minimální detaily jsem zkoušel, stejně tak DXVK...

No nic, reportnul jsem to aspoň přes ten nástroj v jejich ovladačích. Mám ale pocit, že dokud bude tolik lidí, co se snaží okolí přesvědčovat, jak má AMD už dávno ovladače bez problémů a vše funguje jak má, tak na to AMD bude srát.
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od skaven321 »

skus tu napisat spajdrovi, robi testera pre AMD. a mylis si to, ludia tvrdia, ze amd drivery nie su bezchybne, ale su porovnatelne chybne s nvidia drivermi
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“