AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od segestes »

Hmm, tak další hra, která na 6700XT chodí znatelně hůř než na nvidii je Star Wars: Jedi fallen order. Jakmile se trochu mění lokace, gpu vytížení klesá i na 30-40 procent a je tam znatelný stutter. Na nvidii úplně v pohodě.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
Gigabyte AORUS Radeon RX 6700 XT ELITE 12G >>
gigabyte-aorus-rx-6700-xt-elite-12g-review-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/329-gi ... 329&page=1

Slušná karta, vlastně převlečený GAMING do jiného kabátu s jinými ventilátory a velmi pěkným RGB LED :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od del42sa »

jakékoliv grafiky jsou teď úplně pasé ... ale možná dá ALZA na BF slevu :twisted:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
DaveSech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DaveSech »

Zdravim, planujem kupu referencie RX 6700 XT, ako ste spokojny s vykonom atd. resp. dotahuje sa to aspon na +- 2080 Ti alebo je na mile daleko, co pozeram testy gamesiek, tak sa to dost blizi? (gpu planujem pouzivat aj na obcasnu pracu, momentalne ficim na GTX 1070, ale k Ryzenu 5900x uz trochu straca), a co drivery s freesyncom, spokojnost? (na nete citam obcasne problemy aj so stutteringom) :?:
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od skaven321 »

hmm, freesync a stuttering? to mi nevychadza, pride mi to ako blud. Ved presne kvoli odstraneniu takychto chyb v obraze sa freesync vymyslel
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
DaveSech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DaveSech »

Myslel som to tak, ze niektorym to blbne so zapnutym freesyncom: preblikavanie obrazovky atd. a inym ludom zase 6700XT/6800 robi v niektorych gameskach stuttering - ja osobne som sa s tym stretol len raz pri 5700 XT v GTA V nie vsade, tak zistujem, ci sa to nejako zlepsilo atd. ale tej karty som sa zbavil hlavne kvoli pretrvavajucim blackscreenom pri vydani...vid tuna, i ked toto je cca pol roka stary odkaz): https://www.reddit.com/r/AMDHelp/commen ... ease_help/
DaveSech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DaveSech »

Zohnal som referenciu v zaruke od AMD za 18k a aj ked to neni MSRP, planujem prejst, kedze 3070-ky maju zatim dost velky priplatok...
Padre
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Padre »

Zdravím, měl bych po letech zas nějaký dotaz, resp. prosbu o radu - protože se problém vyskytl po koupi XFX 6700XT 319 QICK, píši to sem, protože absolutně nevím, kde by mohl být zakopaný pes...grafika, deska, monitor, netuším.
Karta je od známého ještě s roční zárukou za hezkých 13.500,- Současnou sestavu mám v podpisu, takže jsem si dopředu stáhl Radeon ovladače, pomocí DDU odstranil jako obvykle nVidia drivery, sestavu vypnul, vytáhl starou kartu, nahodil novou, připojil HDMI kabel (monitor má jen dva výstupy - HDMI a VGA resp. DVI), nastartoval comp, jenže nenajedu ani do Biosu, natožpak do Save modu nebo Woken.

Vyhodilo to hlášku "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timig to 1920*1080, 60Hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications" Deska se zasekne na "02" dle displeje, což by ale měl být HDD error?! Naběhnou větráky u procesoru i karty, led osvětlení na desce, ale to je všechno, probíhá číselný status check, a zůstane viset právě na 02.

Tak nějak jsem jsem se plácal po zádech, že si compy od 18ti stavím sám, tzn bezmála 23 let, a vždy jsem si nakonec poradil, ale tady s tím nehnu. Ne že bych byl nějaký expert, plus mínus vím co a jak (a kam), ale hloub mé znalosti nesahají, ani desek, ani nastavení. 15 let jsem se už nehrabal v biosu, netaktoval, neladil systém, halt jsem zpohodlněl a zfotrovatěl a ujel mi vlak.

Nicméně, když vrátím starou kartu, pc hned naběhne. Pohledal jsem na netu, rad hafo, ale žádná, co se dá úplně aplikovat na mojí situaci. Rád bych vyměnil kabel, což je víceméně rada č. 1, ale nový hdmi budu mít až zítra, a navíc, když na staré kartě systém naběhne se stejným kabelem? Našel jsem třeba i tohle:

https://rog.asus.com/forum/showthread.p ... Post-Error

tady se tomu věnují a víceméně co mi zbývá vyzkoušet, je flash posledního biosu na desku ( z 28.3. je nějaká Beta, ovladače čipsetu jsem už aktualizoval), vyzkoušet nový kabel, a ještě zkusím nějaké kabely/redukce z HDMI na Displej Port (resp obráceně) nebo DVI. Sata1 na desce nepoužívám, protože mi to dělalo problémy při připojení tří disků, ten poslední nikdy nenaběhl, ať byl připojen kamkoliv (#3) .

Jednomu pomohl vyhodit hdmi switch (#6), další musel kartu dát do PCI x16_2 slotu(#9), prostě nevím. Vracet se mi to nechce. Karet jsem už za poslední roky vystřídal dost, většinou tak po třech letech +-, od obou táborů, ale nikdy jsem neměl problémy.

Pokud je dotaz směřován blbě, omluvám se a prosím o přesunutí.

EDIT: monitor ofc je defaultně nastaven na uvedené rozlišení i frekvenci, přes win nastavení systému i nVidia Panel ukazuje stejné hodnoty. Navíc jsem dohledal, že to poměrně často potkává právě uživatele Dell monitoru, kdy některýcm pomáhá i třeba obyčejné vypnutí a zapnutí monuitoru. Jenže těm to tuhle hlášku vyhazovalo v Woknech třeba po instalaci nových driverů. Ne jako mě, že mi po restartu či zapnutí počítače monitor zůstane černá a jediné, co to vypíše, je hláška výše.
AMD RYZEN 5 3600 -- ARCTIC FREEZER 34 -- ASUS ROG CROSSHAIR VI -- PATRIOT VIPER 4 BLACKOUT SERIES 16GB 3600MHz CL17 -- XFX RADEON® 6700XT QICK319 -- KINGSTONE SSD M.2 A2000 500GB -- - SEAGATE 1TB -- TOSHIBA P300 3TB -- SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black -- Corsair Gaming Series 600W -- SAMSUNG ODYSSEY G5 Gaming FreeSync 144Hz - LCD IPS monitor 27" přepastováno Thermal Grizzly Kryonaut 12,5W/mK
staré sestavy:
Intel Core i5-4460 -- SilentiumPC Fera 2 HE1224 -- MSI Z97-G43 Gaming -- Kingston HyperX Blue 4x4GB DDR3 1600 -- Sapphire RX 470 NITRO+ OC 4GB GDDR5
AMD Phenom II X4 960 Black Edition -- GELID Solutions Tranquillo - revize 2 -- ASUS M5A97 PRO - AMD 970 -- Kingston HyperX Blue 4x4GB DDR3 1600 -- Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 -- iiyama ProLite E2407HDS // AMD Athlon 64 X2 4800+ EE (socket AM2) BOX ADO4800DDBOX -- ASUS M2N-SLI Deluxe - nForce 570 SLi -- Geil Value 4GB (2x1GB) DDR2 800 -- Sapphire HD 4850 Vapor-X 1GB, PCI-E // MIX -- ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 -- Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950PRO Ultimate 256 MB, PCI-E -- Gigabyte GA-K8NE - nVidia nForce4 4X -- ASUS M5A97 PRO - AMD 970 -- ASUS M2N32 WS Professional - nForce 590 SLi -- ASUS M2N-E - nForce 570 Ultra -- Thermaltake Mambo VC2421 - Middletower 450W
Sohi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. říj 2015

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Sohi »

Povedal by som, že toto nebude úplne tak problém grafiky. Ja mám presne tento istý problém, úplne rovnaká hláška (len ja tam mám 240hz :-D ) a nepustí ma to ďalej do windowsu. Predtým som mal jednu RTX 3070, kde to ukazovalo, teraz mám ďalšiu 3070 a tiež to ukazuje (dokonca som nedávno menil aj dosku a CPU a aj tak). Každopádne stáva sa to málokedy, veľmi nepravidelne (min. raz za mesiac sa to objaví) a tiež si s tým neviem rady. Predtým som mal AOC monitor a nikdy som nič takéto nemusel riešiť. Dell monitor som vzal na firmu cez kamaráta, čiže jeho vrátenie je dosť problematické, inak by som to už asi urobil.

Monitor som neskúšal vypínať a zapínať, každopádne v tejto situácií niekedy pomôže natvrdo vypnúť PC. Niekedy ho treba vypnúť viackrát a potom s božou pomocou nabehne. Pomáha aj zmeniť vzadu DP slot na karte.
Tiež som prešiel veľa diskusií na nete + rôzne rady ale nič čo by pomohlo úplne odstrániť tento problém (takisto mám všetko na default nastavené). No jedno už viem isto. Ďalší monitor určite už nebude Dell, keďže naozaj tento problém majú hlavne Dell monitory. Mal som BenQ, ASUS, AOC a nikdy mi túto hlášku nevyhodilo.
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Comby »

Ja by skúsil vybrať a vložiť batériu na doske; odpojiť všetky disky a periférie; skúsiť dvi kábel namiesto hdmi; pripojiť k TV namiesto monitora.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od fmx rider »

Zapni pc bez pripojeneho kabelu do grafiky, jestli najede do windows.
Jestli jo, pak zkus jiny monitor.
Jestli ne, zkus kartu v jinem pc a pak muzem pokracovat.
Padre
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od Padre »

Omlouvám se za pozdní feedback, pomohl jen nový monitor, konkrétně Samsung G5 myslím. Dell šel jako pracovní přes VGA a naskočil na první dobrou na nějaké kancelářské sestavě s integrovsnou grafikou.
AMD RYZEN 5 3600 -- ARCTIC FREEZER 34 -- ASUS ROG CROSSHAIR VI -- PATRIOT VIPER 4 BLACKOUT SERIES 16GB 3600MHz CL17 -- XFX RADEON® 6700XT QICK319 -- KINGSTONE SSD M.2 A2000 500GB -- - SEAGATE 1TB -- TOSHIBA P300 3TB -- SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black -- Corsair Gaming Series 600W -- SAMSUNG ODYSSEY G5 Gaming FreeSync 144Hz - LCD IPS monitor 27" přepastováno Thermal Grizzly Kryonaut 12,5W/mK
staré sestavy:
Intel Core i5-4460 -- SilentiumPC Fera 2 HE1224 -- MSI Z97-G43 Gaming -- Kingston HyperX Blue 4x4GB DDR3 1600 -- Sapphire RX 470 NITRO+ OC 4GB GDDR5
AMD Phenom II X4 960 Black Edition -- GELID Solutions Tranquillo - revize 2 -- ASUS M5A97 PRO - AMD 970 -- Kingston HyperX Blue 4x4GB DDR3 1600 -- Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 -- iiyama ProLite E2407HDS // AMD Athlon 64 X2 4800+ EE (socket AM2) BOX ADO4800DDBOX -- ASUS M2N-SLI Deluxe - nForce 570 SLi -- Geil Value 4GB (2x1GB) DDR2 800 -- Sapphire HD 4850 Vapor-X 1GB, PCI-E // MIX -- ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 -- Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950PRO Ultimate 256 MB, PCI-E -- Gigabyte GA-K8NE - nVidia nForce4 4X -- ASUS M5A97 PRO - AMD 970 -- ASUS M2N32 WS Professional - nForce 590 SLi -- ASUS M2N-E - nForce 570 Ultra -- Thermaltake Mambo VC2421 - Middletower 450W
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od tnema »

6700xt, kamo ma 2 obyc monitory s hdmi, vga ma pouze 1x hdmi. Koupen kabel dp-hdmi. Nejde z nej obraz do druhyho monitoru, hlasi to ze neni signal. Z hdmi hdmi kabell obraz jde.
Kde je problem?
ntb lenovo i5/1660Ti
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na 99% v samotném kabelu. Měl jsi si koupit ňákou takovou tu cheap DP na HDMI 2.0 redukci, ty kabely co to maj v sobě zabudované nejsou nejlepší řešení.

Btw ano říkám HDMI 2.0. Pro 2.1 žádné dobré adaptéry zatím neexistujou. Rovněž nepočítej s funkcí VRR.
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od tnema »

Rikal ze ten kabel odnesl k jinemu pc, a prej cajk.

Edit...Posli pls naky link co koupit
ntb lenovo i5/1660Ti
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od tnema »

Ty voe, s prominutim, neblbni, 900 kc
ntb lenovo i5/1660Ti
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je jedno, ňákou jinou s HDMI 2.0 certifikací, prostě adaptér, já nevim upřímně řečeno proč to nefungovalo, jen vim že tyhle kabely bejvaj náladový v závisloti na přístroji a vzdálenosti.

Je vůbec odzkoušené že ten DP výstup jako takovej funguje? Třeba na ňákym monitoru?
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od tnema »

DOC_ZENITH píše: sob 21. kvě 2022, 20:28 Je vůbec odzkoušené že ten DP výstup jako takovej funguje? Třeba na ňákym monitoru?
Hele je to new vga, zkousel i jine DP z ty vga a taky nic.
Jak rikas, vezmu nakej monitor co se mi vali na sklade a dovezu ho k nemu a testnu.
Tipuju ze DP.DP bude cajk.
Asi bude fakt problem v tom kabelu hdmi.dp, viz jaks psal.
Jsem si myslel ze je treba prob v nastaveni v driverech a rozliseni, ze z vga jde napr 4k rozliseni ale monitor ho neumi, proto no signal.

edit/ záhada vyresena, problém v kabelu, DP konec byl vyšši, ten plast, tzn neslo to poradne zastrcit do vga.
ntb lenovo i5/1660Ti
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: AMD Radeon RX 6700(XT) - Info, recenze

Příspěvek od mouldy »

Dostala se mi do ruky RX 6700 XT Gaming OC.
Obří karta s předimenzovaným chladičem. Zkoušel někdo ladit 6700XT přes More Power tool?

Kam se dá dostat? Má to smysl?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“