AMD Radeon RX 6800 BLACK SCREEN, NO SIGNAL.

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
BudyCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. lis 2007
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

AMD Radeon RX 6800 BLACK SCREEN, NO SIGNAL.

Příspěvek od BudyCZ »

Mám tady Sapphire RX 6800 16GB Nitro plus a karta vykazuje následujcící problém.
RGB svítí, karta se zdá být fyzicky OK, podle mého je i funkční, ale neposílá signál do LCD.
Non stop černý obraz respektive žádný, ani do BIOSu se takhle nedá dostat.
Zkoušeno na pěti různých monitorech, ve třech rozdílných moderních High-End PC a stále stejný problém. Debug na desce hlasí AA takže vše by mělo být OK.
Hledal jsem řešení na internetu a zdá se že karta je DOA.
Zkoušel jsem už vše, paměti, CMOS, aktuální BIOS, no OC, přepnout VGA BIOS ( jsou tam 3 ) jiné nastavení BIOSu, různé zdroje.
Každý osmi pin na samostatnou větev a nic stále to samé. Ještě jsem nezažil aby úplně nová karta z obchodu ani nenajela...Nemá někdo podobnou zkušenost? Případně nějaký nápad co ještě zkusit?
Díky za tipy :wink:
Mobo: ASUS B550-EXTREME / CPU: AMD Ryzen™ 9 5900X @ DEFAULT / Cooling: AMD Wraith Prism RGB LED / RAM: G.SKILL 32GB 3600MHz CL17 (2x16GB) / GPU: PowerColor RX 6800XT 16GB @ DEFAULT / HDDs :2x2TB SAMSUNG 980PRO, 2x2TB SAMSUNG SSD = 8TB SSD / PSU:Corsair HX1000i 1000W / CASE: Phanteks Enthoo Evolv X Tempered Glass stříbrná / Panel: 43" ASUS ROG Strix XG438QR 4K UHD HDR
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX 6800 BLACK SCREEN, NO SIGNAL.

Příspěvek od Krteq »

DOA - reklamace

//Zkoušel jsi i jiné výstupy (DP/HDMI)?
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6800 BLACK SCREEN, NO SIGNAL.

Příspěvek od spajdr »

A pokud mas cerny obraz, pocitac jinak jede? napr. CAPS LOCK reaguje?
Pokud ano, tak to zkus zapojit do jineho Displayport portu, ale spis to bude na 99% mrtva karta.
BudyCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. lis 2007
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6800 BLACK SCREEN, NO SIGNAL.

Příspěvek od BudyCZ »

Jasně že jsem zkoušel...DP, HDMI všechny porty...Jo PC normálně jede...Jen grafárna nechce posílat signal...Obecně s tím bylo hodně potíží už od 5700XT a hlavně u 6800 řady a na internetu je mrtě rad jak to opravit ale bohužel...Žádná z nich nefunguje takže karta je asik fakt DEAD...
To jsem nikdy nezažil... :?
Mobo: ASUS B550-EXTREME / CPU: AMD Ryzen™ 9 5900X @ DEFAULT / Cooling: AMD Wraith Prism RGB LED / RAM: G.SKILL 32GB 3600MHz CL17 (2x16GB) / GPU: PowerColor RX 6800XT 16GB @ DEFAULT / HDDs :2x2TB SAMSUNG 980PRO, 2x2TB SAMSUNG SSD = 8TB SSD / PSU:Corsair HX1000i 1000W / CASE: Phanteks Enthoo Evolv X Tempered Glass stříbrná / Panel: 43" ASUS ROG Strix XG438QR 4K UHD HDR
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“